www.digimanie.cz
>
>
>

Fotobanka Getty Images si stěžuje na Google Images za napomáhání porušování copyrightu

Fotobanka Getty Images si stěžuje na Google Images za napomáhání porušování copyrightu
, , aktualita
Google má další problém. Po stížnostech na předinstalované aplikace na Androidu se tentokrát ozvala fotobanka Getty Images, které vadí systém vyhledávání fotografií na Google Images. Ten prý napomáhá porušování autorských práv.
K oblíbeným
reklama
Před týdnem se Google dostal do sporu s evropskými úřady, kterým se nelíbí předinstalované aplikace v Androidu. Nyní se objevuje další problém, kdy se do Googlu obula fotobanka Getty Images, která podala formální stížnost na systém vyhledávání obrázku v Google Images. Připomeňme, že Getty Images je fotobankou, která si docela často stěžuje a podává žaloby.


Google logo


Problém je v tom, že je možné přes Google Images zobrazit nejen náhled snímku, ale vcelku bezproblémově se doklikat i k plnému rozlišení. Kvůli tomu se člověk většinou nedostane k původnímu zdroji obrázku (obvykle tedy ne na stránku, kde je snímek vložen) a může si fotografii snadno stáhnout, přestože je chráněna copyrightem. Getty Images, pro níž fotí přes 200 tisíc fotografů, tak přichází o přístupy do fotobanky. Ve výsledku to dle fotobanky škodí i fotografům, kteří přichází o provize a jejich práce je často nelegálně využívána. Getty Images tvrdí, že Google tímto svým přístupem podporuje (lépe řečeno usnadňuje) porušování copyrightu. Google Images sice umožňuje filtrovat obrázky podle licence, ale toto filtrování v praxi používá jen málokdo.

Zdroj: betanews.com, theverge.com
Nejnovější články
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem
Na Kickstarteru se objevil zajímavý objektiv Pinhole Pro X. Jak už napovídá první slovo, jde o objektiv typu pinhole, tedy s velmi malým otvorem bez optiky. Tentokrát bude zajímavý tím, že má až 2× zoom.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: srpen 2019 Doporučené fotoaparáty: srpen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala54 komentářů
Canon opravuje firmware, foťáky je možné hacknout Canon opravuje firmware, foťáky je možné hacknout
Bezpečnostní inženýři objevili zranitelnost v PTP komunikaci s fotoaparáty společnosti Canon, které pak lze hackersky napadnout. Prezentovali to např. na možnosti nainstalovat vyděračský ransomware. Canon už problém řeší.
15.8.2019, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů