www.digimanie.cz
>
>
>

Fotodivizi Canonu klesají příjmy i zisky

Fotodivizi Canonu klesají příjmy i zisky
, , aktualita
Společnosti Canon se přestává dařit. Většině divizí klesly příjmy a více znatelné je to právě u té fotografické. I když prodeje CSC jsou solidní, zrcadlovky padají směrem dolů a hodně klesly i celkové zisky divize.
K oblíbeným
reklama
Trh s fotoaparáty upadá a pocítil to i takový velikán, jakým je Canon. Ten při posledním zveřejnění finančních výsledků ukázal nepříliš lichotivá čísla. Příjmy z prodeje fotoaparátů meziročně (za třetí kvartál) klesly o 16,3 % ze 129,6 miliard japonských jenů na 108,6 mld. Také inkoustové tiskárny patřící do této divize šly dolů, a to o 11,1 % na 68,5 mld. jenů. Spolu s dalšími příjmy tak divize klesla o 13,9 % z 219,7 na 189,2 mld. jenů. Celkově se hovoří o poklesu prodejů fotoaparátů o 7 % na 980 tisíc kusů, nejvíce pak padaly základní DSLR.
 
Canon logo
 
Nicméně i jinde měl Canon problémy. Ve třídě full frame fotoaparátů je nabito stále více a více, konkurence se zejména v CSC stupňuje, a tak Canon přiznává, že v této třídě nedosáhl svých plánů. Navzdory silnější konkurenci v CSC byl větší problém u FF DSLR, zatímco CSC se ještě docela drží a Canon tak stále věří původním prodejním plánům. S nárůstem počtu FF CSC objektivů jsou slušné i prodeje a Canon je zde optimistický. Také se daří setům těl s ultrazoomovými objektivy, které nabízejí univerzální dosah. Kompaktům řady PowerShot G se vcelku dařilo. Canon chce dále zesílit spolupráci s fotografy a zapracovat na propagaci pomocí sociálních sítí.
 
Bohužel s poklesem příjmů klesly i zisky fotografické divize. Ta tedy nadále vydělává peníze, ale už ne tolik jako v minulosti. Zatímco loni byl provozní zisk 23,3 mld. jenů, letos to za třetí čtvrtletí bylo už jen 10,1 mld. jenů, což je pokles o 56,8 %. Podobně to platí pro Canon jako celek. I zde došlo k poklesu příjmů, a to o 6,2 % z 926,5 na 869,5 mld. jenů a provozní zisk pak šel dolů dokonce o 43,7 % z 68,3 na 38,4 mld. jenů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: leden 2020 Doporučené fotoaparáty: leden 2020
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala
Fujifilm uvádí levnější objektiv XC 35mm F2 Fujifilm uvádí levnější objektiv XC 35mm F2
Fujifilm přichází s novou variantou 35mm F2 objektivu. Tentokrát je ale v řadě XC, tedy té levnější bez clonového kroužku, odolnosti a dalších vymožeností. Na druhou stranou je ale mnohem levnější.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Jak hrají šneci bowling? Umělci vytváří vtipné fotky se šneky namísto lidí Jak hrají šneci bowling? Umělci vytváří vtipné fotky se šneky namísto lidí
Zajímavé a velmi netradiční fotografie se dají vytvořit i s takovým živočichem, jako je šnek. Umělecké duo vytvořilo celou sérii fotografií a videí, ve kterých šneci obývají miniaturní scény z lidského světa.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Laowa 4mm F2.8 Fisheye s 210° záběrem nyní i pro APS-C Laowa 4mm F2.8 Fisheye s 210° záběrem nyní i pro APS-C
Už v roce 2018 byl představen pozoruhodný extrémně širokoúhlý objektiv Laowa 4mm f/2.8 FishEye MFT. Nyní společnost Venus Optics rozšiřuje podporované bajonety o další tři a objektiv tak půjde použít i na APS-C fotoaparátech.
22.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Voigtländer Nokton 21mm F1.4 už i pro Leicu M Voigtländer Nokton 21mm F1.4 už i pro Leicu M
Vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm F1.4 je už nějakou dobu dostupný pro bajonet Sony FE. Výrobce nyní rozšiřuje nabídku a představuje i variantu pro bajonet Leica M-Mount.
22.1.2020, aktualita, Milan Šurkala