www.digimanie.cz
>
>

Fotit melounem či ananasem? Fotograf vyrábí foťáky z netradičních předmětů

Fotit melounem či ananasem? Fotograf vyrábí foťáky z netradičních předmětů
, , aktualita
Britský fotograf překvapuje svými zajímavými výtvory. A nejedná se přitom ani tak o fotografie, výjimečnější je technika, kterou pro jejich pořizování používá. Zvládne si totiž vyrobit tělo fotoaparátu za použití například ananasu.
K oblíbeným
reklama
Brendan Barry je fotograf žijící ve Velké Británii, který má poněkud netradiční zálibu. S velkou vášní totiž vytváří fotoaparáty doslova z čehokoliv, co najde okolo sebe. Může se jednat o naprosto náhodný předmět, který si člověk normálně s fotoaparátem nespojí. Brendan Barry ale foťák vyrobí třeba z chleba nebo ananasu a dalších potřebných součástek. Vypadá to, že se nezalekne skutečně žádného nápadu. 

Své podivuhodné výtvory předvádí třeba na svém instagramovém účtu. Je tedy možné tam nalézt fotoaparát vytvořený z kartonů ze starých krabic, který je velkou temnou komorou, do níž se dá i vlézt. Výsledek můžete vidět níže. 
 

Fotograf se nezapomněl pochlubit i snímkem, který za pomoci lepenkové komory vznikl. Zachycuje i velké množství detailů. 
 

Brendan Barry se odvážil vyrobit velmi netradiční aparát i z ovoce a zeleniny. Vznikl tedy foťák udělaný zčásti z melounu. 
 
 
Níže je podobný výtvor, ale tentokrát z ananasu. 
 
 
Na výrobu fotoaparátů používá britský fotograf ale i trvanlivější materiály, než jsou potraviny. Dalším výrobkem je "Lego polaroid", který je poskládaný z barevné stavebnice. 
 

Do opravdu velkých rozměrů narostl foťák vytvořený ze starého lodního kontejneru, který je i příhodně pomalovaný. 
 

S pomocí bývalého lodního kontejneru vyfotil také nějaké fotografie, mezi nimi například portrét své partnerky a dcerky. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center
Při prodeji nemovitosti v USA byla objevena CD, na kterých se našel nečekaný obsah. Bylo zde téměř 2400 fotografií dokumentujících události, které nastaly po tragickém 11. září v New Yorku. Ty jsou nyní dostupné online na Flickru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip
Canon představil dvě novinky na poli průmyslových snímačů. Máme tu APS-H čip s velmi vysokým rozlišením 120 megapixelů a dále ještě větší full frame čip, jehož rozlišení je naopak velmi nízkých 2,7 MPx.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Techart TZE-01, adaptér pro FF CSC Nikonu a objektivy Sony FE Techart TZE-01, adaptér pro FF CSC Nikonu a objektivy Sony FE
Majitelé full frame CSC od Nikonu mají zatím omezený výběr nativních objektivů, mohou ale využít různé adaptéry. Nikon jim nabízí adaptér pro své DSLR objektivy, společnost Techart nyní přidává adaptér pro objektivy Sony FE.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Meike uvádí 11+18mm makrokroužky pro Canon EOS R Meike uvádí 11+18mm makrokroužky pro Canon EOS R
Společnost Meike z Hongkongu představuje užitečné příslušenství pro full frame CSC fotoaparáty Canon EOS R a EOS RP. Jde o makro kroužky s délkou 11 a 18 mm, které mohou být použity i současně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hasselblad uvádí digitální stěnu CFV II 50C a tělo 907X Hasselblad uvádí digitální stěnu CFV II 50C a tělo 907X
Od společnosti Hasselblad jsme se dočkali velkého množství novinek a mezi nimi je i digitální stěna CFV II 50C a velmi malé středoformátové tělo 907X, které podporuje nové XCD objektivy. Výsledkem je na svou třídu velmi malý fotoaparát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře