Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Fotoaparát Lumix S5 II. Nejuniverzálnější hybrid široko daleko

20.2.2023, PR článek , inzerce
Fotoaparát Lumix S5 II. Nejuniverzálnější hybrid široko daleko
Ty tam jsou časy, kdy museli uživatelé omezovat svoji tvořivost při focení a natáčení. Kompaktní plnoformátová bezzrcadlovka Panasonic Lumix S5 II boří mýty ohledně hybridních fotoaparátů a nabízí nejuniverzálnější nástroj pro tvorbu obsahu na trhu.
Redakce Digimanie není autorem tohoto článku a nezodpovídá za jeho obsah.
 

Tvořte bez limitů. Skutečně.


V případě Lumix S5 II se nejedná pouze o marketingové zaklínadlo. V jeho cenové hladině totiž na trhu neexistuje jediný full-frame přístroj (fotoaparát ani kamera) s open gate v 6K rozlišení. Každý, kdo kdy editoval fotografie nebo video, zná ten pocit, kdy je ze záběru potřeba udělat výřez, ale vstupní kvalita to zkrátka nedovolí. Jelikož S5 II umí natáčet a fotografovat ve vyšší než produkční kvalitě, nepředstavuje pro něj digitální zoom žádný problém.
 
Hybridní full-frame bezzrcadlovka Panasonic Lumix S5 II pomůže zachytit úžasný obsah v jakékoli situaci.
 
Jak už je u fotoaparátu od Panasonicu zvykem, podporuje navíc všechny známé standardy videa. Extrémně účinná stabilizace obrazu se pak společně s ultrazvukovým filtrem neskloní před prachem, bouřkou nebo otřesy. Dual Native ISO zase účinně potlačuje šum i při fotografování na ultra vysoké citlivosti a věrně vykresluje i tmavé oblasti.
 
 

C4K 4:2:2 10 bit

 
Pro laika shluk náhodných písmen a číslic, pro profesionála jeden z nejsilnějších argumentů pro pořízení nového Lumix S5 II.
 
Možnost natáčet v C4K formátu (Cinema 4K) totiž značně zjednodušuje cestu záběru na promítací plátna. Podvzorkování 4:2:2, kdy je jedna barevná složka pro dva jasové body, zabrání tzv. moiré efektu, který kazí výsledný dojem z fotografie nebo videa při záběru velkých barevných ploch jako obloha nebo moře. Tam, kde konkurenční fotoaparáty dokážou díky 8bitové barevné hloubce uložit do fotografie jen něco okolo 16 milionů barev, jich S5 II dokáže díky 10bitové hloubce rozlišit více než jednu miliardu, a to vše bez časových limitů a rizika přehřívání.
 
 

Zaostřeno na cokoli


Jako první fotoaparát od Panasonicu disponuje S5 II fázovým hybridním ostřením, které výrazně zlepšuje sledování a rozpoznávání objektů v záběru. Poradí si díky němu i při focení akčních scén nebo natáčení v neideálních světelných podmínkách. Oproti předchozímu modelu navíc přibyla i možnost aktivního chlazení, kterou poodhalují výdechy ventilátoru u ovládacího kolečka.
 
Kombinace jeho předností z něj tak dělají tu nejlepší volbu pro všechny foto a video tvůrce, kteří se neradi nechávají při své práci limitovat a chtějí univerzální nástroj, na který se mohou spolehnout na přímém slunci i v šeru, v ateliéru i venku, v klidu i za běhu.
 
Více o Panasonic Lumix S5 II zjistíte na webových stránkách Panasonic.