www.digimanie.cz
>
>
>

Fotodivizi Canonu klesají příjmy i zisky

Fotodivizi Canonu klesají příjmy i zisky
, , aktualita
Společnosti Canon se přestává dařit. Většině divizí klesly příjmy a více znatelné je to právě u té fotografické. I když prodeje CSC jsou solidní, zrcadlovky padají směrem dolů a hodně klesly i celkové zisky divize.
K oblíbeným
reklama
Trh s fotoaparáty upadá a pocítil to i takový velikán, jakým je Canon. Ten při posledním zveřejnění finančních výsledků ukázal nepříliš lichotivá čísla. Příjmy z prodeje fotoaparátů meziročně (za třetí kvartál) klesly o 16,3 % ze 129,6 miliard japonských jenů na 108,6 mld. Také inkoustové tiskárny patřící do této divize šly dolů, a to o 11,1 % na 68,5 mld. jenů. Spolu s dalšími příjmy tak divize klesla o 13,9 % z 219,7 na 189,2 mld. jenů. Celkově se hovoří o poklesu prodejů fotoaparátů o 7 % na 980 tisíc kusů, nejvíce pak padaly základní DSLR.
 
Canon logo
 
Nicméně i jinde měl Canon problémy. Ve třídě full frame fotoaparátů je nabito stále více a více, konkurence se zejména v CSC stupňuje, a tak Canon přiznává, že v této třídě nedosáhl svých plánů. Navzdory silnější konkurenci v CSC byl větší problém u FF DSLR, zatímco CSC se ještě docela drží a Canon tak stále věří původním prodejním plánům. S nárůstem počtu FF CSC objektivů jsou slušné i prodeje a Canon je zde optimistický. Také se daří setům těl s ultrazoomovými objektivy, které nabízejí univerzální dosah. Kompaktům řady PowerShot G se vcelku dařilo. Canon chce dále zesílit spolupráci s fotografy a zapracovat na propagaci pomocí sociálních sítí.
 
Bohužel s poklesem příjmů klesly i zisky fotografické divize. Ta tedy nadále vydělává peníze, ale už ne tolik jako v minulosti. Zatímco loni byl provozní zisk 23,3 mld. jenů, letos to za třetí čtvrtletí bylo už jen 10,1 mld. jenů, což je pokles o 56,8 %. Podobně to platí pro Canon jako celek. I zde došlo k poklesu příjmů, a to o 6,2 % z 926,5 na 869,5 mld. jenů a provozní zisk pak šel dolů dokonce o 43,7 % z 68,3 na 38,4 mld. jenů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Patenty Canonu ukazují RF 18mm F1.0 a další extrémy Patenty Canonu ukazují RF 18mm F1.0 a další extrémy
Canon si nechal patentovat další čtyři zajímavé návrhy objektivů. V tomto případě jde o širokoúhlé objektivy s vynikající světelností F1,4, F1,2 a v jednom případě dokonce extrémní hodnotou F1,0. A to navíc u 18mm objektivu!
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody
Nikon v poslední době trochu přeorganizoval nabídku svých ultrazoomů a vytvořil model Coolpix B600. Ten je kombinací předchozích modelů B500 a B700. Nabídne 16MPx rozlišení i velmi slušný 60× optický zoom. Jaký však bude?
14.11.2019, recenze, Milan Šurkala5 komentářů
Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku
Poslední finanční výsledky Nikon asi akcionáře a fanoušky společnosti moc nepotěšily. I když je celá společnost a dokonce i fotografická divize stále v zisku, čísla jsou o mnoho horší než v předchozím roce.
13.11.2019, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle
Vyrábět objektivy, které mají záměrně zvýrazněné odlesky v protisvětle, nezní moc smysluplně. Pravdou však je, že ve filmu mohou odlesky působivě dotvářet atmosféru, a proto mají objektivy Superme Prime Radiance vrstvy T*Blue.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář