Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Víkendová diskuze: Nejlevnější fotoaparát?

Petr S. (328)|1.7.2011 09:48
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


Nejlevnější fotoaparát?



Cena nových fotoaparátů na trhu je různá a stejné je to i v případě jejich kvality. Vyplatí se kupovat ty nejlevnější přístroje? Na čem výrobci nejvíce šetří? A kolik vás bude stát příští fotoaparát? Zapojte se do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
Neregistrovaný (0)|1.7.2011 14:12
Zdravím. Určitě bych nekoupil ten nejlevnější, ale vzhledem k rychlému vývoji ani ten nejdražší. Šel bych to střední cestou. Právě nějaký foťák koupit chci, ale nenacházím žádný co by mi vyhovoval. Je super, že jsou nabušené elektronikou, stabilizátory, ultrazoomy a megapixely, ale k čemu to když mají mrňavý čip, který udělá jen šum a šum nebo to softwarově rozpatlá... Dnes je docela těžké koupit foťák, když výrobci dělají něco jiného než chtějí zákazníci... Tomáš
Milan Šurkala (3381)|1.7.2011 16:39
Pokud jde o Canon PowerShot A800, tak ten bych si klidne koupil :-) Jinak nejlevnejsi fotoaparaty nee.
duves1 (25)|1.7.2011 18:18
2 či 3 ročny kompakt, zabudnuty v sklade za ultra nizku cenu môže byť fajn, aj tak ma rozčuju tie dnešne udaje na kompaktoch - 14 mpx a pod. Problemom su nove modely určene pre totalnu masovku za 50€. Ale.....prečo nie? Stale lepsie ako fotenie mobilom.
http://www.alza.sk/benq-dc-c1450-cerny-d187770.htm
Kikapu1 (71)|2.7.2011 07:31
[quote=duves1;10537]2 či 3 ročny kompakt, zabudnuty v sklade za ultra nizku cenu môže byť fajn, aj tak ma rozčuju tie dnešne udaje na kompaktoch - 14 mpx a pod. Problemom su nove modely určene pre totalnu masovku za 50€. Ale.....prečo nie? Stale lepsie ako fotenie mobilom.
http://www.alza.sk/benq-dc-c1450-cerny-d187770.htm[/quote]

Přesně tímto způsobem jsem koupil s tříletou zárukou Fuji F11 v ůnoru 2009 za 3000,-Kč! -uvedení na trh září 2005 za cca 14000,-
Tchutcho (186)|2.7.2011 08:58
Na čem výrobci nejvíce šetří?Když vezmu v potaz výrobce všechny a jakéhokoli sortimentu,můžu s určitostí prohlásit,že jen a jen na svích zaměstnancích.Využívání a zneužívání levné pracovní síly,je tady myslím netřeba rozebírat.Za vše na každém výrobku hovoří etiketa s nápisem "Made in ...."Co se týče fotoaparátů,je to jistě bez vyjímky.Bohužel tak to prostě je a konečný spotřebitel nad takovými věcmi nikdy moc nepřemýšlí.Já osobně taky.Nezajímá mne ani tak moc,kde to bylo vyrobeno.Ono si dneska ani člověk moc nevybere.I ty nejlevnější věci nemusí být zrovna kšunty a i mezi těmi nejdražšími ty kšunty najdete.Teď drobet odbočím,ale patří to k debatě.Koupili jsme si do domácnosti topinkovač.Nechtěl jsem Čínu,tak jsem raději přidal kačku a koupil značku.Po čase jsem zjistil,že to opíká moc z jedný strany a ne rovnoměrně,jak by mělo.Prostě jedna strana spálená a druhá jen tak lehce připálená.Když jsem se pídíl po příčině této provozní vady,zjistil jsem,že spirála v tom značkovým topinkovači,je stejnak z Číny.Takže kostkový cukr,zabalený v pozlátku.Raději ani nechci vědět,jak to fuguje a chodí u značkových výrobců fotoaparátů.Se svým fotoaparátem jsem velice spokojen a to je přece ta nejdůležitější věc na tom,spokojenost zákazníka.Prostě pokud to bude všecko makat,tak jak má,tak klidně Asie.No a na závěr,kolik mne bude stát můj příští fotoaparát?Neuvažuji o koupi nového.Jsem opravdu spokojen s tím,co mám a to co mi to nabízí,plně k mému fotografování postačí.Stejnak myslím,že co na tom vymyslet ještě za převratnýho?Rádio,televizi,telekomunikační zařízení,navigaci,laserový zaměřovač,nebo vodotrysk?Přiznám se,že tyhle doplňky a nesmysly rád oželím a spokojím se opravdu s tím důležitým,co v tom svým foťáku právě teď mám.
busy (782)|2.7.2011 10:16
[quote=Tchutcho;10550]Stejnak myslím,že co na tom vymyslet ještě za převratnýho?Rádio,televizi,telekomunikační zařízení,navigaci,laserový zaměřovač,nebo vodotrysk?Přiznám se,že tyhle doplňky a nesmysly rád oželím a spokojím se opravdu s tím důležitým,co v tom svým foťáku právě teď mám.[/quote]

To je silne relativne :) Mnohi si kedysi mysleli, ze opticky stabilizator je nanic, lebo stativ aj tak nenahradi. A predsa je to skvela vec, ktora vyrazne zvysi kvalitu fotenia v urcitych pripadoch.

Radio, televizia - no u mobilov to uz mame, takze mozno je len otazka casu kedy to bude aj u fotakov :) V kazdom pripade niekedy by to mohlo byt uzitocne. Nejaky ten GSM modul vo fotaku by sa tiez hodil, aspon nebudem musiet nosit naraz dva pristroje so sebou.

Ale ten lasovy zameriavac by som videl ako celkom uzitocnu vec. Zvlast pri dlhsich ohniskach, v uplnej tme, by som jasne videl ci mam fotak spravne nasmerovany. Teraz na to vyuzivam pomocne LED svetielko ktore svieti pri ostreni, ale to nie je az take presne a navyse neukazuje ako mam nastaveny zoom.

Ale toto je diskusia o najlacnejsich fotakoch, takze vratme sa na zem...
jkmaxfli (18)|2.7.2011 11:34
[quote=Milan Šurkala;10535]Pokud jde o Canon PowerShot A800, tak ten bych si klidne koupil :-) Jinak nejlevnejsi fotoaparaty nee.[/quote]

Pane Šurkala,možná jste přehlédnul můj post ve Vaší recenzi na Canon A800,proto bych Vám ho rád postnul třeba zde,aby jste věděl,jak jsem pochodil já s Canonem A800:



Canon PowerShot A800 = Nepovedený display k nepoužití!
Tak jsem měl možnost tento model A800 otestovat a moc daleko jsem nedošel,jelikož po zapnutí jsem byl maximálně uzemněný pohledem na totálně zmrvený display!!!
Nevím co profíci u Canonu prováděli,ale toto opravdu pohnojili.Display je absolutně nepoužitelný.Čert vem malé rozlišení,ale pokud na dysplay kouknete jen z jednoho pevného bodu,je takový jaký má býti,pokud však jen minimálně display nakloníte jak vertikálně,nebo horizontálně,barva​-jas displaye okamžitě zešedne a není k použití!!!
Proto smekám před panem Šurkalou,že vůbec mohl tento Canon otestovat,byť má opravdu display k nepoužití!!!
Proto varuji případné zájemce o koupy tohoto modelu A800,aby se pořízení tohoto vyvarovali a zakoupili raději Canon A495,který je absolutně funkčně bez rozdílů s tímto A800 a je opravdu kvalitní a navíc o 300kč levnější než zprzněný A800 za 1800kč !!!

Kupte si Canon A495 a zaručuji Vám maximální požitek z toho levného kompaktu
CANON A495 plusy:
Špičkové makro cca od 0.5cm
Krásně prokreslené a detailní snímky
Rychlé ostření
Display s malým rozlišením,ale ze všech úhlů pohledu neměnivý !!!
Možnost instalace CHDK
Cena 1490kč + 14x AA baterie panasonic + pouzdro zdarma ​(u zelenýho....​)

CANON A800 mínusy:
Absolutně nepoužitelný display !!!
Dlouhé zaostřování
Makro je horší než u A495ky cca od 1cm
Přepalování snímků
Nelze použít CHDK ​(zatím není​)
Cena 1800kč oproti A495ce
poznámka:možná jsem chytitl špatný kousek,možná ne,ale s Canonem A495 se tento model A800 nedá srovnat!!!!!
Hupp (225)|2.7.2011 13:09
Nejlevnější fotoaparát je stejně papírový Dirkon, z ábíčka :-)
busy (782)|2.7.2011 15:06
[quote=Hupp;10561]Nejlevnější fotoaparát je stejně papírový Dirkon, z ábíčka :-)[/quote]

Iste, ale s nim si dost dobre neviem predstavit natacat sekvencie, video a vobec rezimy ine ako "M". Dalej, opticky stabilizator v objektive si dost dobre neviem predstavit, tu by musel byt stabilizovany "cip", co zase pri foteni na extremne dlhe ohniska nie je prilis stastne riesenie ... :) :-)