Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Sony DSC-WX1 vs W380

stude (9)|18.2.2010 23:38
Zdravím,
potreboval bych poradit nejaky kompakt, ktery umi nahravat HD video s moznosti zoomovani s co mozna nejkvalitnesimi fotkami.
Po precteni recenze na Digimanii mi padnul do oka Sony WX1 (splnuje vse co bych takoveho cvakatka ocekaval, az na tu jedinou vadu, ze obcas haze stin u blesku)
Na strankach Sony jsem nasel taky kompakt W380, ktery je parametrove a funkcne shodny s WX1 az na (coz jiste hraje veelkou roli) pouzity cip.
U W380 vidim vyhodu v tom, ze podporuje i SDHC karty a cenove je zhruba skoro o 3 tisice levnejsi nez WX1, bohuzel ma 14Mpix (nechapu, proc vyrobci tuhle hranici stale zenou nahoru...), WX1 zase dostal oceneni EISA, proste kazdy ma neco.
Poradil by nekdo co zvolit?
Pripadne mala apelace na autora recenze WX1, zda by nechtel udelat porovnani WX1 vs W380, treba by se objevila dalsi "trefa" s lepsim pomerem cena/vykon :)

Pripadne jestli by nekdo neporadil nejaky kompakt viz pozadavky na nej vyse nejlepe v cenove hranici kolem 5500-6000Kc?

Predem moc dekuji, kdyz nekdo poradi, podeli se o zkusenosti, ...
Milan Šurkala (3381)|19.2.2010 00:06
Myslím, že W380 bude házet stíny také. Tělo a objektiv jsou v podstatě shodné. SDHC karty jsou určitě výhodou. CMOS čip má výhodu v těch digitálních stabilizacích. Na druhou stranu jsem viděl na netu fotky z nových 14MPx kompaktů Sony a byl jsem opravdu velmi příjemně překvapen dobrou kvalitou obrazu. Každopádně dokud to neuvidím na vlastní oči, neuvěřím :-D Zvláště když jsem viděl, co za šílenosti lezly z 12MPx Sony. Teď v rychlosti mě žádný dobrý kompakt s HD videem nenapadá. Snad Panasonic TZ6/TZ7.
stude (9)|19.2.2010 07:18
Milan Šurkala:
Prohlizel jsem detailni fotky obou modelu a podle oka bych rekl, ze blesk u W380ky je posazen odhadem skoro o 0,5cm dal od objektivu nez to ma WX1, takze s tema s tinama kdo vi.
stude (9)|25.2.2010 15:18
Nikdo neporadi? Nikdo jeste nema W380ku?:) Potreboval bych to nejak rozhodnou a koupit co nejdrive.
Predem diky
Milan Šurkala (3381)|25.2.2010 15:54
No ona ta W380 se prodava sotva jenom nejaky ten tyden, takze majitelu zas tak moc nebude.
stude (9)|25.2.2010 16:58
Tak v tom pripade budu asi prvni majitel:D Prave jsem nenasel zadne fotky nikde na netu, ale uzivatelskych videi je na youtube celkem dost:(
petnek (75)|28.2.2010 22:31
Tady jsou fotky z DSC-W380. Je to odkaz na vyhledání všech fotek u kterých je tento fotoaparát uveden, snad bude fungovat.
stude (9)|2.3.2010 22:04
Tak jsem nakonec koupil DSC-W380ku, zatim jsem udelal jen par testovacich fotek. Mohl by to nekdo zhodnotit, zda by se pripadne vyplatilo fotak vratit a vzit misto nej WX1cku?

Fotky jsem uploadnul na Picasu, budu rad, kdyz nekdo poradi, kam fotky hodit v plnem rozliseni, aby se na to dalo mrknout.

Diky moc
Milan Šurkala (3381)|2.3.2010 23:05
Snimky v plnem rozliseni muzes nahrat treba sem do Galerie. Jinak to Sony vypada, ze foti celkem slusne. Vidim, ze blesk je stale objektivem zastinovan.
stude (9)|3.3.2010 21:30
Tak uz jsem to tam nauploadoval, mohl by mi to nekdo zhodnotit?:) Jen jestli by se vyplatilo vratit W380ku, priplatit 3 tisice a vzit WX1ku?

Diky moc
Milan Šurkala (3381)|3.3.2010 22:36
No ja myslim, ze to nema smysl. Ty 14MPx Sony foti opravdu velmi pekne, sam jsem velmi mile prekvapeny.
stude (9)|3.3.2010 22:48
Mno taky je to foceno jen v rozliseni 5Mpix:)
Milan Šurkala (3381)|4.3.2010 09:17
To ano, ale ocividne to moc neflekati. Na te fotce s ISO 400 uz jde videt, ze je to preci jen docela moc (stromy jsou bez kresby), na nizsich citlivostech ale dle meho nazoru dela fotky pekne, coz se o spouste dnesnich kompaktu rici neda. Kdysi na nejnizsi ISO delaly kompakty nadherne fotografie a teprve od tech vyssich se na to nedalo koukat. Dnes diky vysokemu rozliseni se vetsinou neda koukat ani na fotky s nejnizsim ISO. U Sony W380 ale vypadaji dobre.