Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Fotograf na paraglidu pořizuje úchvatné snímky přírody

12.10.2021, Milan Šurkala, aktualita
Bernard Chen je fotografem, který si libuje v přírodě. Své schopnosti posouvá dál a oproti mnohým, kteří pořizují snímky ve vzduchu pomocí dronu, on tam létá na paraglajdu. Vedle skvělých fotek má i sám nebývalé zážitky.
Drony jsou dnes velmi populární a přináší zejména do oblasti videa možnosti, které kdysi nebyly možné bez drahých letů helikoptérami. Fotograf Bernard Chen šel ale na fotografii a videa ze vzduchu přeci jen trochu jinak. Cesta k ní ale byla velmi dlouhá. S focením začal v roce 2009, kdy si koupil Nikon D700, který chtěl vrátit, protože byl moc velký. Nakonec mu dal šanci a focení ho chytlo. Přes focení svateb a vyhoření se postupně dostal ke krajinářské fotografii.
 
 
Bernard se chvíli i věnoval fotografii pomocí dronu, který si koupil už v roce 2012. Nicméně když viděl záběry z dronu, sám chtěl být tam nahoře ve vzduchu, vidět to na vlastní oči a ne ze záznamu. Nejprve začal s focením při lezení po horách, ale zažil i focení v jeskyních, aby pak zase zpět zamířil do korun 100 metrů vysokých stromů. Kamarád ho přemluvil ke kurzu paraglidingu a díky tomu cítil, že se blíží splnění jeho snu.
 
 
Kurz úspěšně absolvoval, koupil si kompaktní paraglide, který naloží na svůj pickup, a po 10 měsících létání a 135 nalétaných hodin se rozhodl splnit si sen a nafilmovat oblast Dolly Sods. Využil k tomu Sony A7R IV s objektivem Sony 24-105mm F4 (plánuje ale zakoupit Sony 16-35mm F2.8) a několik kamer GoPro včetně Insta360 One X2. Fotoaparát nastavil na čas 1/200 sekundy, clonu na F4 a použil automatické ISO. Vy se nyní můžete podívat na videa i snímky pořízené při tomto letu i jiných jeho dobrodružstvích. Více detailů z rozhovoru s Bernardem najdete na serveru FStoppers.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.