Rubrika:

Fotíme s Koalou

Fotíme s Koalou: Zvířátka

Fotíme s Koalou: Zvířátka

Jak ze svého fotoaparátu dostat maximum? Jak vyfotit i s obyčejným kompaktem hezkou fotku? Není to zas tak složité a s naší Koalou vám pomůžeme překonat nástrahy fotografie. Ve 28. díle se povídáme na problematiku focení zvířat.
31.8.2012, návod, Milan Šurkala24 komentářů
Fotíme s Koalou: Rozlišení a megapixely!

Fotíme s Koalou: Rozlišení a megapixely!

Jak ze svého fotoaparátu dostat maximum? Jak vyfotit i s obyčejným kompaktem hezkou fotku? Není to zas tak složité a s naší Koalou vám pomůžeme překonat nástrahy fotografie. Ve 27. díle se povídáme na problematiku rozlišení a jeho správné volby.
22.6.2012, návod, Milan Šurkala44 komentářů
Fotíme s Koalou: Software, RAWy, obrazové formáty

Fotíme s Koalou: Software, RAWy, obrazové formáty

Jak ze svého fotoaparátu dostat maximum? Jak vyfotit i s obyčejným kompaktem hezkou fotku? Není to zas tak složité a s naší Koalou vám pomůžeme překonat nástrahy fotografie. Ve 26. díle se povídáme na softwarové zpracování snímků, barevné formáty a RAWy.
11.5.2012, návod, Milan Šurkala33 komentářů
Fotíme s Koalou: Protisvětlo, HDR a odrazné... cokoli

Fotíme s Koalou: Protisvětlo, HDR a odrazné... cokoli

Jak ze svého fotoaparátu dostat maximum? Jak vyfotit i s obyčejným kompaktem hezkou fotku? Není to zas tak složité a s naší Koalou vám pomůžeme překonat nástrahy fotografie. Ve 25. díle se povídáme na náročné focení v protisvětle a HDR.
6.4.2012, návod, Milan Šurkala44 komentářů
Fotíme s Koalou: Sluneční clona

Fotíme s Koalou: Sluneční clona

Jak ze svého fotoaparátu dostat maximum? Jak vyfotit i s obyčejným kompaktem hezkou fotku? Není to zas tak složité a s naší Koalou vám pomůžeme překonat nástrahy fotografie. Ve 24. díle se povídáme na sluneční clonu i jak ji improvizovaně nahradit.
23.3.2012, návod, Milan Šurkala6 komentářů
Fotíme s Koalou: Úskalí širokého ohniska

Fotíme s Koalou: Úskalí širokého ohniska

Jak ze svého fotoaparátu dostat maximum? Jak vyfotit i s obyčejným kompaktem hezkou fotku? Není to zas tak složité a s naší Koalou vám pomůžeme překonat nástrahy fotografie. Ve 23. díle se povídáme na úskalí při focení se širokoúhlými ohnisky.
9.3.2012, návod, Milan Šurkala25 komentářů
Fotíme s Koalou: V interiérech

Fotíme s Koalou: V interiérech

Jak ze svého fotoaparátu dostat maximum? Jak vyfotit i s obyčejným kompaktem hezkou fotku? Není to zas tak složité a s naší Koalou vám pomůžeme překonat nástrahy fotografie. Ve 22. díle se povídáme na focení v interiérech.
10.2.2012, návod, Milan Šurkala21 komentářů
Fotíme s Koalou: Stabilizace

Fotíme s Koalou: Stabilizace

Jak ze svého fotoaparátu dostat maximum? Jak vyfotit i s obyčejným kompaktem hezkou fotku? Není to zas tak složité a s naší Koalou vám pomůžeme překonat nástrahy fotografie. Ve 21. díle se povídáme na problematiku různých druhů stabilizací.
27.1.2012, návod, Milan Šurkala2 komentáře
Fotíme s Koalou: Sníh

Fotíme s Koalou: Sníh

Jak ze svého fotoaparátu dostat maximum? Jak vyfotit i s obyčejným kompaktem hezkou fotku? Není to zas tak složité a s naší Koalou vám pomůžeme překonat nástrahy fotografie. Ve 20. díle se povídáme na typický zimní problém, focení na sněhu.
13.1.2012, návod, Milan Šurkala2 komentáře
Fotíme s Koalou: Vzhůru do roku 2012

Fotíme s Koalou: Vzhůru do roku 2012

Jak ze svého fotoaparátu dostat maximum? Jak vyfotit i s obyčejným kompaktem hezkou fotku? Není to zas tak složité a s naší Koalou vám pomůžeme překonat nástrahy fotografie. V 19. díle si připomeneme pár fíglů a dáme si několik předsevzetí do roku 2012.
30.12.2011, návod, Milan Šurkala34 komentářů
Fotíme s Koalou: Na koncertě

Fotíme s Koalou: Na koncertě

Jak ze svého fotoaparátu dostat maximum? Jak vyfotit i s obyčejným kompaktem hezkou fotku? Není to zas tak složité a s naší Koalou vám pomůžeme překonat nástrahy fotografie. V 18. díle se podíváme na focení koncertů s běžnými kompakty.
16.12.2011, návod, Milan Šurkala30 komentářů
Fotíme s Koalou: Mlha

Fotíme s Koalou: Mlha

Jak ze svého fotoaparátu dostat maximum? Jak vyfotit i s obyčejným kompaktem hezkou fotku? Není to zas tak složité a s naší Koalou vám pomůžeme překonat nástrahy fotografie. V 17. díle se podíváme na focení v leckdy velmi krásné, ale fotograficky obtížné mlze.
2.12.2011, návod, Milan Šurkala7 komentářů
Fotíme s Koalou: Lesk a bída sekvenčního snímání

Fotíme s Koalou: Lesk a bída sekvenčního snímání

Jak ze svého fotoaparátu dostat maximum? Jak vyfotit i s obyčejným kompaktem hezkou fotku? Není to zas tak složité a s naší Koalou vám pomůžeme překonat nástrahy fotografie. V 15. díle se podíváme na různé sekvenční programy a focení blesků.
18.11.2011, návod, Milan Šurkala13 komentářů
Fotíme s Koalou: Makro a telemakro

Fotíme s Koalou: Makro a telemakro

Jak ze svého fotoaparátu dostat maximum? Jak vyfotit i s obyčejným kompaktem hezkou fotku? Není to zas tak složité a s naší Koalou vám pomůžeme překonat nástrahy fotografie. V 15. díle se podíváme, jak fotit "makro" fotky a detaily.
4.11.2011, návod, Milan Šurkala28 komentářů
Fotíme s Koalou: Kouzla dlouhé expozice

Fotíme s Koalou: Kouzla dlouhé expozice

Jak ze svého fotoaparátu dostat maximum? Jak vyfotit i s obyčejným kompaktem hezkou fotku? Není to zas tak složité a s naší Koalou vám pomůžeme překonat nástrahy fotografie. Ve 14. díle se podíváme, co zajímavého nám dokáže vytvořit dlouhá expozice.
21.10.2011, návod, Milan Šurkala10 komentářů
Fotíme s Koalou: Hloubka ostrosti

Fotíme s Koalou: Hloubka ostrosti

Jak ze svého fotoaparátu dostat maximum? Jak vyfotit i s obyčejným kompaktem hezkou fotku? Není to zas tak složité a s naší Koalou vám pomůžeme překonat nástrahy fotografie. Ve 13. díle si povíme něco o hloubce ostrosti, aby nás nezlobila, ale pomáhala.
7.10.2011, návod, Milan Šurkala3 komentáře
Fotíme s Koalou: Panning

Fotíme s Koalou: Panning

Jak ze svého fotoaparátu dostat maximum? Jak vyfotit i s obyčejným kompaktem hezkou fotku? Není to zas tak složité a s naší Koalou vám pomůžeme překonat nástrahy fotografie. Ve 12. díle se naučíme fotit panning, tedy pohybující se objekty.
23.9.2011, návod, Milan Šurkala8 komentářů
Fotíme s Koalou: Panorama, skládání snímků

Fotíme s Koalou: Panorama, skládání snímků

Jak ze svého fotoaparátu dostat maximum? Jak vyfotit i s obyčejným kompaktem hezkou fotku? Není to zas tak složité a s naší Koalou vám pomůžeme překonat nástrahy fotografie. V 11. díle se naučíme fotit panoramata i s přístroji, které to neumí.
9.9.2011, návod, Milan Šurkala17 komentářů
Fotíme s Koalou: Blesk

Fotíme s Koalou: Blesk

Jak ze svého fotoaparátu dostat maximum? Jak vyfotit i s obyčejným kompaktem hezkou fotku? Není to zas tak složité a s naší Koalou vám pomůžeme překonat nástrahy fotografie. V 10. díle se naučíme pracovat s bleskem.
26.8.2011, návod, Milan Šurkala32 komentářů
Fotíme s Koalou: Clona

Fotíme s Koalou: Clona

Jak ze svého fotoaparátu dostat maximum? Jak vyfotit i s obyčejným kompaktem hezkou fotku? Není to zas tak složité a s naší Koalou vám pomůžeme překonat nástrahy fotografie. V 9. díle se naučíme pracovat se clonou.
12.8.2011, návod, Milan Šurkala45 komentářů
Fotíme s Koalou: ISO citlivost

Fotíme s Koalou: ISO citlivost

Jak ze svého fotoaparátu dostat maximum? Jak vyfotit i s obyčejným kompaktem hezkou fotku? Není to zas tak složité a s naší Koalou vám pomůžeme překonat nástrahy fotografie. V 8. díle se naučíme pracovat s ISO citlivostí.
29.7.2011, návod, Milan Šurkala29 komentářů
Fotíme s Koalou: Expoziční čas

Fotíme s Koalou: Expoziční čas

Jak ze svého fotoaparátu dostat maximum? Jak vyfotit i s obyčejným kompaktem hezkou fotku? Není to zas tak složité a s naší Koalou vám pomůžeme překonat nástrahy fotografie. V sedmém díle se naučíme pracovat s důležitým expozičním časem.
15.7.2011, návod, Milan Šurkala45 komentářů
Fotíme s Koalou: Zoom a perspektiva

Fotíme s Koalou: Zoom a perspektiva

Jak ze svého fotoaparátu dostat maximum? Jak vyfotit i s obyčejným kompaktem hezkou fotku? Není to zas tak složité a s naší Koalou vám pomůžeme překonat nástrahy fotografie. V šestém díle se naučíme rozumět ohniskům a perspektivě.
17.6.2011, návod, Milan Šurkala17 komentářů
Fotíme s Koalou: Vyvážení bílé

Fotíme s Koalou: Vyvážení bílé

Jak ze svého fotoaparátu dostat maximum? Jak vyfotit i s obyčejným kompaktem hezkou fotku? Není to zas tak složité a s naší Koalou vám pomůžeme překonat nástrahy fotografie. V pátém díle se naučíme pracovat s vyvážením bílé.
3.6.2011, návod, Milan Šurkala12 komentářů
Fotíme s Koalou: Korekce expozice

Fotíme s Koalou: Korekce expozice

Jak ze svého fotoaparátu dostat maximum? Jak vyfotit i s obyčejným kompaktem hezkou fotku? Není to zas tak složité a s naší Koalou vám pomůžeme překonat nástrahy fotografie. Ve čtvrtém díle se naučíme upravovat jas fotografií.
20.5.2011, návod, Milan Šurkala34 komentářů
Fotíme s Koalou: Měření expozice, světla

Fotíme s Koalou: Měření expozice, světla

Jak ze svého fotoaparátu dostat maximum? Jak vyfotit i s obyčejným kompaktem hezkou fotku? Není to zas tak složité a s naší Koalou vám pomůžeme překonat nástrahy fotografie. Ve třetím díle se budeme učit měřit expozici.
6.5.2011, návod, Milan Šurkala14 komentářů
Fotíme s Koalou: Ostření

Fotíme s Koalou: Ostření

Jak ze svého fotoaparátu dostat maximum? Jak vyfotit i s obyčejným kompaktem hezkou fotku? Není to zas tak složité a s naší Koalou vám pomůžeme překonat nástrahy fotografie. V druhém díle se budeme učit správně ostřit.
22.4.2011, návod, Milan Šurkala15 komentářů
Fotíme s Koalou: Základy kompozice

Fotíme s Koalou: Základy kompozice

Jak ze svého fotoaparátu dostat maximum? Jak vyfotit i s obyčejným kompaktem hezkou fotku? Není to zas tak složité a s naší Koalou vám pomůžeme překonat nástrahy fotografie. V prvním díle se budeme učit správně komponovat.
8.4.2011, návod, Milan Šurkala15 komentářů