Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Fotoskola ci fotokurs - vyplati se?

Dzany80 (126)|7.4.2014 08:07
Ahoj vsem,

chtel bych se venovat vice a podrobneji foceni a treba casem nafotit nekomu nejakou akci za nejakou financni odmenu. Fotografie me moc bavi a i kdyz zvladam uz plynne zaklady a zasady foceni, a rozumim tomu, porad mam mraky vedomostnich rezerv a malo zkusenosti a z toho mi plyne otazka, zda mi da neco dalsiho fotokurs? Prijde mi, ze me tam akorat udelaji prezentaci na to, co uz davno vim. A s tim se vaze druha otazka, ma smysl se pustit do studia fotoskoly? Ucel = zdokonaleni sebe sama.
Ma s tim nekdo zkusenosti? Nebo je lepsi fotit a ucit se praxi samotnou?

Dekuji za odpovedi.
Rellik (1136)|7.4.2014 08:31
Pokud si přečteš komplet tento web http://fotoroman.cz/index.htm , tak snad ani žádný kurz nebudeš potřebovat... ;)
Dzany80 (126)|7.4.2014 09:03
To si taky rikam. Tu knihu mistrovsti prace DSLR mam doma a musim uznat, vyborne. Ale nevim, zda byt vylozene samoukem je zrovna to spravne...
Kissofdark (95)|7.4.2014 09:19
Hodně fotografů jsou samoukové jak ve focení, tak v úpravkách;)
Já byla na kurzu a přišlo mi to jako ztráta času...Raději zkus třeba napsat na fotopatracku, jstli by se nenašel někdo zkušenější z tvého okolí, se kterým bys párkrát šel fotit. Pokud nenatrefíš na arogantního fotografa typu: "Já jsem Pan Fotograf, a kdo je víc?", tak nebude problém;););)
Dzany80 (126)|7.4.2014 10:13
Nejlepsi na nauceni je tvrda kritika. Kdyz pozoruji fotky, co nekteri lidi na davaji na facebook a podobne weby, tak mam pocit, ze snad maji oko z kasparovy kravy, fotky bez emoce, jakychkoli kompozicnich pravidel, atd. Tak si nekdy rikam, ze zase na tom tak spatne nebudu. Ja se na to divam, jako amater, takze treba to, co se mi libi, muze byt pro profika hnusna fotografie :) Rad bych nasel nekoho, kdo by me mohl zkritizovat a zaroven i treba naucit dalsim trikum a prohloubit vedomosti... :)
bastlir (13)|7.4.2014 22:46
No popravdě nejsem snad úplně úplný začátečník, přesto mě lákají nabídky kurzů u Škody či u Canonu zejména na portrétovou a produktovou fotografii. Přečíst si knížku a něco si pak zkoušet je jedna věc, ale F2F si o tom s někým pokecat je věc druhá. A nakonec i v jiných oborech, kde jsem si myslel, že vím toho už dost, vždycky jsem se nakonec dozvěděl něco nového. Akorát mně u těch kurzů vadí, že člověk dopředu neví, za co zaplatí a jestli je to více dní apod. Pak se třeba ta cena zdá být příliš vysoká.
Dzany80 (126)|8.4.2014 08:34
Me vadi, ze clovek nevi, co se vlastne na tom kurzu dovi. To radeji uz nejaky seminar ci workshop, kde je to uz zamereny na konkretni tema... Proto jsem si rikal, zda by nebyla dobra ta fotoskola, nez kurs. Prece jenom je to studium a tam je urcite daleko vice informaci nez u studia.
bastlir (13)|8.4.2014 17:51
[QUOTE=Dzany80;30042]Me vadi, ze clovek nevi, co se vlastne na tom kurzu dovi. To radeji uz nejaky seminar ci workshop, kde je to uz zamereny na konkretni tema... Proto jsem si rikal, zda by nebyla dobra ta fotoskola, nez kurs. Prece jenom je to studium a tam je urcite daleko vice informaci nez u studia.[/QUOTE]
To tedy máš pravdu, i když jsem o některých kurzech či fotoškolách četl podrobnější informace. Každopádně kupuješ zajíce v pytli, kde ti snad mohou pomoci jen reference.