www.digimanie.cz
>
>

Fotograf má problém se zákonem. Fotil Golden Gate Bridge z nepovoleného místa

Fotograf má problém se zákonem. Fotil Golden Gate Bridge z nepovoleného místa
, , aktualita
Fotograf Bruce Getty má problém se zákonem kvůli svým fotkám slavného mostu Golden Gate. Jeho snímky totiž pochází z nepovolených míst, kam není dovolen přístup. Není to navíc poprvé, co se tu pohyboval.
K oblíbeným
reklama
V poslední době jsme mluvili často o nebezpečném focení selfie z míst, kam je zakázán přístup, což často vedlo ke zraněním nebo smrti. Focení ze zakázaných míst může mít ale i jiné důsledky a nemusí to být na zdraví a nemusí jít ani o focení selfie. Vyprávět by o tom mohl fotograf Bruce Getty, který velmi rád fotí Golden Gate Bridge z nejrůznějších netypických úhlů. Má však kvůli tomu nyní pletky se zákonem a Bridge District mu nyní hrozí právními postihy.
 
Golden Gate Bridge
ilustrační obrázek, Golden Gate Bridge, autor: Rich Niewiroski Jr. / CC BY, přes Wikimedia Commons
 
Faktem nicméně je, že v tomto případě nejde o libovůli úřadů, které postihují ostatní z naprosto zbytečných důvodů. Pod most je zakázán přístup z bezpečnostních důvodů (např. jako prevence teroristickým útokům), přičemž Getty byl už několikrát přistižen, jak se pohybuje v oblastech, kde úřady zakázaly přístup. Faktem sice je, že plot asi teroristu nezastaví, i tak ale fotograf neměl přecházet za bezpečnostní ploty. Za ně se dostat při odlivu, kdy byla hladina níže a mohl tak ploty obejít "po souši".
 
Výsledkem bylo několik snímků včetně jednoho se silnou perspektivou zespodu a dodělaným Měsícem v pozadí. Tento netradiční úhel záběru napověděl, že ho fotograf pořídil z místa, kde by se neměl pohybovat (ploty bránící dostat se k mostu jsou však na snímku). Bridge District nyní hrozí právními postihy a chce také všechny výdělky, které fotograf získal za prodej snímku. Ten však podle jeho slov ještě neprodal a také odmítá požadavky úřadů o stažení snímku ze stránek a svého obchodu. Getty byl v oblasti na nepovolených místech už dvakrát chycen policií.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Záběry San Francisca z dronu ukazují prázdné ulice během epidemie koronaviru Záběry San Francisca z dronu ukazují prázdné ulice během epidemie koronaviru
Současná situace vyžaduje od lidí z různých koutů světa, aby se co nejvíce zdržovali ve svých domovech a ven vycházeli jen za tím nejnutnějším. Nejinak je tomu i v San Franciscu, záběry z dronu ukazují prázdné ulice. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Fujifilm si patentoval teleobjektivy 300mm a 500mm Fujifilm si patentoval teleobjektivy 300mm a 500mm
Na Internetu se objevily informace o patentech podaných společností Fujifilm. Ta se chystá i na nové teleobjektivy a najdeme tu nejen 300mm objektiv, ale dokonce i model s velmi dlouhou ohniskovou vzdáleností 500 mm.
27.3.2020, aktualita, Milan Šurkala
Polaroid uvedl nový instantní fotoaparát Polaroid Now Polaroid uvedl nový instantní fotoaparát Polaroid Now
The Impossible Project dosahuje svého cíle a vrací značku Polaroid zpět na trh. Před třemi lety vznikl Polaroid Originals a nyní už je vše jen pod značkou Polaroid. A máme tu spolu s tím i nový fotoaparát Polaroid Now.
27.3.2020, aktualita, Milan Šurkala
Huawei uvádí fotomobily řady P40 s novým 1/1,28" čipem a objektivy Leica Huawei uvádí fotomobily řady P40 s novým 1/1,28" čipem a objektivy Leica
Společnost Huawei dnes představila nové fotomobily řady P40. Ty přichází s novým 1/1,28" čipem a rozlišením 50 MPx. Nejlepší model P40 Pro+ dostává dokonce pětici fotoaparátů na zadní straně.
26.3.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Sony se dělí, divize fotoaparátů, telefonů i TV míří do Sony Electronics Corp. Sony se dělí, divize fotoaparátů, telefonů i TV míří do Sony Electronics Corp.
Jak už se naznačovalo v polovině roku 2019, nyní skutečně dochází k rozdělení společnosti Sony. Do firmy Sony Electronics Corporation se nyní oddělí celý segment Electronics Products & Solutions (EP&S).
26.3.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář