www.digimanie.cz
>
>

Fotit melounem či ananasem? Fotograf vyrábí foťáky z netradičních předmětů

Fotit melounem či ananasem? Fotograf vyrábí foťáky z netradičních předmětů
, , aktualita
Britský fotograf překvapuje svými zajímavými výtvory. A nejedná se přitom ani tak o fotografie, výjimečnější je technika, kterou pro jejich pořizování používá. Zvládne si totiž vyrobit tělo fotoaparátu za použití například ananasu.
K oblíbeným
reklama
Brendan Barry je fotograf žijící ve Velké Británii, který má poněkud netradiční zálibu. S velkou vášní totiž vytváří fotoaparáty doslova z čehokoliv, co najde okolo sebe. Může se jednat o naprosto náhodný předmět, který si člověk normálně s fotoaparátem nespojí. Brendan Barry ale foťák vyrobí třeba z chleba nebo ananasu a dalších potřebných součástek. Vypadá to, že se nezalekne skutečně žádného nápadu. 

Své podivuhodné výtvory předvádí třeba na svém instagramovém účtu. Je tedy možné tam nalézt fotoaparát vytvořený z kartonů ze starých krabic, který je velkou temnou komorou, do níž se dá i vlézt. Výsledek můžete vidět níže. 
 

Fotograf se nezapomněl pochlubit i snímkem, který za pomoci lepenkové komory vznikl. Zachycuje i velké množství detailů. 
 

Brendan Barry se odvážil vyrobit velmi netradiční aparát i z ovoce a zeleniny. Vznikl tedy foťák udělaný zčásti z melounu. 
 
 
Níže je podobný výtvor, ale tentokrát z ananasu. 
 
 
Na výrobu fotoaparátů používá britský fotograf ale i trvanlivější materiály, než jsou potraviny. Dalším výrobkem je "Lego polaroid", který je poskládaný z barevné stavebnice. 
 

Do opravdu velkých rozměrů narostl foťák vytvořený ze starého lodního kontejneru, který je i příhodně pomalovaný. 
 

S pomocí bývalého lodního kontejneru vyfotil také nějaké fotografie, mezi nimi například portrét své partnerky a dcerky. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Leica představila objektiv Summilux-M 90mm f/1.5 ASPH Leica představila objektiv Summilux-M 90mm f/1.5 ASPH
Novým objektivem ve výrobním programu společnosti Leica je dlouho očekávaný světelný portrétní objektiv Summilux-M 90mm f/1.5 ASPH pro M-Mount. Počítejte však s tím, že bude stát jak nové malé auto.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD
Fotobanka Shutterstock patří k největším ve svém oboru a nyní slaví velký milník. Od roku 2004 totiž fotografům na provizích vyplatila více než jednu miliardu dolarů. Za prvních 11 měsíců letošního roku to bylo přes 145 milionů.
11.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF
Sony vylepšilo své snímače s Quad Bayerovou barevnou maskou o novou technologii 2×2 On-Chip Lens (OCL). Ta zvětšuje mikročočky nad pixely, které pokrývají 2×2 pixely, což má mít výhody zejména pro autofokus.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala54 komentářů
Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč
Cashback si pro letošní rok připravila i společnost Sony. Ten potrvá do konce ledna 2020 a zpět můžete dostat až 10.000 Kč, což platí pro objektiv SELP18110G. Dostane se ale i na jiné objektivy, fotoaparáty, blesky a jiné příslušenství.
9.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom
Pomalu se blíží nový smartphone Samsung Galaxy S11, který má být opět jedním z nejlepších fotomobilů na trhu. Tentokrát mu k tomu ale nemá dopomoci nízké rozlišení, ale naopak vysoké. Má mít 108MPx 1/1,33" senzor.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář