Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Jaký vybrat???

stanley00 (0)|4.7.2009 17:35
Panasonic DMC-FZ28
Panasonic DMC-TZ7
CANON SX200 IS

Potřebuji poradit,chci si koupit nový foťák a vybírám mezi těmito třemi.Jaký by jste mi doporučili a jaký je všeobecně nejlepší?Chci aby byli co nejkvalitnější fotografie a video a aby byl výborný blesk-dobrá kvalita focení večer za tmy a v noci.Dík za rady.
Milan Šurkala (3381)|4.7.2009 19:56
Z těchto fotí nejlíp jednoznačně FZ28, má nejsvětelnější objektiv, podporu RAW a také nižší rozlišení, tedy nižší hustotu pixelů, takže také o něco méně šumí. Nejlepší video bude mít TZ7, ale ani FZ28 na tom vůbec není špatně. Dobrou kvalitu za tmy od kompaktu čekat nemůžeš :-)
bjan (90)|7.7.2009 21:33
Pokud nepotřebuješ vyloženě kompaktní přístroj, je FZ28 super volba :)
wayne (15)|8.7.2009 08:21
ak by som si kupoval kompakt resp EVF, obzrel by som sa po starsich modeloch SONY, najma R1 je to co mi dnes v ponuke EVF chyba, 24-120 s APS-C cipom a svetelnym objektivom Carl Zeiss :) a z tych novych marketingovych halusiek; TZ7 je super kvoli videu, no ma slabsiu bateriu (tusim 220 zaberov priemer) a vie HD video v AVHCD , tj menej miesta pri porovnatelnej kvalite zaznamu mpeg, je to vsak expozicny automat, vodopady s tym neodfotis, SX200IS je tiez marketingovy tah (mozno by som siahol po SX110IS ak nepotrebujes az take siroke ohnisko), no podla fotiek ma pekny sum, nemam osobnu skusenost, no aj na zasumenych fotkach ostava sum monochromaticky neobjavuju sa zlte flaky ako napr z TZ5. FZ28 ma sice podporu RAW, ale ta pri tak malom snimaci vela vyuzitia nema, nie je v nom opravena chyba objektivu (pri snimaji do jpeg ti firmware opravi zcasti skreslenie najma na najkratsom ohnisku).. Neviem aky fotoaparat mas, mozno by som sa obzrel po bazarovej fujine S6500, ak vsak trvas na tom aby to bol silou mocou novy kompakt, resp evf, obzrel by som sa po Fuji F200EXR, zoom "iba" 5x, no kvalita pri slabsom svetle a v interieri vynikajuca (rovnako by sa oplatil mozno F100fd, tie EXR rezimy su sice fajn, ale zvysenie dynamickeho rozsahu uz ma aj F100fd), alebo potom LX3 tiez od panasonicu.. zoom nic moc, len 2.5x budes mat pocit ze drzis v ruke skor fotoaparat s pevnym ohniskom, no vysoka svetelnost ti umoznia udrzat kratsie casy v interieri a fotky su kvalitou blizko zrkadlovky, hoci samozrejme stale by bolo co dohanat...

je to na tebe, samozrejme ohranicuje ta cena, z tebou uvedenych modelov by som bral fz28, ak by som si mal znovu vybrat ja podla skusenosti, bral by som S6500, ak by som si kupoval uplne novy fotak znova a posudzoval ho podla recenzii z netu tak F200EXR/LX3
bjan (90)|8.7.2009 09:27
[QUOTE=wayne;2978]... ak by som si kupoval uplne novy fotak znova a posudzoval ho podla recenzii z netu tak F200EXR/LX3[/QUOTE]

Nový Fuji F200EXR vypadá skutečně velmi zajímavě. Dokáže s dynamickým rozsahem dělat docela divy. Co jsem četl angl. recenze, vyznívaly pozitivně. Těším se na českou recenzi :)
stanley00 (0)|8.7.2009 09:28
Díky všem za rady,teď teda vůbec nevím jaký foťák zvolit.Neustále u mě vede Panasonic FZ-28,navíc tady ho mají za super cenu : http://www.extrastore.cz/index.php?cat=0&idx=65124 , ale nechci šlápnout vedle a chci ho mít nějaký ten rok a být s ním spokojen.Cenově bych chtěl do 8000 Kč plus mínus,což FZ-28 splňuje.Tak nevím,ještě nějaké další rady?Díky všem.
bjan (90)|8.7.2009 10:29
S Panasonic FZ28 určitě neuděláš chybu, je to vynikající fotoaparát. Ten Fuji má slabší video a oproti Panasonicu mnohem menší zoom (navíc s menší světelností). Uvažovat o něm (nebo podobných kompaktech) by se ti vyplatilo pouze, pokud by ti vadila větší velikost fotoaparátu typu "ultrazoom", kterým Panasonic FZ28 je.
busy (782)|9.7.2009 06:31
[QUOTE=bjan;2980]Nový Fuji F200EXR vypadá skutečně velmi zajímavě. Dokáže s dynamickým rozsahem dělat docela divy. Co jsem četl angl. recenze, vyznívaly pozitivně. Těším se na českou recenzi :)[/QUOTE]

Ano, F200EXR ma velmi zaujimavy novy revolucny cip, ale vyrobca to dost "pohnojil" velmi zlou svetelnostou objektivu, obvyklou u takyto malych "vreckovych" fotakov. Mohol radsej s tymto cipom vyrobit nejaky kvalitny ultrazoom, ktory by vzhladom na svetelnost dokazal citlivost cipu ovela lepsie vyuzit.

Inak, ja osobne uz od minuleho roku mam FZ28, uz som s nim nafotil cca 11250 fotiek, a som s nim vcelku spokojny, takze aj ja ho doporucujem ako vybornu volbu.
busy (782)|9.7.2009 06:39
[QUOTE=wayne;2978]FZ28 ma sice podporu RAW, ale ta pri tak malom snimaci vela vyuzitia nema, nie je v nom opravena chyba objektivu (pri snimaji do jpeg ti firmware opravi zcasti skreslenie najma na najkratsom ohnisku)...[/QUOTE]

To je sice pravda, ale k fotaku sa dodava SilkyPix raw konvertor, ktory umoznuje s rawom robit vsetky korekcie, ktore interne robi fotak, a navyse este mat plnu kontrolu nad tymito korekciami. Teda opravuje aj vsetky chyby objektivu, vratane sudkoveho skreslenia.

A ze ma maly snimac, to zase nie je az taka nevyhoda, ako sa na prvy pohlad zda. Keby mal snimac vecsi, tak pri rovnakej velkosti, hmotnosti a zoome by objektiv nemohol mat taku dobru svetelnost, a tym padom by bolo treba pouzivat vyssie ISO, takze uroven sumu pri slabsich svetelnych podmienkach by nebola o nic mensia.