www.digimanie.cz
>
>

Fotobanka 500px zabanovala fotografa, nepochopila jeho malování světlem

Fotobanka 500px zabanovala fotografa, nepochopila jeho malování světlem
, , aktualita
Fotograf Tim Gamble zažil krušné chvilky, když mu fotobanka a sociální síť 500px zrušila účet kvůli porušení podmínek. Dle jejich názoru jeho fotografie nebyly fotografie. Tim je totiž mistrem v malování světla a jeho snímky skutečně vypadají jako koláže.
K oblíbeným
reklama
Někteří lidé jsou tak dobří, že jejich výtvory oklamou skoro každého. To se stalo fotografovi Timovi Gambleovi, který působil na fotobance a sociální síti 500px. Ta nepracuje s ilustracemi, protože jde o komunitu fotografů, kterým nabízí i možnost licencování snímků, nicméně Timovy snímky takto skutečně vypadaly a bez milosti a předchozího upozornění mu zablokovala účet. Když zjistil, že jeho účet neexistuje, kontaktoval podporu a ta mu odpověděla, že byl zabanován za zasílání nefotografického materiálu. Za porušení podmínek mu tedy fotobanka zablokovala účet bez možnosti obnovení a dokonce mu mělo propadnout i jakékoli zaplacené členství.
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Turmoil. I'm really taken with these 3d videos so kindly shared with me by Hugo. Many would have kept them to themselves but not him. Cheers again mate. This one evolved by changing the rate at which I rotated the camera and the position of my phone playing the video on a loop. This one was a really slow rotation of the camera for the 6 hands then the lens cap replaced. I changed the video to a mad swirly one and changed my phone to landscape orientation for a full 360 degree camera rotation. Contrast, crop and raised the shadows in Lightroom. Shot during a single long exposure. #light_painting #light_seekers #lightpaintingblog #murderdotcom #weownthenight_uk #lightjunkies #sonyalpha #explorepage #savageframes #lightup #litbyhand #longexpoelite #lightcreators #visual_visuals #windycityspinners #art #imaginarymagnitude #visual_architects #moodygrams #unknownperspectives #igpodium_night #steel_spinners #uk_spinners #lightpainting_uk #lightpainting #lightart

Příspěvek sdílený Fade To Black Light Art (@fade_to_black_light_art),

 
Tim Gamble tedy znovu kontaktoval 500px a vysvětlil jim, že jeho fotografie skutečně nejsou ilustracemi a kolážemi, nýbrž velmi promyšlené kompozice využívající dlouhých expozic a malování světlem, o čemž mělo být možné se přesvědčit i dle údajů v EXIFu. Fotobanka nicméně neodpověděla a jeho účet nebyl obnoven.
 
Je docela pochopitelné, že si lidé mohou jeho fotografie splést s ilustracemi a kolážemi, u mnoha z nich je až nemožné přijít na to, jak něco takového mohl udělat v jediné expozici a téměř nikdo by je asi netipoval na fotografie. Ostatně i Gamble si toho je vědom. Udivilo ho však, že se nikdo v 500px neobtěžoval kouknout na EXIF, a že jim ani nepřišlo divné, že vůbec údajné ilustrace mají nějaký EXIF. Očekával by, že se alespoň budou dožadovat vysvětlení a nikoli toho, že rovnou bez varování a oznámení zablokují účet. Až poté, co celý příběh publikoval na Internetu a 500px si uřízla pořádnou veřejnou ostudu, byl jeho účet obnoven. Určitě se na něj podívejte, jde o vskutku působivé snímky.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony
Společnost Tokina přidala do nabídky svých objektivů novinku v podobě objektivu Fírin 100mm F2.8. Ten je určen pro APS-C i full frame CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne tradiční makro zvětšení 1:1.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony Cyber-shot HX99: postřehy z praxe Sony Cyber-shot HX99: postřehy z praxe
Sony pokračuje s výrobou kapesních ultrazoomů a jeho nový model Cyber-shot HX99 míří trochu výš. Přináší totiž např. podporu RAWu, má i dotykový displej a nezapomnělo se ani na populární 4K videosekvence.
15.4.2019, recenze, Milan Šurkala18 komentářů
Nejlepší foto monitory na TIPA 2019 má LG a BenQ Nejlepší foto monitory na TIPA 2019 má LG a BenQ
Poslední kategorií, na kterou se v rámci aknety TIPA Awards 2019 podíváme, jsou monitory pro fotografy. Zde letos bodovaly dvě společnosti, BenQ v levnější kategorii a LG v té více profesionální.
14.4.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ceny TIPA 2019 pro Tokinu, Tamron a Manfrotto Ceny TIPA 2019 pro Tokinu, Tamron a Manfrotto
Po jednom titulu z cen TIPA Awards 2019 si odnesly i další tři společnosti. Nyní se podíváme na širokoúhlé objektivy od Tamronu a Tokiny se světelností F2,8 a karbonový stativ italské společnosti Manfrotto.
13.4.2019, aktualita, Milan Šurkala