Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Víkendová diskuze: Jakou fotografickou raritu jste už drželi ve svých rukou?

Petr S. (328)|7.8.2009 09:42
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Víkendová diskuze: Jakou fotografickou raritu jste už drželi ve svých rukou?

Počátky fotografických dějin přinesly neskutečné množství nejrůznějších více či méně zajímavých technických výstřelků. Pamatujete si na některé z nich, či jste je někdy dokonce drželi ve svých vlastních rukou? A jak se s nimi fotilo? Vzpomínáte na ně rádi? Ať už jste se setkali, nebo chtěli setkat, s jakoukoliv raritou - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
Neregistrovaný (0)|7.8.2009 15:07
Teda neviem či sú to rarity, ale kedysi som vlastnil fotopušku Zenit fs-12(predal som ho a dnes ľutujem-ale bola iná doba) a stále mám funkčné Lomo LCA. Inak môj prvý foťák bola Smena 8M.Tiež som mal možnosť fotiť foťakom APS systému.Mal ho kamarát.
Filcka (300)|7.8.2009 15:51
[quote=Neregistrovaný;3316]Teda neviem či sú to rarity, ale kedysi som vlastnil fotopušku Zenit fs-12(predal som ho a dnes ľutujem-ale bola iná doba) a stále mám funkčné Lomo LCA. Inak môj prvý foťák bola Smena 8M.Tiež som mal možnosť fotiť foťakom APS systému.Mal ho kamarát.[/quote]

Smena 8M - to se obávám že to není žádná ratira, když se dá nová bez problémů koupit i dneska skze e-shop na http://www.lomography.com ;) a o bazarech ani nemluvě...
Milan Šurkala (3381)|7.8.2009 18:50
Mně se moc rarit do rukou zatím nedostalo :-( Hodně mě vykolejil kompakt Nikon L100, který je dnes snad jediným normálním digitálním fotoaparátem na trhu, kde nejde nastavit ISO :-) Někdy bych chtěl vyzkoušet Leicu M8.
RolandBelan (4)|7.8.2009 21:18
No mám stále funkčný Zenit 12 xp a Ľjubiteľ 2.
Aj keď to nie sú žiadne rarity kedže boli dostupné.
Iba sú trošku staršie s pohľadu digi maniaka.
Petr S. (328)|7.8.2009 22:04
[quote=Milan Šurkala;3320]Hodně mě vykolejil kompakt Nikon L100, který je dnes snad jediným normálním digitálním fotoaparátem na trhu, kde nejde nastavit ISO :-) [/quote]

No, to mě osobně zrovna moc normální nepřijde... :mistake :)
pepas 4 (1)|7.8.2009 22:06
Pro mne byl asi nejzajímavější stroj Plaubel Makina - ve své době (kolem roku 1920) to byl reportážní sklápěcí foťák 6x9 se spřaženým dálkoměrem s rolkazetou. Měl jsem k tomu objektivy Anticomar 10cm a Telemakinar 19cm. Vlastnil jsem jej kolem roku 1960 a dodnes lituji, že jsem se ho z mladické nerozvážnosti zbavil jen proto, abych měl peníze na Flexaretu. Fotky měly zvláštní hloubku, úžasně ostré a krajinky z toho byly jedna báseň. Později jsem zkoušel navázat na oblíbený formát s Moskvou ale už to nebylo ono. Asi to bylo také věkem a mladickým elánem.
Neregistrovaný (0)|8.8.2009 21:57
Pokud to ma byt rarita, nepocital bych neco co se seriove vyrabelo po tisich kusu - patri mezi to vsechny ruske fotaky a ruzne stare sklopky a podobne. Smenu, Makina a podobne nepovazuji za raritu :-) Ve sbirce mam nekolik set fotoaparatu, a take par veci ktere zarucene existuji pouze v omezen poctu kusu (vetsinou jednom)

- Pilot Pro (predvalecna nemecka zrcadlovka) upravena na pouziti objektivu z Pentaconu Six s namontovanym expozimetrem
- Flexaret s namontovanou sachtou od Pentaconu Six (vymenna sachta za hranol a merici hranol)
- Pentacon Six upraveny na 6x7 s rucnim previjem filmu pomoci klicky
- stary objektiv z roku cca 1910 upraveny na pouziti s Pentaconem Six (ma bajonet)

Z digitalnich kuriosit lze treba jmenovat telo Nikonu F3 s digitalni zadni stenou (cernobilou) nebo stare digitalni Canony z roku cca 1994 uladajici data na kazety (cca 0,1-0,3 megapixelu)
Neregistrovaný (0)|9.8.2009 17:14
zemekf
Kodak babybox a jakási harmonika s voilanderem, jo a jako kluk sem si dělal promítačku z SMENA 8M a krabice od prášku, tuším, že Žabka to byla, jo a taky dírkovka z ABC.