Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Starsi Nikon D90 alebo nastupca D7000?

buckorado (1)|21.4.2011 11:14
Dobry den, mohol by mi niekto poradit pri vybere zrkadlovky? Viem, ze D7000 je o dost drahsia, cca 400€ v kitovom baleni, len neviem ci sa tento cenovy rozdiel oplati. Zrkadlovku som este nemal. Znama fotografka mi odporucila D90. Ako vybehovy typ je v dost dobrych cenach. Kit s 18-105 AF-S za 800-850€. Ak moze niekto este poradit ci dany objektiv je dobry na zaciatok? neskor by som dokupil iny.
Vopred dakujem za pomoc.
Rellik (1136)|23.4.2011 09:30
[quote=buckorado;9507]Dobry den, mohol by mi niekto poradit pri vybere zrkadlovky? Viem, ze D7000 je o dost drahsia, cca 400€ v kitovom baleni, len neviem ci sa tento cenovy rozdiel oplati. Zrkadlovku som este nemal. Znama fotografka mi odporucila D90. Ako vybehovy typ je v dost dobrych cenach. Kit s 18-105 AF-S za 800-850€. Ak moze niekto este poradit ci dany objektiv je dobry na zaciatok? neskor by som dokupil iny.
Vopred dakujem za pomoc.[/quote]

D90 s kitem 18-105 vlastním, objektiv je opravdu velmi kvalitní na to že je to "záklaďák". fotky jsou ostré jako břitva v celém rozsahu zoomu. Ostří rychle a přesně. Jinak D90 je poloprofi zrcadlovka s velkými možnostmi nastavení a na to že už je nějaký ten pátek na trhu, tak je stále velmi kvalitní.
Recenze D90:
http://www.cameralabs.com/reviews/Nikon_D90/

Recenze objektivu:
http://www.cameralabs.com/reviews/Nikkor_DX_16-85mm_VR/outdoor_results.shtml
Milan Šurkala (3381)|23.4.2011 11:50
D90 je sice starsi, nicmene stale velmi slusny pristroj. Co se tyce 18-105mm objektivu, jak uz rekl Rellik, na to, ze je to setak za velmi slusnou cenu, podava prekvapive solidni opticke vykony. Osobne bych na tvem miste koupil fotoaparat levnejsi, na nem se poradne naucil co a jak, co ti chybi,... Az budes menit za nejaky novejsi typ (to te nemine :-)), budes presne vedet, co chces, co je pro tebe dulezite a kam smerovat svuj vyber.
russianblue (19)|5.7.2011 14:14
[quote=Rellik;9520]D9Jinak D90 je poloprofi zrcadlovka [/quote]

no s tim to nesouhlas - polo neboli semi profi je snad D300/s/ ale to je jen slovickareni, hlavni je co mas v rukach a v "oku"

hlavni vyhoda D90
+celkem slusnej hledacek
+cmos
+comandovani ext. blesku
+hridelka na pohaneni starsich objektivu

suma sumarum, D90 je pro me slusnej stroj, kdy slo hlavne o to, aby fotak fotil :D