Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

prosím o radu !!!!!

nufffinek (2)|20.2.2011 10:58
Moc prosím o radu, včera jsme měly akci venkovní a měla jsem tam foťák mám Nikona D60, a byla docela i zima a fotím a fotím a najednou nic... na displeji mi naskočilo Error. Press shutter release button again po přeložení to je Stiskněte znovu tlačítko spouště. (jako podržet) tak jsme to udělaly a bylo to dobrý ale asi za hodinku to udělalo znovu a už to nešlo... nemáte někdo stejno zkušenost? Budu s tím muset do servisu? a kolik by asi oprava stála? Díky za každou radu...
Rellik (1136)|20.2.2011 13:17
Myslím že zima nebyla zase tak velká aby to foťáku vadilo. Já chodil ven i při -10°C a v pohodě. Mohlo by to ale být díky kondenzaci vody při přechodu ze zimy do tepla - chce to foťák nechat "vyschnout" aspoň 1 hodinu před opětovným zapnutím. Takže pokud bylo s foťákem chozeno ze zimy do tepla a byl zapnutý, tak to mohlo být i tou teplotou. Každopádně bych zkusil vydělat baterii, nechat foťák někde v teple odpočinout a pokud by ani pak nešel, tak bych to vzal do servisu. Dá se tam domluvit že po zjištění závady zavolají kolik by stála oprava a jestli to mají spravit. Takhle nikdo předem cenu neřekne pokud neví co tomu je...
busy (782)|20.2.2011 14:06
Pri prechode zo zimy do tepla sa doporucuje fotak este na zime tesne a nepriedusne zabalit, napr. do igelitoveho sacku, a az potom s nim vojst do tepla (vtedy sa nezarosi). Potom staci pockat kym sa zohreje na izbovu teplotu, vybalit zo sacku a moze sa hned fotit.

Totiz, zarosenie vznika vtedy, ked sa teply vzduch dostane do kontaktu so studenymi castami fotaku, co sposobi ze vlkost z tepleho vzduchu sa vyzraza na chladnych povrchoch. Pokial zabranime pristupu tepleho vzduchu na chladny povrch fotaku, nezarosi sa.
Hupp (225)|20.2.2011 16:57
[quote=nufffinek;8726]Moc prosím o radu, včera jsme měly akci venkovní a měla jsem tam foťák mám Nikona D60, a byla docela i zima a fotím a fotím a najednou nic... na displeji mi naskočilo Error. Press shutter release button again po přeložení to je Stiskněte znovu tlačítko spouště. (jako podržet) tak jsme to udělaly a bylo to dobrý ale asi za hodinku to udělalo znovu a už to nešlo... nemáte někdo stejno zkušenost? Budu s tím muset do servisu? a kolik by asi oprava stála? Díky za každou radu...[/quote]

Tohle se mi stalo letos s Nikonem taky, jen s tím rozdílem, že na displeji neskočil žádný error, jen to prostě šlo vždy až na několikátý pokus a dlouho jsem ho raději ani netrápil. Napadlo mě, že to je mrazem a nijak jsem to neřešil, jindy se to nikdy nestalo a jinak funguje dobře. Prostě mráz každému fot'áku právě nesvědčí. Můj názor - pokud se to stalo jednou a jinak je vše ok, neřešil bych to.
nufffinek (2)|20.2.2011 18:10
[quote=nufffinek;8726]Moc prosím o radu, včera jsme měly akci venkovní a měla jsem tam foťák mám Nikona D60, a byla docela i zima a fotím a fotím a najednou nic... na displeji mi naskočilo Error. Press shutter release button again po přeložení to je Stiskněte znovu tlačítko spouště. (jako podržet) tak jsme to udělaly a bylo to dobrý ale asi za hodinku to udělalo znovu a už to nešlo... nemáte někdo stejno zkušenost? Budu s tím muset do servisu? a kolik by asi oprava stála? Díky za každou radu...[/quote]
jen ještě přidávám: stalo se to včera venku, pžechod ze zimy do tepla žádný nebyl, když jsme dorazily domů, foťák už nešel, stále na displeji byl error, vyndaly jsme baterie, kartu... nechaly přes noc do dneška a nic, nefunguje a stále tam je error.... :-( :-( takže to vypadá na servis :-( to bude asi za opravu rána... ach jooooo