www.digimanie.cz
>
>

Fotit melounem či ananasem? Fotograf vyrábí foťáky z netradičních předmětů

Fotit melounem či ananasem? Fotograf vyrábí foťáky z netradičních předmětů
, , aktualita
Britský fotograf překvapuje svými zajímavými výtvory. A nejedná se přitom ani tak o fotografie, výjimečnější je technika, kterou pro jejich pořizování používá. Zvládne si totiž vyrobit tělo fotoaparátu za použití například ananasu.
K oblíbeným
reklama
Brendan Barry je fotograf žijící ve Velké Británii, který má poněkud netradiční zálibu. S velkou vášní totiž vytváří fotoaparáty doslova z čehokoliv, co najde okolo sebe. Může se jednat o naprosto náhodný předmět, který si člověk normálně s fotoaparátem nespojí. Brendan Barry ale foťák vyrobí třeba z chleba nebo ananasu a dalších potřebných součástek. Vypadá to, že se nezalekne skutečně žádného nápadu. 

Své podivuhodné výtvory předvádí třeba na svém instagramovém účtu. Je tedy možné tam nalézt fotoaparát vytvořený z kartonů ze starých krabic, který je velkou temnou komorou, do níž se dá i vlézt. Výsledek můžete vidět níže. 
 

Fotograf se nezapomněl pochlubit i snímkem, který za pomoci lepenkové komory vznikl. Zachycuje i velké množství detailů. 
 

Brendan Barry se odvážil vyrobit velmi netradiční aparát i z ovoce a zeleniny. Vznikl tedy foťák udělaný zčásti z melounu. 
 
 
Níže je podobný výtvor, ale tentokrát z ananasu. 
 
 
Na výrobu fotoaparátů používá britský fotograf ale i trvanlivější materiály, než jsou potraviny. Dalším výrobkem je "Lego polaroid", který je poskládaný z barevné stavebnice. 
 

Do opravdu velkých rozměrů narostl foťák vytvořený ze starého lodního kontejneru, který je i příhodně pomalovaný. 
 

S pomocí bývalého lodního kontejneru vyfotil také nějaké fotografie, mezi nimi například portrét své partnerky a dcerky. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019 Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019
Společnost Canon patřila v letošních cenách EISA Awards 2019 jednoznačně k těm nejúspěšnějším. Odnesla si totiž celkem pět cen. Dařilo se především objektivům, které si odnesly rovnou 4 ocenění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2 Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2
Novinkou pro systém L-Mount je objektiv z dílen Leicy, model APO-Summicron-SL 50mm f/2. Tato světelná padesátka nabídne odolnou konstrukci i velmi rychlý autofokus díky technologii Dual Syncro Drive.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře