Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakty: Aky kompaktny fotoaparat koupit? Potrebujeme vysoku svetelnost a 24 mm min. ohniskova vzdi

Neregistrovaný (0)|3.7.2011 22:25
Tazatel: Neya

Znění dotazu: Aky kompaktny fotoaparat koupit? Minimalna ohniskova vzdialenost 24 mm a svetelnost cca 1,8 alebo 2. Prosim Vas o tipy. Paci sa mi Panasonic LUMIX DCM LX5 - vadi mi tam ale krytka objektivu, na ktoru treba stale myslet aby sa nestratila. Aky fotoaparat zakupit pri parametroch 24 mm min. ohniskova vzdialenost a svetlost cca 1,8 alebo 2 ? Neviem či doverovat Samsungu EX1..panasonic mi pride důveryhodnejší...Alebo existuje nejaký iný typ pri požadovaných parametroch?
busy (782)|4.7.2011 07:24
[quote=Neregistrovaný;10581]Paci sa mi Panasonic LUMIX DCM LX5 - vadi mi tam ale krytka objektivu, na ktoru treba stale myslet aby sa nestratila.[/quote]

Neda sa priviazat snurkou ?

Inak, ja som na svojom FZ28 na krytku uz uplne rezignoval. Bezne ju vobec nepouzivam a na objektive mam kvoli ochrane trvale nasadeny UV filter.
Neregistrovaný (0)|4.7.2011 11:31
No ja som čitala hodnotenia toho fotaku na HEUREKE CZ, ti co ho uz maju su velmi spokojni,bolo tam 21 recenzi. No v 2-3 recenziach sa stazovali ze tam treba manualne zatvarat objektiv..dokonca ze tam asi ani ta šnurka neni, co by drzala krtyku..a to ja určite stratim...

Ten UV filter, ktory mate sa kde da zadovazit? je to ako nejaka folia na objedktive? nie su cez to horsie fotkyy?? vobec tomu nerozumiem, preto sa pytam
Neregistrovaný (0)|4.7.2011 12:29
No som pafff, JJC Lens Cap to je proste super vec...kde ste na to prišli? to by naš problem uplne vyriesilo a asi by sme kupili ten Panasonic Lumix LX5 ak by mal takto poriešenu krytkuuu . No som velmi rada, ze ste mi poslali tuto linku vobec som nemala ani ponatia ze nieco take moze existovat...MOC MOCCCC PEKNEE DAKUJEM...toto riesenie som vobec necakala...nemusim uz hladat iny fotak, lebo ten panasonic Lumix LX5 mal dobre hodnotenia, i parametre..super !!!
Neregistrovaný (0)|4.7.2011 12:43
:)
Narazila jsem na to úplnou náhodou, LX5 nemám ani neplánuju..
Kikapu1 (71)|4.7.2011 13:22
[quote=Neregistrovaný;10581]Tazatel: Neya

Znění dotazu: Aky kompaktny fotoaparat koupit? Minimalna ohniskova vzdialenost 24 mm a svetelnost cca 1,8 alebo 2. Prosim Vas o tipy. Paci sa mi Panasonic LUMIX DCM LX5 - vadi mi tam ale krytka objektivu, na ktoru treba stale myslet aby sa nestratila. Aky fotoaparat zakupit pri parametroch 24 mm min. ohniskova vzdialenost a svetlost cca 1,8 alebo 2 ? Neviem či doverovat Samsungu EX1..panasonic mi pride důveryhodnejší...Alebo existuje nejaký iný typ pri požadovaných parametroch?[/quote]

Panáček je sympaťák, ale poměr cena/výkon jednoznačně favorizuje Samsung EX1, našel bych si recenze, osobně bych bral jednoznačně Samsung, LX5 je předražený. Jediný velký praktický rozdíl je v rozlišení videa a v tom, že panáček v průběhu natáčení i přeostřuje. Jestli oželíte to propracovaný video, tak bude rozumnější asi Korea.
busy (782)|4.7.2011 18:27
[quote=Neregistrovaný;10585]dokonca ze tam asi ani ta šnurka neni, co by drzala krtyku..a to ja určite stratim...[/quote]

Nejaka snurocka sa vzdy da spravit, napr. sa dolepi malicke usko, alebo niekde naboku kde to nevadi sa prevrta malicka dierka.

[quote=Neregistrovaný;10585]Ten UV filter, ktory mate sa kde da zadovazit? je to ako nejaka folia na objedktive? nie su cez to horsie fotkyy?? vobec tomu nerozumiem, preto sa pytam[/quote]

UV filtre dostat kupit v kazdom fotoobchode, aj v e-shopoch. Napriklad ja som si kupil takyto:
http://prolaika.inshop.sk/inshop/filtre/uv-ochranne/standart/hama-uv-55mm.html
akurat ja som kupil 46mm a ten stal 7.90 eura.

Nie je to folia, je to klasicke (plexi)sklo ktore neprepusta UV ziarenie, ale viditelne svetlo pusti na cca 98-99%, cize bezne na fotke ani nie je poznat ze bol pouzity filter. V niektorych situaciach, hlavne na horach a miestach kde je silne UV ziarenie, ktore by na fotke vytvorilo slaby modry zavoj, dokaze fotky zlepsit tym ze UV odfiltruje a zavoj nevznikne - na fotke bude naozaj len to, co vidi clovek.

Ludia ho ale vyuzivaju hlavne na mechanicku ochranu objektivu - ked sa predna sosovka objektivu omylom poskrabe alebo inak poskodi, odnesie si to len filter za par eur a nie cely drahy objektiv.
busy (782)|5.7.2011 10:00
[quote=Neregistrovaný;10586]http://www.wirefresh.com/lumix-lx5-and-the-fantastic-jjc-lens-cap-get-one-now/
YouTube - ‪JJC ALC-5 Lens Cap for DMC-LX5‬‏[/quote]

Mam taky dojem, ze Leica DLUX (ekvivalent LX5) sa zrovna s takouto krytkou uz priamo predava.