Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

video s pancake F2 u NX11

lukaas (16)|15.10.2011 18:23
stále a pořád řeším, jaký ten foťák si to koupit a pořád ještě nemám jasno, ale termín nákupu se už blíží...
aktuálně bych se asi rozhodoval mezi SONY HX9 - malý kompakt, výborný video, HDR, fotky ucházející (jen nevím, jak jsou dobrý večer v místnosti), cena
no a potom se mi líbí ještě NX11 - na "zrcadlovku" celkem malé rozměry (s pancake), větší čip, dobrý fotky, výhodná sestava (základní set + pancake)

důležitý kritérium pro výběr je u mě krom kvality fotek i kvalita videa (čekám potomka a rád bych natáčel i slušný video (youtube a 104cm LED TV doma)
no a tedy můj dotaz - jak by se natáčelo s tím pancake objektivem video? - hlavně videa za horších podmínek - výbornou světelností, bych tipoval, že bude natáčet slušný videa i za šera...zas to ale nemá stabilizaci, tak nevim...
no a taky bych se chtěl zeptat, jestli má ten samsung NX11 vstup na externí mikrofon...viděl jsem nějaký videa na youtube a vítr teda hodně hučel...
dělá to i třebas u HX9 nebo tam je to odšumění větru lepší?
díky
busy (782)|15.10.2011 20:58
[quote=lukaas;12023]viděl jsem nějaký videa na youtube a vítr teda hodně hučel...[/quote]

Voci pazvukom od vetra je lahka pomoc - staci na mikrofonovy otvor pripevnit kusok vaty, alebo kusok jemnej spongie. Mierne sa sice znizi citlivost, avsak velmi dobre to tlmi vietor.
westikkrystof (3)|20.10.2011 13:27
Ahoj. Nevim jak video s pancake, ja mam set NX11 18-55 a 50-200. Ale kazdopadne se drzim zasady fotak na foceni kamera na video. Na to mam uz nejakou dobu HD kamerku Canon HF10.
Jinak Samsung NX11 foti nadherne. Chce si to hrat s nastavením, ale pak z toho lezou opravdu nadherne fotky. Prispiva k tomu i velmi kvalitni setova optika. At uz kombinace s velkym zoomem nebo s pancake. Ja volil velky zoom kvuli navsteve napr. sportu, zoo apd. Pancake mozna vyberu pozdeji. Samsung uz ma tri.
Vzhledem k tomu, ze jsem pred koupi fotaku dost dlouho vybiral a cetl, tak vim ze pokud chces kombinaci dobre video plus dobre foto, podivej se po poslednich "zrcadlovkach" Sony. Myslím ze A33 bys sehnal za dobrou cenu.