www.digimanie.cz
>
>
>

Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury

Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury
, , aktualita
Zajímavé a kvalitní fotografie je možné pořídit i jen s pomocí chytrého telefonu. To si myslí i fotograf, který se zaměřuje na vytváření miniatur, z nichž pak vznikají netradiční snímky pořízené iPhonem.
K oblíbeným
reklama
Fotograf Derrick Lin používá pro svou tvorbu výhradně iPhone a zachycuje miniaturní scény s drobnými postavičkami, které si doma vyrobí. Pro jednu fotografii tvoří malé modely někdy dokonce i celý týden, ztvárňuje v nich své myšlenky a pocity.

S podobnými výtvory začal Derrick Lin před devíti lety, kdy začal miniatury sbírat. Jejich fotografování začalo nejdříve jako kreativní zábava v jeho životě profesionála ve světě reklamy, později si ale jeho příspěvků na Instagramu začala všímat média a také firmy, jako je například Apple nebo Disney. 
 

Fotograf holduje především fotografování pomocí chytrého telefonu, jehož hlavní výhodu vidí zejména v možnosti spontánnosti. S iPhonem se také dobře fotografuje v malých prostorách modelů a je možné je natočit do takových úhlů, které by s velkou zrcadlovkou a objektivem nebyly při pořizování snímků miniatur možné. Používání chytrého telefonu má však i své nevýhody, takže Derrick Lin se musí potýkat s nižší kvalitou a omezeným makroostřením. Pro fotografa to však nepředstavuje žádnou překážku, i takto své výtvory prodává fanouškům jako vytištěné obrazy. 
 

Fotografovým ateliérem je pouze jeho stůl, na němž vznikají scenérie inspirované ročními obdobími, přírodou, životem ve městě nebo duševním zdravím. Kromě miniatur se na fotografiích objevují i předměty ve skutečné velikosti, jako jsou psací potřeby, zápisníky, knihy nebo hrnky. Zajímavým detailem je i to, že modely obvykle nebývají slepené, takže vyžadují opatrné zacházení a klidné ruce. 
 Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři
Středozemní moře ukrývá nádherný a pestrý život, to ostatně dokazují i záběry fotografa jménem Alexander Semenov, který zveřejnil zajímavé snímky a videa pořízené hluboko pod mořskou hladinou u břehů Itálie.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Série fotografií z dronu zachycuje módu 40. let a osamělost kvůli pandemii Série fotografií z dronu zachycuje módu 40. let a osamělost kvůli pandemii
Fotografie z dronu nabídnou netradiční úhel záběru, který se ale nemusí využívat jen při snímcích přírody. Brad Walls se pustil do uměleckého projektu, v němž na snímcích kombinuje módu 40. let a také pocity z pandemie.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč
The Japan Art Association ocenila práci světoznámého brazilského fotografa Sebastião Salgada. Ten získal letošní ocenění 2021 Praemium Imperiale a s tím i 15 milionů jenů, což odpovídá zhruba 3 milionům Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu
Pro zrcadlovky společnosti Nikon je určen nový objektiv společnosti Cosina. Jde o model s předlouhým názvem Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 SL II S Aspherical a bude k dispozici ve dvou barevných variantách.
17.9.2021, aktualita, Milan Šurkala