Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Náhrada starého kompaktu

rruuppiikk (6)|1.7.2012 11:52
Zdravím, doposud používám Canon A75 (https://www.digimanie.cz/recenze-canon-powershot-a75-s-manualem-na-vecne-casy-a-nikdy-jinak/459). Fotky jsou z toho dobré, i když mne trošku limituje menší rozlišení a optický zoom. Dost využívám i manuální nastavení časů závěrky. Nicméně budeme mít přírůstek do rodiny a chtěl bych mít i nějaké video. To však s A75 nepřipadá v úvahu (je hodně limitované). Nevím, jestli má smysl samostatná kamera. Říkal jsem si právě, že spojím upgrade foťáku a zároveň budu moci natáčet i lepší video.

Tzn. hledám nový foťák, který bude umět video 1920x1080 (mám full hd tv) a fotkama bude překonávat stávající A75. Opt. zoom by měl být určitě větší než 7x s rozumnou světelností. Foťák by však v automatice měl být dostatečně šikovný, když jej bude používat drahá polovička, která bude fotit a točit na auto. Když se cenově dostanu kolem 6-7 tis. tak to bude super.

Doporučené foťáky (https://www.digimanie.cz/doporucene-fotoaparaty-cerven-2012/4585) jsem si už prošel, ale musím přiznat, že mne žádný nezaujal. Určitě by byl také zajímavý váš názor, jestli takové kloubení foťáku a kamery v této cenové relaci je vhodné.

Předem díky všem za vaše názory, připomínky a nápady.
eddicek (2)|2.7.2012 19:41
[Super fotak je Canon s 100
rruuppiikk (6)|2.9.2012 10:39
Zdravím, ta S100 od canonu je už pro mne dost drahá. :-( Tak jsem ještě hledal a narazil na Olympus SH-25 http://www.megapixel.cz/olympus-sh-25-zlaty. Jaký máte názor na tento foťák? Díky za názory.
Sakini (1174)|3.9.2012 10:16
Při tvých požadavcích a cenové hranici je výběr docela rozsáhlý, ale víceméně si moc nevybereš, protože jsou si všechny schopnostmi docela podobné. Liší se obvykle jen určitými specifickými funkcemi. Pokud bys chtěl lepší výkon a funkce, musel bys oželet ten větší rozsah který požaduješ, a to dost razantně. Ale každopádně si tím Olympusem polepšíš, a pro běžné každodenní potřeby ti vystačí. Fotit by mohl líp, ale není to tragédie, a na video je velmi dobrý. K tomu možnost focení při natáčení videa, přesné GPS, HDR - pro běžného uživatele s finančním limitem proč ne. Vybral bych ho spíš než Nikony srovnatelné třídy. Ještě se mrkni na Casio ZR20, rozsah má slušný a výsledky dobré, navíc je opravdu hodně rychlé, stejně jako ZR200 s kterým je dost uživatelů spokojený. A Canon IXUS 1100 by taky neměl ujít tvé pozornosti, je v něm hodně dobré technologie.
Podívej se na to, a snad si vybereš...
Milan Šurkala (3381)|3.9.2012 11:35
[QUOTE=rruuppiikk;14192]Doporučené foťáky (https://www.digimanie.cz/doporucene-fotoaparaty-cerven-2012/4585) jsem si už prošel, ale musím přiznat, že mne žádný nezaujal. Určitě by byl také zajímavý váš názor, jestli takové kloubení foťáku a kamery v této cenové relaci je vhodné.[/QUOTE]

V tom případě asi nebudeš spokojen. Vem si, že tohle je výběr těch méně špatných ze špatných... Dnes už dobrý fotoaparát (v téhle cenové hladině) jen tak neseženeš.
Karlos5573 (269)|3.9.2012 12:18
http://novebarvy.cz/foto/digitalni-fotoaparaty-kompaktni/samsung-ex1-black.html sice zoom je maly ale ma to velky snimac a svetelny objektiv .... podle me nic lepsiho za ty prachy neni. ten Olympus SH-25 ma maly snimac, svetelnost prumer a zoom je sice super ze je 24 ale u ak levneho fotaku to bude dost na prd ... pokud chces kvalitni fotky z kompaktu za 5/6 tisic tak se divej po velkem snimaci a svetelnem objektivu bez zbytecne obrovskeho zoomu ....
Sakini (1174)|3.9.2012 12:42
[QUOTE=Karlos5573;15687]... pokud chces kvalitni fotky z kompaktu za 5/6 tisic tak se divej po velkem snimaci a svetelnem objektivu bez zbytecne obrovskeho zoomu ....[/QUOTE] To byla i má myšlenka, ale vzhledem k požadavku rozsahu to pro něho asi bude dost nedostatečné. I když třeba půjde do sebe :-) a zvolí kvalitu.
m.a.g.g.o.t (27)|3.9.2012 16:11
taky jsem chtěl poradit, ale nějak můj názor kolidoval s požadavky a tak jsem váhal. Kdybych měl já vybírat, tak bych přemýšlel o Samsungu EX1, jak psal Karlos5573 a nebo bych zauvažoval nad Canon PowerShot S95 IS. Za reklamu se omlouvám, nic víc než doporučení v tom není, ale tu S95 teď mají na alza.cz za 6990Kč, což asi taky není špatný.;)
Karlos5573 (269)|3.9.2012 17:23
No at si sam zvoli, ale ty velke zoomy jsou ve vetsine pripadu, radeji mit mene a kvalitni nez vsechno ale na prd .... ale kdysi jsem taky chtel utrazoom a dneska bych radeji krabicku od mydla nez nejakz silenz zoomak
rruuppiikk (6)|3.9.2012 20:34
[QUOTE=m.a.g.g.o.t;15719]taky jsem chtěl poradit, ale nějak můj názor kolidoval s požadavky a tak jsem váhal. Kdybych měl já vybírat, tak bych přemýšlel o Samsungu EX1, jak psal Karlos5573 a nebo bych zauvažoval nad Canon PowerShot S95 IS. Za reklamu se omlouvám, nic víc než doporučení v tom není, ale tu S95 teď mají na alza.cz za 6990Kč, což asi taky není špatný.;)[/QUOTE]

díky za názory, na ten samsung jsem se taky už díval, ale ten zoom je ještě horší než mám teď na té A75 a chtěl jsem si polepšit. Stejně tak ta S95 od Canonu. Díky za tip, ta cena je fakt dobrá. Díval jsem se ještě na S100, která už je sice cenově výše, ale říkám si, že investice se vrátí v podobě dobrých výsledků. Jenže video má zase ve full HD jen při 24 sn. což se podle mne bude projevovat horší plynulostí. Zvláště, když se bude zoomovat. Z foťáků s velkým snímačem, které by měly i obstojné video moc velký výběr není :-( Teda spíše žádný.

[QUOTE=Sakini;15670]Ještě se mrkni na Casio ZR20, rozsah má slušný a výsledky dobré, navíc je opravdu hodně rychlé, stejně jako ZR200 s kterým je dost uživatelů spokojený.[/QUOTE]
Měl jsem v ruce ten Casio ZR200 a vypadal dobře. Je sice rychlý, ale četl jsem, že fotky jsou z něj trošku horší.

Ono mi nejde o ultrazoom. Stačí mi tak 7-8x a taky kolem 10Mpix na snímač. Více jak A4 z toho nikdy tisknout nebudu. Ale v dnešní nabídce prostě nic takového nedělají. Buď je zoom malý (3-4x) nebo velký (12-16x) a k tomu spousta Mpix na malém snímači.
Sakini (1174)|3.9.2012 21:18
Tak to ale bohužel je, všechno dohromady nedostaneš. Jedině pokud přidáš - za devět tisíc ti dá třeba Nikon P7100 velký senzor a mnohem větší rozsah ohnisek, spolu s dostatečnou světelností (nemusí to být za každou cenu 1.4). Ale video je zase "jen" HD, prostě to pravé ořechové ti nikdo nenaservíruje. U kompaktů se prostě nevyplácí šetřit - jen napřed zhodnoť jestli pro tvé potřeby ty fotky z konkrétního přístroje jsou opravdu horší, když se to o nich píše. Zrovna se ZR200 zkušenosti mám, už jsem ho i doporučoval, a na běžné vyfocení ty fotky nejsou "horší" nebo "špatné". A normální konzumenti jsou s ním velice spokojení, protože má i dobré rychlé video. Objektivně to zhodnoť, a nenech se příliš ovlivnit názory recenzentů, kteří sice mají dobrý a odborný pohled na věc, ale taky ji posuzují s jinou náročností než ty.
Karlos5573 (269)|4.9.2012 21:33
levne kompakty a UZ maji casto vsechno (hodne mpix, vide, velky zoom a dalsi veci) ale vsechno umi celkem nekvalitne. Takze pokud nechces dat za fotak 10 tis tak si bud vyber univerzalni kompakt co ma vse ale v horsi kvalite a nebo jen neco.