Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Nový fotoaparát cca kolem 10tis (ultrazoom?má smysl?)

Sidonius78xx (3)|31.1.2012 23:48
Hledám digi "kompakt" pro běžné focení, makro, portret, sport..... video. Uvítám rychlejší časy k uvedení do provozu (mám F200, Ixus70) a hledám změnu.
Myslím, že kupovat nějaký kompakt nemá smysl, sice na digital zrcadlovku nemám, ale nějaký střed

Zvažuji:
Panasonic FZ45...spíše FZ150 (výklopný displej, FulHD video, možnosti nastavení...jen mám strach ,zda bude mít srovnatelné fotky jako FZ45
V obchodě mi byl doporučen fotoaparát s výměnými objektivy a to Lumix DMC-G2 (G3) popř. Lumix DMC-GF2(GF3) ...nevím jaké jsou rozdíly v kvalitě fotek.
Rozpočet jsem měl 7,5tis, zvedl jsem ho na cca 10tis, kde právě začínají kompakty s výměnými objektivy.
Nejsem zkušený, ale nevím jaký objektiv se dá pořídit k focení makro, portrety, sport. Uvítám i možnost většího přiblížení zoom.

Hodně se i chválí Sony Cyber-shot DSC-HX9, ale nějak se podvědomě malým kompaktům vyhýbám

Předem děkuji za pomoc
Milan Šurkala (3381)|1.2.2012 00:08
Male kompakty se od tech velkych nijak zasadne nelisi co se tyce kvality fotek (jsou tam stejne cipy). Co se tyce FZ45 vs FZ150, tak FZ150 je rozhodne mnohem lepsi, a to jak ve strance sumu, tak nabidce nejruznejsich zajimavych technologii. Pokud uvazujes o kompaktech s vymennymi objektivy, tak si hlavne uvedom, co je pro tebe dulezitejsi, zoom nebo kvalita snimku. Sam zde totiz rikas, ze zoom je pomerne dulezity, jenze "zoom" za 10 tisic u bezzrcadlovek opravdu nedostanes, snad jen kdysi v setu s Olympusem E-PL1. BTW. ty Lumixy se starym 12MPx Live MOS cipem jako je G2, GF2 a GF3 nejsou v tom sumu az tak zavratne lepsi nez FZ150, jak by se na prvni pohled dalo cekat. Tam bude vyhodou mozna tak trochu ostrejsi objektiv. G3, to uz je jina, tam se ten cip hodne povedl. Na makro ale obecne bude lepsi ten ultrazoom (FZ150).
Sidonius78xx (3)|1.2.2012 06:35
[QUOTE=Milan Šurkala;13215]Male kompakty se od tech velkych nijak zasadne nelisi co se tyce kvality fotek (jsou tam stejne cipy). Co se tyce FZ45 vs FZ150, tak FZ150 je rozhodne mnohem lepsi, a to jak ve strance sumu, tak nabidce nejruznejsich zajimavych technologii. Pokud uvazujes o kompaktech s vymennymi objektivy, tak si hlavne uvedom, co je pro tebe dulezitejsi, zoom nebo kvalita snimku. Sam zde totiz rikas, ze zoom je pomerne dulezity, jenze "zoom" za 10 tisic u bezzrcadlovek opravdu nedostanes, snad jen kdysi v setu s Olympusem E-PL1. BTW. ty Lumixy se starym 12MPx Live MOS cipem jako je G2, GF2 a GF3 nejsou v tom sumu az tak zavratne lepsi nez FZ150, jak by se na prvni pohled dalo cekat. Tam bude vyhodou mozna tak trochu ostrejsi objektiv. G3, to uz je jina, tam se ten cip hodne povedl. Na makro ale obecne bude lepsi ten ultrazoom (FZ150).[/QUOTE]

Díky za info.
V obchodě mi prodejce foto tvrdil, že se mám na ultrazoom vykašlat(FZ45/FZ150) a jít do Sony Cyber-shot DSC-HX9, který fotí velmi dobře a nebude velký.(od toho mám doma Ixus70,malé rozměry)
Jiný prodejce doporučoval jít už do foto s výměnými objektivy.Jistě se dá dokoupit objektiv pořídit na focení makra, foto s přiblížením tak10x zoom, ale to už bude cenově hodně daleko.

Panasonic DMC-GF3 + 14-42 mm cca 9tis
Panasonic DMC-GF3 + 14mm + 14-42 mm cca 12tis
Panasonic DMC-G3 + 14-42 mm cca 14tis
Panasonic DMC-G3 + 14-42 mm + 45-200 mm cca 19tis
Sidonius78xx (3)|2.2.2012 21:33
tak to vypadá, že kvůli financím se rozhodnu pro Panasonic FZ150.Přemýšlel jsem chvílemi i o použitém foťáku s výměnými objektivy.

Co říkáte na novinku FUJIFILM X-S1 ?

http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=ja&tl=cs&u=http%3A%2F%2Fkakaku.com%2Fprdsearch%2Fprdcompare.asp%3FPrdKey%3DK0000227477.K0000226427.K0000283426.K0000290079.K0000317506
Mirda4 (79)|3.2.2012 22:20
Ještě než zakoupíš nový aparát a budeš volit kategorii UZ, tak si prostuduj téma CCD vs. CMOS. Pro mě byl Rolling shutter efekt naprosto odrazující, proto jsem zvolil FZ48, vertikální pruh světla proti slunci mi zas tolik nevadí.. I když se dnes na vývoji CMOS snímačích rychleji dělají velké pokroky, zvolil jsem raději variantu CCD, která nabízí mnohem "klidnější" obraz při točení videa. Pokud pro tebe není video důležité, pak není zas takový rozdíl v kvalitách obou technologií. Zde pár ukázek...


Milan Šurkala (3381)|4.2.2012 13:31
U toho prvniho videa mi spis prijde, ze tam naschval vypnuli stabilizaci, aby ten CMOS vypadal hure. Solidni kompakty s CMOS cipy dnes s rolling shutter efekt nemaji vaznejsi problem, samozrejme pokud se nataci nejake rozumne video. I pohyb uz to zvlada vetsinou celkem obstojne. Ale to samozrejme zalezi na pristroji, treba video z Olympusu je totalne rozsypane, ze Sony je to velmi slusne.
wisk (5)|22.3.2012 18:07
Zdravím kolektiv Digimanie. Nedávno mi kamarád půjčil jeho Canon EOS 1000D a já jsem zjistil, že mě focení s "něčim lepšim" než je mobil a starý levný kompakt vcelku baví. Řeším tedy stejný problém jako zakladatel tohoto téma Sidonius78xx. Nový foťák s cenou do 10 000,- . Nějakých pár týdnů již tedy prohlížím weby s recenzema všech možných přístrojů a jako do této doby fotografováním nepříliš políbený uživatel jsem se teprv učil co znamenají termíny jako je chromatická aberace, či vinětace. Našel jsem si pár modelů, které se mi líbí a chtěl bych Vás poprosit o radu, který by byl pro mě jako pro nováčka, snažícího se proniknout do světa fotografování, nejvíce vhodný. Moje požadavky jsou slušný automatický režim (přeci jen jsem nováček), použitelný hledáček, univerzálnost přístroje, dobrá úspěšnost ostření (zkušenost z mého kompaktu, kde jsem párkrát foťák radši vypnul a nic nefotil než se pořád dokola snažit o zaostření) a asi i použitelný zoom.

Líbí se mi univerzálnost ultrazoomů:
-Lumix FZ150 - fotky se mi vcelku líbí, pro je zoom páčkou na objektivu a asi i výsledná pochvala v recenzi (popř. FZ48 - cenový rozdíl je přeci jen znatelný)
-Nikon P510 - novinka, ale pár fotek už se po internetu dá najít. Líbí se mi víc než P500, ale je samozřejmě dražší.
-Fuji HS20EXR - abych pravdu řekl trochu se ho bojím kvůli nastavování (v místní recenzi tolikrát zmíněné lepší výsledky v EXR režimech) aději bych aby fungoval dobře i v automatu ,ale pro je cena a manuální zoom
-Nikon P500 - pro je cena, alespoň zoom ovladačem na objektivu

Okolo 10 000,- se ale už pohybují i jiné přístroje než ultrazoomy:
-Samsung NX11 - fotky z něj se mi moc líbí, pro je i manuální zoom na setovém objektivu
-Nikon D3000 - to samý jako u Samsungu
-Nikon P7000 - pěkný fotky i lepší cena, lehce proti je vzhled a menší zoom (ale 7x zoom se zdá být dostatečný) - popř. P7100, který je ale o dost dražší


Na závěr tedy prosím o radu. Co se mnou? Jaký z těchto (nebráním se ani doporučením jiných přístrojů) by se pro mě jako pro člověka se zkušenostmi pouze s kompakty a fotomobily hodil nejvíc?
Marlo79 (1)|22.3.2012 19:14
Tiez by som rad uvital odpovede na tvoju otazku.
Riesim nieco podobne .. len do vyberu by som dal este canon sx40.
Gamilena (85)|22.3.2012 19:37
[QUOTE=wisk;13627]

Co se mnou? Jaký z těchto (nebráním se ani doporučením jiných přístrojů) by se pro mě jako pro člověka se zkušenostmi pouze s kompakty a fotomobily hodil nejvíc?[/QUOTE]

Co např. Nikon D3100 pro začátečníky celkem ideální.
wisk (5)|22.3.2012 20:05
Mno...Nikon D3100 + 18-55 AF-S DX VR u důvěryhodných prodejců za 13 000,- to už je vcelku dost. Děkuji za tip, ale držel bych se toho okolí 10 000,-. Proč ne např. ten Samsung NX11? Díky čemu je Nikon D3100 vhodnější pro začátečníky?
Milan Šurkala (3381)|22.3.2012 20:35
No, co na to rict, kazde ma sve pro a proti. FZ150 je nejlepsi ultrazoom na trhu, nic univerzalnejsiho za dane penize proste nesezenes. P500 a P510, no k temto silenym zoomum nemam moc duveru, byt u P500 je ten objektiv docela slusny. Fotak je to ale dost pomaly. HS20EXR, to EXR jsou prave automaticke rezimy, ktere to resi za tebe. Ale ta automatika vyberu EXR rezimu by mohla byt i trochu lepsi.
Pokud ti nevadi maly zoom, tak D3100 je urcite slusny fotak, NX11 take. Tu NX11 bych ale urcite koupil v setu s 18-55mm i 30mm F2 pancakem, byt je to uz trochu vyrazneji nad 10 tisic. Ten pancake je super objektiv a ten priplatek je tak smesne nizky, ze koupit NX11 jen s jednim objektivem je totalni "hovadina". Automatika tam neni spatna, na hrani je to pekna vec. P7100 je take pekny fotak, proste vybrat jeden z nich je tezke, protoze az na ty ultrazoomy Nikonu zadnym neudelas chybu. Osobne bych si zde vybral NX11, ale netvrdim, ze to bude nejlepsi i pro tebe.
Pavel Olivík (160)|22.3.2012 21:04
Pokud jsou takové finance,tak rozhodně doporučuji nějaký ultrazoom...Do digitální zrcadlovky asi nemá cenu jít,jelikož pak zjistíš,že je potřeba dokoupit nějaké objektivy plus další nářadíčko a to jsou další finance navíc,teda pokud to nemyslíš s focením moc vážně...Asi bych zvážil tu koupi toho Panasonicu,jak píše pan M.Š...
wisk (5)|24.3.2012 09:11
Díky za odpovědi. Možná ještě počkám jak na tom bude Fuji HS30EXR...