Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Data - projektor na promitani fotek

Georgez (6)|11.3.2010 14:29
Dlouha leta jsem pravidelne delal rocne par filmu na diaky. A rad si je dodnes prohlizim na klasickem dia projektoru. Doba je vsak digitalni a ja uz po analogovem fotaku saham zridka. Rad bych se zeptal, zda nekdo ma nejake zkusenosti s promitanim digitalnich fotek nejakym video-projektorem. Vybiram v soucasne dobe nejaky domaci projektor a rad bych na nem prohlizel mimo jine i fotky. Vaham zda vybrat 3LCD techologii (npr. Epson TW-3500) nebo DLP (napr. Mitsubichi HC3800).
HimiX (187)|14.3.2010 21:16
hele, technologii bych resil ze vseho nejmin... na co bych se zameril je svitivost, rozliseni a ted nevim jak to pojmenovat, proste si zmerit mistnost kde to budes pouzivat a zjistit si jaky projektor ti da na tu vzdalenost velkej obraz...
Georgez (6)|15.3.2010 10:33
[quote=HimiX;5199]hele, technologii bych resil ze vseho nejmin... na co bych se zameril je svitivost, rozliseni a ted nevim jak to pojmenovat, proste si zmerit mistnost kde to budes pouzivat a zjistit si jaky projektor ti da na tu vzdalenost velkej obraz...[/quote]
Co se tyce rozliseni, tak mi prijde nejvyhodnejsi asi to full HD cili 1920 x 1080. Nastavil jsem si max. cenu na 40 tis. a momentalne vetsi rozliseni za ty penize asi nesezenu. Vzdalenost projektoru od platna bude asi 4 m. Velikost platna je priblizne 190 x 140cm (montaz na strop). Nepredpokladam promitani pres den, spise po vecerech. Takze svitivost bude stacit nejaka prumerna. Promitat planuji primo z notebooku pres klasicky D-Sub konektor. Nad technologii premyslim z toho duvodu, ze udajne na LCD je vic viditelna mrizka nez na DLP. Takze i z toho duvodu mne zajima jestli nekdo ma s tim nejake prakticke zkusenosti. Prece jenom u fotek clovek si vice vsima detailu v obraze nez pri filmu, kde je vetsinou rychle stridani scen.
HimiX (187)|22.3.2010 08:50
Jsem se ti chtel podivat co mam za technologii doma na projektoru a uplne jsem na to zapomnel... Tak za 40 to bude velice slusnej stroj... Nevim co presne myslis viditelnou mrizkou? S poustenim v noci? tak to jsem si rikal ja i dva kamosi co maj projektor... ze to budou poustet vecer... a pak prijde leto a ty se na to chces divat v osm vecer... a pak prijde chvile ze se chces mrknout odpoledne treba na film... Ono kdyz zatahnes zaluzie/zaves tak ne, ze by se na to divat nedalo... ale neni to ono...
busy (782)|22.3.2010 18:54
[quote=Georgez;5201]na LCD je vic viditelna mrizka nez na DLP. Takze i z toho duvodu mne zajima jestli nekdo ma s tim nejake prakticke zkusenosti.[/quote]

S mriezkou si absolutne netreba robit starosti. Komu vadi, moze si obraz malicko rozostrit, prave tak, aby rozostrenie bolo velke ako sirka ciar mriezky. Tym padom mriezka "zmizne" ale jednotlive pixely budu stale ostre takze fotky a videa budu stale rovnako kvalitne.
Georgez (6)|7.4.2010 14:04
Nakonec po precteni par recenzi jsem koupil toho Epsona TW-3500. Moc se mne libi obraz co z neho leze. Ma dobre moznosti korekce barev, lze si namichat podle vkusu. Mrizka LCD je viditelna prakticky jen z tesne blizkosti u platna. Prijemny je opticky zoom i posuv cocky, docela tichy provoz. Nemam moznost srovnat s jinymi, ale zatim splnuje vse co jsem chtel, takze mohu jen doporucit (sehnal jsem ho za 31 s drobnymi). Promitam z notebooku, pro optimalni obraz je treba nastavit si na graficke karte nativni rozliseni projektoru (1920x1080), ze zacatku jsem jel v nativnim rozliseni notebooku a nebylo to uplne to prave.