Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Sony DSC-W350 - problem - deformovane fotky

sakal456 (2)|17.3.2011 11:03
zdravim,
kupil so rodicom na vianoce Sony DSC-W350. naucil som ich co maju stlacat aby co to odfotili a nechal som ich tak nech fotia. vcera som ale videl nejake fotky co nafotili a zostal som uplne zaskoceny.

mam totiz pocit (presvedcenie), ze ten fotak foti zle. fotky mi prijdu zo stredu k okrajom znacne deformovane. osoby v strede zaberu su viac menej v poriadku, ale osoby na okrajoch zaberu su rozsirene.

potreboval by som poradit ako postupovat. ako zistit ci to nieje len moj pocit a ako o tom presvedcit aj predajcu. Co by som lal odfotit aby to bolo dokazatelne?

pripadne mozem vlozit aj nejake fotky ak by ste chceli vidiet

vdaka za kazdu radu
thx
Milan Šurkala (3381)|17.3.2011 12:08
Nic neni spatne, to je standardni chovani. Jsou zde dva problemy. Jeden, ten mensi je v tom, ze objektiv sam o sobe zkresluje a Sony toto softwarove narovnava. Dle meho nazoru trochu vice a trochu jinak, nez by bylo zdravo. Druhy problem, a to je ten vetsi, je v tom, ze ten fotak ma 26mm ohnisko, to je velmi siroky uhel zaberu. A pokud clovek tu fotku nevyfoti rovne (k cemuz siroke ohnisko svadi - podhled, nadhled, aby tam bylo to, co chce), to zkresleni se vyrazne zesili. Pokud zazoomujes na cca 35mm (na displeji cca 1,3x nebo 1,4x zoom), ktere jsi patrne mel na starsim fotaku, zjistis, ze to zkresleni tam v podstate nebude. A to proto, ze aby clovek vyfotil totez, musi jit dal/fotit rovneji,... Kazdopadne souhlasim s tim, ze ta softwarova korekce je ponekud prehnana a neadekvatni (fotoaparaty Sony toto proste u vetsiny modelu delaji a na reklamaci to rozhodne neni).

Tady to jde videt taky https://www.digimanie.cz/photo_doc-FDE28620172D8691C1257796006D04FD.html
sakal456 (2)|17.3.2011 12:20
tak vdaka,
znova som si prezrel tie fotky a naozaj, najviac sa to prejavuje pri foteni z nadhladu alebo podhladu a hlavne bez zoomu. Takze je to vysvetlene, ale som z toho naozaj dost v soku.

Kazdopadne velmi pekne dakujem
russianblue (19)|18.3.2011 00:28
...mel jsem na test W-320 a myslel jsem si, ze se kompakty nekam posunuly dopradu /ve vyvoji/. A ono se to take stalo...posunuly se smerem k mobilum:)

Tento fotak byl natolik odflaknuty, ze jsem napsal 2 dopisy do Sony. Jakto, ze muzou delat takove "smejdy". Kde jsou nasledovnici kompaktu napr. Sony v-1. Dodnes se sony.cz ani sony.jp neozvalo. Takze na sony mam alergii, stejne jako na to zkazeny japko...
Milan Šurkala (3381)|18.3.2011 01:25
A ty myslis, ze kompakty flaka jenom Sony??? Proc ma cesky narod tak "uzasnou" vlastnost podle jednoho produktu odsuzovat vzdy celou znacku? To mi fakt hlava nebere.
russianblue (19)|18.3.2011 14:47
osobne fotaky opravuju, takze me projde rukama nemalo pristroju. flakaj to vsichny, hlavne v oblasti zivotnosti a prevence pred poskozenim /plastove tela, nekryte displeje/. Kdyz vidim kolik elektroniky se vyhazuje jen proto, aby se mohla nahradit "novym a lepsim" - tak je me z toho smutno....
Hupp (225)|18.3.2011 16:23
Loni jsem pořídil kompakt Sony W275 a určitě nemůžu říct, že by byl špatný. v ceně kolem 3500czk má dobré hd video (na tuto kategorii) a překvapily mě docela slušné fotografie hlavně na nejdelším ohnisku, kde je ještě snad solidní světelnost f5,2 a výborně tu funguje optická stabilizace (tu jsem u kompaktu chtěl, myslím, že se zmáčknutím spouště se s tím hne snáz než u zrcadlovky), takže zatím spokojenost
russianblue (19)|19.3.2011 09:32
a umi nastavovat kvalitu/komprese/ ukladaneho JPG? w-320 takze si bud uzivate 14,1mpx sumu, nebo to muzete ukladat do 5mpx. Predpokladam ze znate principy zmenovani a vice to tedy toto obnasi...

a proc vetsina fotaku ostri, jen ta W320 ne a ne....a mackate, a mackate a ono nic. A navic nema prisvetlovaci diodu...


Uploaded with ImageShack.us

od sony jsem drzel v ruce tyto pristroje a byl jsem s nima spokojenej
-sony mavica /typ nevim, ale fotil na disketu, rozliseni 640x 480 a ukrutnej zoom 440mm/
-Sony Cyber-shot DSC-F717 - tady me bralo ostrici kolecko
-sony V1 - dadupanej kompakt s sankama na blesk - udelal jsem si IR blesky pro nocni spy fotografii
-sony R1 - super UZ, vybornej objektiv /rozsahem
-----------vic nic
russianblue (19)|19.3.2011 09:39
[quote=Hupp;9128]kde je ještě snad solidní světelnost f5,2 a výborně tu funguje optická stabilizace[/quote]

predpokladam, ze matematiku umis, takze si prepocitas o kolikrat musis mit delsi cas oproti normalnimu objektivu s konstantni svetelnosti 2,8

jinak ja jsme tu W-320 koupil pred vanocema za 1000,-kc vcetne fotbalovyho dresu a balonu a jediny co jsem si nechal byl ten balon. Zbytek jsem poslal do sveta, protoze na to fakt nemam nervy.
---
takze kdybych to mel uzavrit, chapu, ze nekomu ten fotak staci a je spokojenej. Ale pro me, to fakt neni - a navic je me smutno, ze se vyrabi odpady....
pidan (72)|19.3.2011 09:55
[quote=russianblue;9126]osobne fotaky opravuju, takze me projde rukama nemalo pristroju. flakaj to vsichny, hlavne v oblasti zivotnosti a prevence pred poskozenim /plastove tela, nekryte displeje/. Kdyz vidim kolik elektroniky se vyhazuje jen proto, aby se mohla nahradit "novym a lepsim" - tak je me z toho smutno....[/quote]

Ahoj.Rad bych se zeptal na tvuj nazor na slusny kompakt mezi 3 a 6 tisici, co do vysledne fotky a spolehlivosti-zivotnosti.Kdyz je opravujes a mas zkusenosti,spis vetsi zoom.Asi nebrat ultrasirokac kdyz tak zkresluje.
russianblue (19)|19.3.2011 10:21
ja uz bych si kompakt nekoupil...teda ne draz nez za 200,- zlata doba kompaktu byla tak pred 5ti lety...kdy byly jiz dostatecne rychle ale stale dobra a svetelna optika.

musi to bejt kompakt? za tu cenu bych si radej koupil zrdcadlo D70s + 18-55 II nebo VR a vyjde to tak na 5-6k

a co treba nejaka oly rada 420 a vys? se setakem? to je male a funkcni

nebo Canon PowerShot G11, fajn ovladani, vsechno na "kolecka" nemusis pri foceni chodit do menu...to je velky plus
-------------------
me to prijdou vyhozeny prachy, bud koupit jednotkacitkovej kompakt do 2000,- nebo bezzrdcadlovku s moznosti plneho manualu...osobne hodne koukam po teto hracce... mohla by to byt takova leica pro chude...
FinePix X100
http://www.dpreview.com/news/1102/11020815fujifilmx100updated.asp
http://www.fujifilm.com/news/n100920.html
Hupp (225)|19.3.2011 10:38
[quote=russianblue;9135]predpokladam, ze matematiku umis, takze si prepocitas o kolikrat musis mit delsi cas oproti normalnimu objektivu s konstantni svetelnosti 2,8

jinak ja jsme tu W-320 koupil pred vanocema za 1000,-kc vcetne fotbalovyho dresu a balonu a jediny co jsem si nechal byl ten balon. Zbytek jsem poslal do sveta, protoze na to fakt nemam nervy.
---
takze kdybych to mel uzavrit, chapu, ze nekomu ten fotak staci a je spokojenej. Ale pro me, to fakt neni - a navic je me smutno, ze se vyrabi odpady....[/quote]

Zvládám, děkuji. "normální objektiv" s konstantní světelností 2,8 i s fotoaparátem nestojí 3500,-.Běžně fotím zrcadlovkou, tu ale sebou nemůžu nosit všude. Jen tvrdím, že poměr cena/kvalita u tohoto fotaku nevychází špatně. Max rozlišení je 12Mpx, fotíme ale do nižšího, většinou 5mpx, vím, že 12Mpx u kompaktu je nadbytečné.
russianblue (19)|19.3.2011 13:46
..mozna by jsi mel napsat svemu vyrobci fotoaparatu, at tam montuji 5mpx snimace a za usetrene prachy udelaj slusnou optiku...:)

Kazdopadne necitim vuli delat veci dobre - ze strany vyrobcu spotrebni elektroniky. Vzpominam si, kdyz jsem pracoval pro takoveho svetoveho vyrobce, tak jsem byl porad na koberecku, ze opravuji moc dobre!! A ze navic upozornuji na kurvitka /spatne kondenzatory, nedostatecne vetrani pristroju, nestabilni drahe zdroje atd/ to uz bylo nesnesitelne. To prece ma na starosti "centrum optimalizování životnosti"... Nebo kdyz jsem se postavil za zakaznika, kdyz mel nektery pristroj seriovou vadu, ale vyrobce /muj zamestnavatel/ delal, ze o tom nevi - chudaci lidi, zaplatej tisice za opravu a stejne jim to do 8mesicu udejde...a nejlepsi na tom je, ze kdyz davali tito zakaznici zbozi na reklamaci, tak nevedomky podepisovali to, ze technici pri oprave mohou pouzit repasovane dily. A kdyz jsem videl, jak se opravuji "vadne dily" v polsku, tak to bych radej ani nemel zminovat...pak uz by si nikdo nic novyho nekoupi. Kazdopadne zdravim hochy z asplexu a esplexu :D

a timto povazuju debatu o DSC-W350 za uzavrenou - pokud se nekomu zda, ze foti blbe - neni to zavada, ale vlastnost....

preju vsem dobre svetlo - a at jim ty mydlovy krabicky dobre ostri /pak za sera uz nic necvaknou...
Hupp (225)|19.3.2011 17:15
[quote=russianblue;9141]..mozna by jsi mel napsat svemu vyrobci fotoaparatu, at tam montuji 5mpx snimace a za usetrene prachy udelaj slusnou optiku...:)

Kazdopadne necitim vuli delat veci dobre - ze strany vyrobcu spotrebni elektroniky. Vzpominam si, kdyz jsem pracoval pro takoveho svetoveho vyrobce, tak jsem byl porad na koberecku, ze opravuji moc dobre!! A ze navic upozornuji na kurvitka /spatne kondenzatory, nedostatecne vetrani pristroju, nestabilni drahe zdroje atd/ to uz bylo nesnesitelne. To prece ma na starosti "centrum optimalizování životnosti"... Nebo kdyz jsem se postavil za zakaznika, kdyz mel nektery pristroj seriovou vadu, ale vyrobce /muj zamestnavatel/ delal, ze o tom nevi - chudaci lidi, zaplatej tisice za opravu a stejne jim to do 8mesicu udejde...a nejlepsi na tom je, ze kdyz davali tito zakaznici zbozi na reklamaci, tak nevedomky podepisovali to, ze technici pri oprave mohou pouzit repasovane dily. A kdyz jsem videl, jak se opravuji "vadne dily" v polsku, tak to bych radej ani nemel zminovat...pak uz by si nikdo nic novyho nekoupi. Kazdopadne zdravim hochy z asplexu a esplexu :D

a timto povazuju debatu o DSC-W350 za uzavrenou - pokud se nekomu zda, ze foti blbe - neni to zavada, ale vlastnost....

preju vsem dobre svetlo - a at jim ty mydlovy krabicky dobre ostri /pak za sera uz nic necvaknou...[/quote]

Ty jsi možná nepochopil, co jsem tu napsal. Protože tu někdo poznamenal něco o tom, že kompakty od Sony obecně za nic nestojí, tak píšu svou zkušenost a ta je dobrá. Fotit kompaktem a D70kou je přece jen velký rozdíl, každý máme jiné priority, fotografování dáváme jinou důležitost a fotografujeme jinak. Já například fotím zrcadlovkou a doma máme ještě kompakt, kterým taky občas fotím, nebot ne vždy sebou můžu tahat rozměrnou zrcadlovku. Srovnáváš jabka a hrušky.
pidan (72)|19.3.2011 19:04
[quote=russianblue;9137]ja uz bych si kompakt nekoupil...teda ne draz nez za 200,- zlata doba kompaktu byla tak pred 5ti lety...kdy byly jiz dostatecne rychle ale stale dobra a svetelna optika.

musi to bejt kompakt? za tu cenu bych si radej koupil zrdcadlo D70s + 18-55 II nebo VR a vyjde to tak na 5-6k

a co treba nejaka oly rada 420 a vys? se setakem? to je male a funkcni

nebo Canon PowerShot G11, fajn ovladani, vsechno na "kolecka" nemusis pri foceni chodit do menu...to je velky plus
-------------------
me to prijdou vyhozeny prachy, bud koupit jednotkacitkovej kompakt do 2000,- nebo bezzrdcadlovku s moznosti plneho manualu...osobne hodne koukam po teto hracce... mohla by to byt takova leica pro chude...
FinePix X100
http://www.dpreview.com/news/1102/11020815fujifilmx100updated.asp
http://www.fujifilm.com/news/n100920.html[/quote]

Jo tahle retro Fujina je asi dobra.Prej po ni lidi silej a nestacej je vyrabet.A ten Canon leda bazarovej-novej je drahej,stejne zrcadla.Jenze v bazaru je to docela risk.Nechci nic velkyho tezkyho,dalsi objektivy.Neco co se da vzit na kolo atd.Milan chvali Panaky TZka,nikdo nema zkusenosti treba s Casiama.