Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Nejlepší ultrazoom poměr cena-výkon?

xseries60 (1)|25.6.2011 13:32
Hledám ultrazoom s dobrým poměrem cena-výkon. Požadavky nemám nijak náročné. Jde mi o dobrou obrazovou kvalitu. Nechci zbytečně připlácet za xxx počet zoomu a xxx Mpx. Nejde mi o fotografování konkrétních objektů, ale chci fotoaparát univerzálního použití Jaké typy jsou v této kategorii nejlepší?
Milan Šurkala (3381)|25.6.2011 16:15
https://www.digimanie.cz/doporucene-fotoaparaty-kveten-2011/3846-4

Velmi slibne vypada i Sony HX100 a Fuji HS20EXR, ty jsem ale zatim netestoval.
CanisAureus (8)|11.7.2011 12:36
[quote=Milan Šurkala;10440]https://www.digimanie.cz/doporucene-fotoaparaty-kveten-2011/3846-4

Velmi slibne vypada i Sony HX100 a Fuji HS20EXR, ty jsem ale zatim netestoval.[/quote]

Dobrý den a nyní byste volil který, Panasonic nebo dnes recenzovanou Fuji? Díky
Milan Šurkala (3381)|11.7.2011 12:55
[quote=CanisAureus;10757]Dobrý den a nyní byste volil který, Panasonic nebo dnes recenzovanou Fuji? Díky[/quote]

Panasonic. Z Fuji sice lze ziskat velmi pekne snimky, ale je to podmineno slozitym nastavovanim (ne ani tak mnozstvim nastaveni, ktere je podobne jako u FZ45, ale hlavne slozitosti, nez se clovek doklika tam, kde chce tohle a tamto). U Panasonicu po 15 minutach vite, co kde hledat, jak se fotak chova, u Fujiny i po dvou tydnech porad tapete. HS20EXR urcite bude mnoha zakaznikum slouzit vyborne (spatny pristroj to rozhodne neni, v kategorii ultrazoomu patri k tem lepsim) a dokazou z ni vytriskat mnohe, ja osobne bych dal prednost necemu, s cim se da pohodlne a rychle fotit, tedy Panasonicu.
CanisAureus (8)|11.7.2011 13:09
Díky za odpověď, myslel jsem si to, já jsem taky pro Panasonic, jen mě odrazuje akumulátor, jsem tak trošku konzervativní - "tužkové aku" koupíte kdekoliv a v podstatě kdykoliv (i za dlouhou dobu). Jaký UZ s napájením 4x AA byste doporučil, testovaný Fuji, nebo jiný (moc velký výběr není, Coolpix 120, CASIO EX-FH25, nějaké další Fuji, KODAK EasyShare Z990, Olympus SP-600)? Ještě jednou díky za odpověď
Milan Šurkala (3381)|11.7.2011 13:38
Nevim, proc se bojite akumulatoru. V Panasonicu ma vydrz velmi slusnou a obecne neni zadny problem sehnat akumulatory na deset let stare fotoaparaty. Pokud uz to MUSI mit tuzkovky, tak asi HS20EXR.
CanisAureus (8)|11.7.2011 14:39
Děkuji, ještě to zvážím :)
pajap (1)|11.7.2011 17:17
[quote=CanisAureus;10759]Díky za odpověď, myslel jsem si to, já jsem taky pro Panasonic, jen mě odrazuje akumulátor, jsem tak trošku konzervativní - "tužkové aku" koupíte kdekoliv a v podstatě kdykoliv (i za dlouhou dobu).[/quote]

Zdravím,
před necelými 2 lety jsem měl stejné dilema kvůli přesně stejnému názoru na tužkové aku. Přesto jsem ale pořídil Panasonic FZ28 (takže "dědu" přístroje doporučeného v odkazu výše). Součástí balení byl akumulátor a nabíječka, dokoupil jsem další neorig. akumulátor (myslím, že k foťáku na AA budou maximálně jednorázové baterie).
Na výdrž si nemohu stěžovat a navíc je blok mnohem praktičtější - při výměně odpadá:
- "žonglování" s válečky, kde se snadno ztratí přehled, který je nabitý a který vybitý
- hledání v trávě článku, který při vyklápění do ruky vyjel těsně vedle
- dávat pozor, že ten se zasune tak a tenhle obráceně
- kutálení článků ze stolu...
mike33 (14)|12.7.2011 08:02
[quote=CanisAureus;10759]Díky za odpověď, myslel jsem si to, já jsem taky pro Panasonic, jen mě odrazuje akumulátor, jsem tak trošku konzervativní - "tužkové aku" koupíte kdekoliv a v podstatě kdykoliv (i za dlouhou dobu). Jaký UZ s napájením 4x AA byste doporučil, testovaný Fuji, nebo jiný (moc velký výběr není, Coolpix 120, CASIO EX-FH25, nějaké další Fuji, KODAK EasyShare Z990, Olympus SP-600)? Ještě jednou díky za odpověď[/quote]

S akumulátorem buď v klidu, já ten panasonic mám a jen tak ho neutaháš, deklarovaných 580 snímků v klidu uděláš včetně videa a náhledů. jelikož ho mám novej, tak jsem neustále nastavoval, vypínal, zapínal zoomoval atd... a baterka OK, konečně mám foťák u kterýho nemusím přemýšlet, kolik toho můžu nafotit, aby vydržela baterka, prostě jen cvakám a cvakám.
CanisAureus (8)|14.7.2011 12:49
Díky všem za rady, nakonec přece jen vyhrál přístroj s AKU, ovšem ne FZ45, ale NX11 + 18-55 a 50-200 za 12.500,- včetně nějaké 16GB karty, časem přikoupím AKU ještě jeden a bude klid.
busy (782)|14.7.2011 22:05
[quote=mike33;10776]S akumulátorem buď v klidu, já ten panasonic mám a jen tak ho neutaháš, deklarovaných 580 snímků v klidu uděláš včetně videa a náhledů. jelikož ho mám novej, tak jsem neustále nastavoval, vypínal, zapínal zoomoval atd... a baterka OK, konečně mám foťák u kterýho nemusím přemýšlet, kolik toho můžu nafotit, aby vydržela baterka, prostě jen cvakám a cvakám.[/quote]

V mojom FZ28 vydrzi bateria priemerne 600-800 fotiek (a to som fotil hlavne na dlhsie ohniska takze som hodne zoomoval), a ked vobec nepouzijem blesk tak aj 1200 fotiek. Takze v tomto ohlade su Panasonicy velmi dobre a nejeden iny kompakt by im mohol zavidiet.
Kikapu1 (71)|15.7.2011 02:46
[quote=CanisAureus;10795]Díky všem za rady, nakonec přece jen vyhrál přístroj s AKU, ovšem ne FZ45, ale NX11 + 18-55 a 50-200 za 12.500,- včetně nějaké 16GB karty, časem přikoupím AKU ještě jeden a bude klid.[/quote]

blahopřeji, to je ovšem jiná liga a na dlouho klid :-) ...jen pokud je to ještě zvratitelné a nepotřebuješ to dlouhé sklo, zvážil bych spíš dvoukit s palačinkou 30mm f:2, kvůli kompaktnosti a světlu, ovšem to je otázka vkusu
CanisAureus (8)|15.7.2011 07:53
Díky, dnes mně přijde, už volal z PPL, kde mě najít :o. Pokukoval jsem i po zrcadlovce (Pentac k-r), ale protože se zrcadlem nemám žádné zkušenosti, tak jsem nakonec zvolil mezistupeň. UZ jsem chtěl kvůli občasným lovům beze zbraní, takže si dlouhé sklo určitě nechám
Kikapu1 (71)|15.7.2011 09:46
[quote=CanisAureus;10820]Díky, dnes mně přijde, už volal z PPL, kde mě najít :o. Pokukoval jsem i po zrcadlovce (Pentac k-r), ale protože se zrcadlem nemám žádné zkušenosti, tak jsem nakonec zvolil mezistupeň. UZ jsem chtěl kvůli občasným lovům beze zbraní, takže si dlouhé sklo určitě nechám[/quote]

Tak to máš přímo na míru, navíc se stabilizací a jen tak mimochodem, stejný snímač byl v Pentaxu K200D
CanisAureus (8)|15.7.2011 10:36
Tak právě dorazil, nemám teď na něj čas, ale co mě VELICE příjemně překvapilo :cool: je to, že i 50-200 je s funkcí iFunction. Všude jsem se dočetl, že tuto funkci má pouze 18-55 :D
Kikapu1 (71)|15.7.2011 11:10
[quote=CanisAureus;10825]Tak právě dorazil, nemám teď na něj čas, ale co mě VELICE příjemně překvapilo :cool: je to, že i 50-200 je s funkcí iFunction. Všude jsem se dočetl, že tuto funkci má pouze 18-55 :D[/quote]

další co tě překvapí je výdrž baterky - masakrózní