Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Olympus PEN E-PL1 + 14-42 mm

steamrunner (5)|9.9.2011 14:58
Zdravím,
máte někdo praktickou zkušenost s tímto foťákem. Přemýšlím o něčem novém a tohle mne docela zaujalo. Recenze nejsou také úplně negativní. A hlavně teď ta aktuální cena za kit (7.000,-) mi přijde moc zajímavá.
Byla by to alternativa k nějakému kompaktu střední třídy ?
Milan Šurkala (3381)|11.9.2011 14:19
Ta akcni cena je skutecne vynikajici. Osobne bych si sice koupil spis Samsung NX10, ktery s obdobnym setakem vyjde jen o tisicovku draz, ale rozhodne tim neudelas chybu. Za 7 tisic je to asi nejlip fotici digitalni fotak, ktery muzes poridit (s limity danymi objektivem - maly zoom).
steamrunner (5)|11.9.2011 15:43
Já jsem pravě měl v merku něco menšího jako Coolpix P300 nebo Ixus 300HS, pořád jsem nevěděl který, ale tahle akční cena za Olympus mne fakt zaujala.
Na NX10 jsem se také díval, ale tuhle částku už za foťák investovat nechci.
Langiman (13)|24.9.2011 10:42
Tak já už E-PL1 mám od včera doma:-) A už mám nějakej začátečnickej problém. Trošku jsem si hrál pokus-omyl a ted když vyfotím snímek, tak je celej černej, ale přitom video se uloží normáně. (takže kryt mam sundanej:D ) Nevíte co jsem tam mohl nastavit?
busy (782)|24.9.2011 18:25
[quote=Langiman;11659]Tak já už E-PL1 mám od včera doma:-) A už mám nějakej začátečnickej problém. Trošku jsem si hrál pokus-omyl a ted když vyfotím snímek, tak je celej černej, ale přitom video se uloží normáně. (takže kryt mam sundanej:D ) Nevíte co jsem tam mohl nastavit?[/quote]

Cista cierna plocha, bez ohladu na nastavenie expozicneho casu, clony a ISO ? A aj pri automatike ? Alebo je to fotka ale tmava ako keby velmi silno podexponovana ?
Langiman (13)|24.9.2011 18:58
[quote=busy;11660]Cista cierna plocha, bez ohladu na nastavenie expozicneho casu, clony a ISO ? A aj pri automatike ? Alebo je to fotka ale tmava ako keby velmi silno podexponovana ?[/quote]

Zkoušel jsem na manual to různě přenastavit a furt uplně černý jak kdybych tam mel kryt. A přitom se video normálně ukládá a funguje. A hlavne kdyz dám automat tak ten si vsechno nastavuje sám ne? Napadlo me ze to je kvuli tomu, jak jsem si hral s manualem, ale fakt zkousim vše a nic:/
busy (782)|24.9.2011 19:49
[quote=Langiman;11661]Zkoušel jsem na manual to různě přenastavit a furt uplně černý jak kdybych tam mel kryt. A přitom se video normálně ukládá a funguje. A hlavne kdyz dám automat tak ten si vsechno nastavuje sám ne? Napadlo me ze to je kvuli tomu, jak jsem si hral s manualem, ale fakt zkousim vše a nic:/[/quote]

Este ma napadlo, ci nemas kompenzaciu v nejakom hlbokom minuse. Ale to by na fotke aspon nieco bolo vidno.

Skus este poslednu moznost - tovarenske zresetovanie vsetkych nastavenych parametrov na defaultne hodnoty, a potom skus automatiku P. Pokial stale budu cierne fotky, asi to bude treba reklamovat.
Langiman (13)|24.9.2011 21:10
Teď mě napadlo:-) Já nemám ještě pořádnou kartu, mam vloženou jen micro SD s adapterkem. Možná ty fotky to nezvládne. Což jsem předtím vyloučil, páč mi video šlo.
pavel_p (151)|25.9.2011 09:49
Nebo manuální režim a podivné nastavení času/clony. Na automatiku a bez krytky by to fotit teda mělo.
Langiman (13)|25.9.2011 21:43
[quote=pavel_p;11665]Nebo manuální režim a podivné nastavení času/clony. Na automatiku a bez krytky by to fotit teda mělo.[/quote]

Tak kartou to neni:/ To teda nevim. Jedině, že bych nějak uložil hodně špatný manualní nastavení pro zbytek fotáku což pochybuju. Ještě počkám jestli mi neodepíšou z Olympusu a když nebudou vedět, tak doufám že mi to alz. vyreklamuje.
Langiman (13)|27.9.2011 23:03
Jen pro info: Psal jsem do Olympusu, kde mi odepsali, ze je to pravdepodobne chyba fotaku, at ho klidne reklamuju, coz se mi podarilo a protoze to bylo ve 14 denní lhute, tak mi hned dali novej:-)
darden (4)|28.12.2011 23:05
Zdravím,nechtěl jsem zakládat nové téma,tak bych ho rád vložil sem.kamarád mi nabídl svého měsíc starého Olympuse Olympus PEN PL2 + objektiv 14-42 za cenu 5 500kč,jako nevhodný dárek,jelikož má Nikona 5100.Sám teď nemám foták,měl jsem Canona S2 IS.Zrovna teď jsme chtěl koupit nový ale sám nevím jestli to není pro mě zbytečná investice nebo koupit něco levnějšího.Zdá se mi že ten Olympus bude moc velký.Chtěl jsem se taky zeptat,jaké jsou fotky když nebudu mít u sebe objektiv a budu fotit bez něj a třeb i večer.Děkuji za každý postřeh a radu...
Milan Šurkala (3381)|28.12.2011 23:55
Za dane penize je ten Olympus naprosto bomba nabidka, po ktere bych hned skocil (pokud ti nebude prekazet maly 3x zoom). Fotky bez objektivu nebudou zadne, nebot fotoaparat bez objektivu nefoti (zaverka se sice spusti, ale vysledkem nebude zadna rozumna fotka). Tzn. ze nejaky objektiv tam proste mit musis.
darden (4)|29.12.2011 23:06
Teď se zaptám na pár věcí,nejsem znalý v tomto oboru,tak berte otázky s rezervou.

1.Objektiv co jsem uváděl,bude stačit na focení street fotek a třeba i interieru za horších světelných podmínek bez externího blesku.

2.Rád bych věděl co znamená když se řekne pancake.

3.Jaký nejideálnější objektiv/sestavu doporučíte pokud bych chtěl fotit krajinu,portrétovky a něco z ulice.
Milan Šurkala (3381)|30.12.2011 00:15
1, Na street fotky v pohode, do interieru nevhodny (velmi spatna svetelnost F3,5-5,6)
2, Pancake je maly placaty objektiv, zpravidla s pevnym ohniskem, napr. Olympus 17mm F2,8 pancake.
3, Na krajinu je slusny i ten setak, lepsi jsou zpravidla pevne objektivy, ktere maji mnohem ostrejsi kresbu (napr. Olympus 12mm F2,0), na portrety by to chtelo neco s delsimi ohnisky a dobrou svetelnosti (napr. Olympus 45mm F1,8). Na ulici postaci zakladni zoom.
fizik (7)|22.3.2012 19:12
Tiež som spokojný majiteľ tohto kitu a chcel by som sa spýtať, či je k nemu vhodný elektronický hladáčik VF-3 ?