Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Používáte objektivy značky Sigma?

Petr S. (328)|19.4.2010 10:46
Používáte objektivy značky Sigma?

  • Ano, mám objektivy jen této značky
  • Ano, ale používám i jiné
  • Ne, ale plánuji si nějaký pořídit
  • Ne, ani jeho koupi neplánuji
  • Nejsem majitelem zrcadlovky
Poznámka: Pro hlasování je anketa k dispozici na homepage magazínu Digimanie v pravém sloupci.
petnek (75)|19.4.2010 11:41
  • Ne, ale plánuji si nějaký pořídit

Již několikrát jsem se po objektivech díval a u Sigmy bych si vybral. Záleží samozřejmě na kvalitě. Většinou i jiní výrobci nabízejí obdobné objektivy, takže při koupi by záleželo na kvalitách a vlastnostech vícero objektivů s požadovanými vlastnostmi. Třeba Sigma 50 F2.8 EX DG Macro je špičková.
focusx (76)|19.4.2010 12:57
A proč ne Sigma 50mm/1,4 ? :)
petnek (75)|19.4.2010 13:41
Pokud vidím správně, zmiňovaná Sigma ale není makro. 50mm ohnisko na normální focení mě moc nezajímá, takže jsem o ní doposud ani nevěděl :D :angel
focusx (76)|19.4.2010 17:47
Já dělám hodně street foto a tam potřebuju světelný objektiv jako sůl, abych mohl mít krátké časy na lidi v pohybu. Ale takový 18-50mm/2,8 by taky asi nebyl špatný. Je otázka, jak přesný bude AF, když to není originální objektiv Sony, Canon, Nikon...
petnek (75)|19.4.2010 18:26
Já jsem doposud orientovaný spíše na makrosvět, nebo spíš, rád bych ho fotil. Nebo naopak letadla (přelety i "letištní scény"):runaway Takže bych byl nejradši, kdybych měl kompletní plejádu ohnisek normálních i makro objektivů :mistake:D
AF by nemělo být žádným problémem, musí ostřit naprosto přesně jako originální objektivy. Jinak je to důvod k reklamaci. BF i FF jsou poruchou produktu.
focusx (76)|19.4.2010 19:43
Tak to já jsem měl problémy s frontfokusem i u originálního objektivu a proto že nemám možnost kalibrace v těle foťáku, musel jsem do servisu. Co by mi ale řekli v servisu na cizí objektiv nevím :( Taky tělo nepozná cizí objektiv, kdežto značkový identifikuje a nastaví podle toho o jaký se jedná. Obávám se , že cizí objektivy jsou vhodné spíše u fotáků vyšší třídy s možností kalibrace FF/BF v těle. Možnost nedokonalého ostření vlivem rozdílného SW oproti originálu ale asi zůstává, ne ?
petnek (75)|19.4.2010 23:02
Podle mě jsou teď nové objektivy dělané tak, aby si s těly zrcadlovek rozumněli. Mám kolem sebe několik lidí co mají neoriginální objektivy a problémy nemají. U starších skel možná problém bude, ale u nových, pokud je třeba Sigma určena pro Sony, by problém být neměl. Pokud bys měl třeba objektiv Canon a přes adaptér ho nasazoval na Sony, problém by už být mohl, stejně jako ostření a nejspíš i ztráta světelnosti díky redukci. Pokud ti tělo nepozná objektiv, není objektiv určen pro tvůj typ DSLR.

S objektivy musíš do servisu jeho výrobce. Servis Sony ti neopraví objektiv Sigma pro Sony. Servis Sigmy už ano.
pamětník (36)|24.9.2010 23:28
Moc je neznám, zatím je neplánuji, protože mám dost originálních objektivů.
Neregistrovaný (0)|23.2.2011 09:48
[quote=focusx;5632]A proč ne Sigma 50mm/1,4 ? :)[/quote]
mas s ni zkusenost?da se s ni fotit v seru z ruky?
,