www.digimanie.cz
>
>

Fotograf na paraglidu pořizuje úchvatné snímky přírody

Fotograf na paraglidu pořizuje úchvatné snímky přírody
, , aktualita
Bernard Chen je fotografem, který si libuje v přírodě. Své schopnosti posouvá dál a oproti mnohým, kteří pořizují snímky ve vzduchu pomocí dronu, on tam létá na paraglajdu. Vedle skvělých fotek má i sám nebývalé zážitky.
K oblíbeným
reklama
Drony jsou dnes velmi populární a přináší zejména do oblasti videa možnosti, které kdysi nebyly možné bez drahých letů helikoptérami. Fotograf Bernard Chen šel ale na fotografii a videa ze vzduchu přeci jen trochu jinak. Cesta k ní ale byla velmi dlouhá. S focením začal v roce 2009, kdy si koupil Nikon D700, který chtěl vrátit, protože byl moc velký. Nakonec mu dal šanci a focení ho chytlo. Přes focení svateb a vyhoření se postupně dostal ke krajinářské fotografii.
 
 
Bernard se chvíli i věnoval fotografii pomocí dronu, který si koupil už v roce 2012. Nicméně když viděl záběry z dronu, sám chtěl být tam nahoře ve vzduchu, vidět to na vlastní oči a ne ze záznamu. Nejprve začal s focením při lezení po horách, ale zažil i focení v jeskyních, aby pak zase zpět zamířil do korun 100 metrů vysokých stromů. Kamarád ho přemluvil ke kurzu paraglidingu a díky tomu cítil, že se blíží splnění jeho snu.
 
 
Kurz úspěšně absolvoval, koupil si kompaktní paraglide, který naloží na svůj pickup, a po 10 měsících létání a 135 nalétaných hodin se rozhodl splnit si sen a nafilmovat oblast Dolly Sods. Využil k tomu Sony A7R IV s objektivem Sony 24-105mm F4 (plánuje ale zakoupit Sony 16-35mm F2.8) a několik kamer GoPro včetně Insta360 One X2. Fotoaparát nastavil na čas 1/200 sekundy, clonu na F4 a použil automatické ISO. Vy se nyní můžete podívat na videa i snímky pořízené při tomto letu i jiných jeho dobrodružstvích. Více detailů z rozhovoru s Bernardem najdete na serveru FStoppers.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samyang uvedl objektiv 24-70mm F2.8 s autofokusem Samyang uvedl objektiv 24-70mm F2.8 s autofokusem
Samyang uvedl nový objektiv AF 24-70mm F2.8 FE. Název už napovídá, že podporuje zaostřování autofokusem a je určen pro full frame fotoaparáty Sony. Kameramany jistě potěší parfokální konstrukce. Doplněno: další údaje a česká cena.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony A7 IV přijde ve čtvrtek, očekává se 4K60p v 10 bitech Sony A7 IV přijde ve čtvrtek, očekává se 4K60p v 10 bitech
Už za dva dny se představí nový fotoaparát Sony A7 IV (ILCE-7M4). Napovídá tak spuštění streamu na YouTube, kde se v metadatech dá získat i několik zajímavých informací o fotoaparátu. Patrně dostaneme 33 MPx i 4K60p video.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm ukončí výrobu dalších filmů, zmizí Velvia 50 i Fujicolor Pro 160 NS Fujifilm ukončí výrobu dalších filmů, zmizí Velvia 50 i Fujicolor Pro 160 NS
Fotografické filmy postupně mizí z trhu a společnost Fujifilm oznámila blízké ukončení výroby dalších tří filmových produktů. Zmizí tak některé verze filmu Fujicolor 160NS Professional i Velvia 50.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Cosina uvedla objektiv Voigtländer APO-Skopar 90mm f/2.8 Cosina uvedla objektiv Voigtländer APO-Skopar 90mm f/2.8
Cosina přichází na trh s dalším manuálním objektivem. Jde o Voigtländer APO-Skopar 90mm f/2.8, který je určen pro zrcadlovky Nikon s bajonetem F-Mount. Zajímavý je velmi kompaktní konstrukcí se 41mm délkou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sirui představuje anamorfický objektiv 50mm T2.9 1.6x Sirui představuje anamorfický objektiv 50mm T2.9 1.6x
Sirui rozšířilo nabídku svých anamorfických objektivů o další novinku. Tentokrát jde o model 50mm T2.9 1.6x. V tomto případě půjde o objektiv určený pro full frame CSC fotoaparáty s 1,6× rozšířením obrazu.
17.10.2021, aktualita, Milan Šurkala