www.digimanie.cz
>
>
>

Fotobanka Getty Images si stěžuje na Google Images za napomáhání porušování copyrightu

Fotobanka Getty Images si stěžuje na Google Images za napomáhání porušování copyrightu
, , aktualita
Google má další problém. Po stížnostech na předinstalované aplikace na Androidu se tentokrát ozvala fotobanka Getty Images, které vadí systém vyhledávání fotografií na Google Images. Ten prý napomáhá porušování autorských práv.
K oblíbeným
reklama
Před týdnem se Google dostal do sporu s evropskými úřady, kterým se nelíbí předinstalované aplikace v Androidu. Nyní se objevuje další problém, kdy se do Googlu obula fotobanka Getty Images, která podala formální stížnost na systém vyhledávání obrázku v Google Images. Připomeňme, že Getty Images je fotobankou, která si docela často stěžuje a podává žaloby.


Google logo


Problém je v tom, že je možné přes Google Images zobrazit nejen náhled snímku, ale vcelku bezproblémově se doklikat i k plnému rozlišení. Kvůli tomu se člověk většinou nedostane k původnímu zdroji obrázku (obvykle tedy ne na stránku, kde je snímek vložen) a může si fotografii snadno stáhnout, přestože je chráněna copyrightem. Getty Images, pro níž fotí přes 200 tisíc fotografů, tak přichází o přístupy do fotobanky. Ve výsledku to dle fotobanky škodí i fotografům, kteří přichází o provize a jejich práce je často nelegálně využívána. Getty Images tvrdí, že Google tímto svým přístupem podporuje (lépe řečeno usnadňuje) porušování copyrightu. Google Images sice umožňuje filtrovat obrázky podle licence, ale toto filtrování v praxi používá jen málokdo.

Zdroj: betanews.com, theverge.com
Nejnovější články
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala