www.digimanie.cz
>
>

Fotobanka 500px zabanovala fotografa, nepochopila jeho malování světlem

Fotobanka 500px zabanovala fotografa, nepochopila jeho malování světlem
, , aktualita
Fotograf Tim Gamble zažil krušné chvilky, když mu fotobanka a sociální síť 500px zrušila účet kvůli porušení podmínek. Dle jejich názoru jeho fotografie nebyly fotografie. Tim je totiž mistrem v malování světla a jeho snímky skutečně vypadají jako koláže.
K oblíbeným
reklama
Někteří lidé jsou tak dobří, že jejich výtvory oklamou skoro každého. To se stalo fotografovi Timovi Gambleovi, který působil na fotobance a sociální síti 500px. Ta nepracuje s ilustracemi, protože jde o komunitu fotografů, kterým nabízí i možnost licencování snímků, nicméně Timovy snímky takto skutečně vypadaly a bez milosti a předchozího upozornění mu zablokovala účet. Když zjistil, že jeho účet neexistuje, kontaktoval podporu a ta mu odpověděla, že byl zabanován za zasílání nefotografického materiálu. Za porušení podmínek mu tedy fotobanka zablokovala účet bez možnosti obnovení a dokonce mu mělo propadnout i jakékoli zaplacené členství.
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Turmoil. I'm really taken with these 3d videos so kindly shared with me by Hugo. Many would have kept them to themselves but not him. Cheers again mate. This one evolved by changing the rate at which I rotated the camera and the position of my phone playing the video on a loop. This one was a really slow rotation of the camera for the 6 hands then the lens cap replaced. I changed the video to a mad swirly one and changed my phone to landscape orientation for a full 360 degree camera rotation. Contrast, crop and raised the shadows in Lightroom. Shot during a single long exposure. #light_painting #light_seekers #lightpaintingblog #murderdotcom #weownthenight_uk #lightjunkies #sonyalpha #explorepage #savageframes #lightup #litbyhand #longexpoelite #lightcreators #visual_visuals #windycityspinners #art #imaginarymagnitude #visual_architects #moodygrams #unknownperspectives #igpodium_night #steel_spinners #uk_spinners #lightpainting_uk #lightpainting #lightart

Příspěvek sdílený Fade To Black Light Art (@fade_to_black_light_art),

 
Tim Gamble tedy znovu kontaktoval 500px a vysvětlil jim, že jeho fotografie skutečně nejsou ilustracemi a kolážemi, nýbrž velmi promyšlené kompozice využívající dlouhých expozic a malování světlem, o čemž mělo být možné se přesvědčit i dle údajů v EXIFu. Fotobanka nicméně neodpověděla a jeho účet nebyl obnoven.
 
Je docela pochopitelné, že si lidé mohou jeho fotografie splést s ilustracemi a kolážemi, u mnoha z nich je až nemožné přijít na to, jak něco takového mohl udělat v jediné expozici a téměř nikdo by je asi netipoval na fotografie. Ostatně i Gamble si toho je vědom. Udivilo ho však, že se nikdo v 500px neobtěžoval kouknout na EXIF, a že jim ani nepřišlo divné, že vůbec údajné ilustrace mají nějaký EXIF. Očekával by, že se alespoň budou dožadovat vysvětlení a nikoli toho, že rovnou bez varování a oznámení zablokují účet. Až poté, co celý příběh publikoval na Internetu a 500px si uřízla pořádnou veřejnou ostudu, byl jeho účet obnoven. Určitě se na něj podívejte, jde o vskutku působivé snímky.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku
Youtuber zveřejnil video, v němž předvádí, jak na jednu ze svých želv nádherných připevnil GoPro kameru. Želva pak v malém rybníku pořídila záběry světa a života ukrytého pod vodní hladinou. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Doporučené fotoaparáty: červen 2019 Doporučené fotoaparáty: červen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala51 komentářů
Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR
Společnost Canon zveřejnila video, ve kterém vysvětluje, proč mohou mít CSC fotoaparáty snáze opticky kvalitnější objektivy než digitální zrcadlovky při menších rozměrech. Vše závisí na vzdálenosti senzoru od objektivu.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright
Americké soudnictví je často terčem vtipů, neboť v této zemi netušených soudních možností lze žalovat snad naprosto všechno. Poslední případ z Texasu pak ukázal, že může být dokonce legální porušovat copyright.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0 MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0
Nezávislý výrobce objektivů MS Optics představuje dvě nové světelné padesátky pro M-Mount. Máme zde Vario Prasma 50mm F1.5 s optickým návrhem Plasmat a pak supersvětelný model ISM 50mm F1.0.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala