Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Jaký vybrat

rladinek (4)|10.7.2011 13:19
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaký vybrat. Jsem začátečník a chtěl bych se naučit s manuálním ovládáním než si koupím zrcadlo. Měl jsem už vybrán Panasonic FZ-45, ale pak jsem natrefil ještě na Fujifilm HS20EXR a Sony HX 100. U toho Fuji se mě nějak nezamlouvá ten manuální zoom. Který by jste doporučil? Já už opravdu nevím. Panasonic má dobrou cenu, ale klidně bych připlatil. Prosí poraďte.
Bitmat (13)|10.7.2011 14:58
[quote=rladinek;10686]Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaký vybrat. Jsem začátečník a chtěl bych se naučit s manuálním ovládáním než si koupím zrcadlo. Měl jsem už vybrán Panasonic FZ-45, ale pak jsem natrefil ještě na Fujifilm HS20EXR a Sony HX 100. U toho Fuji se mě nějak nezamlouvá ten manuální zoom. Který by jste doporučil? Já už opravdu nevím. Panasonic má dobrou cenu, ale klidně bych připlatil. Prosí poraďte.[/quote]

S Panasonicem neuděláte chybu. Je na trhu noví Panasonic 100 a taky dost dobrý Canon 30
Kikapu1 (71)|10.7.2011 15:09
[quote=rladinek;10686]Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaký vybrat. Jsem začátečník a chtěl bych se naučit s manuálním ovládáním než si koupím zrcadlo. Měl jsem už vybrán Panasonic FZ-45, ale pak jsem natrefil ještě na Fujifilm HS20EXR a Sony HX 100. U toho Fuji se mě nějak nezamlouvá ten manuální zoom. Který by jste doporučil? Já už opravdu nevím. Panasonic má dobrou cenu, ale klidně bych připlatil. Prosí poraďte.[/quote]

Fuji vede snímačem, Panasonic optikou, Sony technologiemi... Já bych bral Fuji. Ale jinak, do 10k se dá pořídit lowend zrcadlo s kvalitním seťákem a stabilizovaným snímačem:
http://www.mironet.cz/sony-alpha-dslra230--102mpix--objektiv-1855mm--cerna+dp103687/
...nějaký superzoom bych viděl jako zbytečnou přestupní stanici a vyhozené peníze - pokud teda ta desítka není už příliš...
Milan Šurkala (3381)|10.7.2011 15:27
[quote=Bitmat;10694]S Panasonicem neuděláte chybu. Je na trhu noví Panasonic 100 a taky dost dobrý Canon 30[/quote]

Ach ta gramatika :-) A taky by neuskodilo psat nazvy tech fotoaparatu poradne, takhle clovek jen muze hadat, o cem je vubec rec. Oba fotoaparaty, ktere zde doporucujete, bohuzel ve tride ultrazoomu k tomu lepsimu nepatri (FZ100 jeste jakz takz).
Milan Šurkala (3381)|10.7.2011 15:29
BTW. Proc se nelibi manualni zoom, kdyz zrcadlovky maji zasadne jen manualni zoom? :-) Myslim, ze z trojice FZ45, HS20EXR, HX100V neudelate chybu, ale zatim jsem mel v ruce jen dva z nich (na jeden uz vysla recenze), takze nemohu plne hodnotit.
rladinek (4)|10.7.2011 15:39
A kterej je ten druhej? Bude i recenze někdy v brzké budoucnosti i na jinačí z této trojce?
rladinek (4)|12.7.2011 20:11
Zdravím, tak už vím, kterej je ten drohej, děkuji za skvělou recenzu. Ještě bych se chtěl zeptat, kterej by jste teď vybral? Panasonic nebo Fujifilm Děkuji
Milan Šurkala (3381)|12.7.2011 21:21
Uz jsem to psal v nejake diskuzi, vybral bych si Panasonic. Je to fotoaparat, kde je vse tak, jak ma byt. vse se snadno, rychle ovlada, obrazove vysledky jsou dostatecne. Fuji dokaze mnohe (v necem je i lepsi nez FZ45), je ale pomaly, nelogicky a obecne uzivatelsky ne moc prijemny. Prace s nim neni zabava.
rladinek (4)|13.7.2011 17:56
Děkuji pane Šurkala, objednávám Panasonic.