www.digimanie.cz
>
>

Fotobanka 500px zabanovala fotografa, nepochopila jeho malování světlem

Fotobanka 500px zabanovala fotografa, nepochopila jeho malování světlem
, , aktualita
Fotograf Tim Gamble zažil krušné chvilky, když mu fotobanka a sociální síť 500px zrušila účet kvůli porušení podmínek. Dle jejich názoru jeho fotografie nebyly fotografie. Tim je totiž mistrem v malování světla a jeho snímky skutečně vypadají jako koláže.
K oblíbeným
reklama
Někteří lidé jsou tak dobří, že jejich výtvory oklamou skoro každého. To se stalo fotografovi Timovi Gambleovi, který působil na fotobance a sociální síti 500px. Ta nepracuje s ilustracemi, protože jde o komunitu fotografů, kterým nabízí i možnost licencování snímků, nicméně Timovy snímky takto skutečně vypadaly a bez milosti a předchozího upozornění mu zablokovala účet. Když zjistil, že jeho účet neexistuje, kontaktoval podporu a ta mu odpověděla, že byl zabanován za zasílání nefotografického materiálu. Za porušení podmínek mu tedy fotobanka zablokovala účet bez možnosti obnovení a dokonce mu mělo propadnout i jakékoli zaplacené členství.
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Turmoil. I'm really taken with these 3d videos so kindly shared with me by Hugo. Many would have kept them to themselves but not him. Cheers again mate. This one evolved by changing the rate at which I rotated the camera and the position of my phone playing the video on a loop. This one was a really slow rotation of the camera for the 6 hands then the lens cap replaced. I changed the video to a mad swirly one and changed my phone to landscape orientation for a full 360 degree camera rotation. Contrast, crop and raised the shadows in Lightroom. Shot during a single long exposure. #light_painting #light_seekers #lightpaintingblog #murderdotcom #weownthenight_uk #lightjunkies #sonyalpha #explorepage #savageframes #lightup #litbyhand #longexpoelite #lightcreators #visual_visuals #windycityspinners #art #imaginarymagnitude #visual_architects #moodygrams #unknownperspectives #igpodium_night #steel_spinners #uk_spinners #lightpainting_uk #lightpainting #lightart

Příspěvek sdílený Fade To Black Light Art (@fade_to_black_light_art),

 
Tim Gamble tedy znovu kontaktoval 500px a vysvětlil jim, že jeho fotografie skutečně nejsou ilustracemi a kolážemi, nýbrž velmi promyšlené kompozice využívající dlouhých expozic a malování světlem, o čemž mělo být možné se přesvědčit i dle údajů v EXIFu. Fotobanka nicméně neodpověděla a jeho účet nebyl obnoven.
 
Je docela pochopitelné, že si lidé mohou jeho fotografie splést s ilustracemi a kolážemi, u mnoha z nich je až nemožné přijít na to, jak něco takového mohl udělat v jediné expozici a téměř nikdo by je asi netipoval na fotografie. Ostatně i Gamble si toho je vědom. Udivilo ho však, že se nikdo v 500px neobtěžoval kouknout na EXIF, a že jim ani nepřišlo divné, že vůbec údajné ilustrace mají nějaký EXIF. Očekával by, že se alespoň budou dožadovat vysvětlení a nikoli toho, že rovnou bez varování a oznámení zablokují účet. Až poté, co celý příběh publikoval na Internetu a 500px si uřízla pořádnou veřejnou ostudu, byl jeho účet obnoven. Určitě se na něj podívejte, jde o vskutku působivé snímky.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD
Fotobanka Shutterstock patří k největším ve svém oboru a nyní slaví velký milník. Od roku 2004 totiž fotografům na provizích vyplatila více než jednu miliardu dolarů. Za prvních 11 měsíců letošního roku to bylo přes 145 milionů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF
Sony vylepšilo své snímače s Quad Bayerovou barevnou maskou o novou technologii 2×2 On-Chip Lens (OCL). Ta zvětšuje mikročočky nad pixely, které pokrývají 2×2 pixely, což má mít výhody zejména pro autofokus.
Včera, aktualita, Milan Šurkala24 komentářů
Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč
Cashback si pro letošní rok připravila i společnost Sony. Ten potrvá do konce ledna 2020 a zpět můžete dostat až 10.000 Kč, což platí pro objektiv SELP18110G. Dostane se ale i na jiné objektivy, fotoaparáty, blesky a jiné příslušenství.
9.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom
Pomalu se blíží nový smartphone Samsung Galaxy S11, který má být opět jedním z nejlepších fotomobilů na trhu. Tentokrát mu k tomu ale nemá dopomoci nízké rozlišení, ale naopak vysoké. Má mít 108MPx 1/1,33" senzor.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR
Vyšla další statistika výroby a dodávek fotoaparátů organizace CIPA. A ta za říjen ukazuje historický milník. CSC fotoaparáty totiž překonaly digitální zrcadlovky nejen v objemu prodeje, ale i v počtu kusů.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala29 komentářů