www.digimanie.cz
>
>

Fotograf nafotil k lidem jejich psí dvojníky

Fotograf nafotil k lidem jejich psí dvojníky
, , aktualita
Fotograf Gerrard Gethings se pustil do zajímavého projektu, jehož cílem bylo ukázat podobnost některých lidí a psů. Vznikla tak celá série fotografií, která zobrazuje různá plemena vedle jejich lidských dvojníků. 
K oblíbeným
reklama
Fotograf Gerrard Gethings se zaměřuje především na fotografování zvířat. Své snímky ale pozvedl na zajímavou úroveň tím, že k psům různých plemen hledal lidi s podobným vzhledem. Chtěl tak navodit dojem, že někteří psi a jejich páníčci jsou si navzájem neuvěřitelně podobní. 
 

Gerrard Gethings vytvořil fotografickou sérii nazvanou Do You Look Like Your Dog?, což v překladu znamená Vypadáš jako tvůj pes?. Fotograf strávil jeden rok hledáním modelů a modelek a focením padesátky portrétů. Nejdříve se rozhodl začít se psy. Na sociálních sítích hledal psí modely a vybíral ty nejzajímavější. Po nafocení chlupatých mazlíčků se pustil do náročnějšího úkolu - najít lidi, kteří budou těmto psům vizuálně podobní. 
 

Spoustu lidských modelů a modelek, které vybral do své série, potkal fotograf náhodně na ulici, kde je také hned zastavil. Jednoduše k osobě přistoupil a zeptal se, zdali ji může vyfotografovat (důvod byl třeba takový, že daná žena vypadala jako pudl). 
 

Ve studiu pak čekalo Gerrarda Gethingse přesné nastavování nejrůznějších prvků prostředí, aby z estetického hlediska vypadal fotografovaný člověk skutečně jako jeho psí dvojník. 
 

Fotograf Gethings pracuje z Londýna a "pomáhá" mu jeho věrný asistent jménem Baxter. Jedná se o devítiletého psa plemene border teriér. Podporu pro projekt zajistilo nakladatelství Laurence King Publishing a více ze série je možné zhlédnout například na fotografově instagramovém profilu.

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii
V rozhovoru pro Imaging Resource se manažer společnosti Sony Kenji Tanaka rozhovořil o budoucnosti fotoaparátů Sony. Slíbil příchod high-endového APS-C modelu i větší nástup výpočetní fotografie.
24.3.2019, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů
DxOMark začal opět ve velkém testovat fotoaparáty a po full frame Nikonech se podíval také na nový Canon EOS R. Ten si v hodnocení vysloužil 89 bodů, což ve full frame třídě není moc vysoké číslo. Není to ale vůbec tak zlé, jak to vypadá.
21.3.2019, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům
Bydlet v krásné a oblíbené pařížské ulici Rue Crémieux má i své nevýhody. Tamní obyvatelé totiž nejsou spokojeni se spoustou instagramerů, fotografů a tvůrců videoklipů, kteří se k nim bez přestání hrnou. 
21.3.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah? iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah?
Nedávno se na stránkách Digimanie rozhořela diskuze o tom, zda se modernější mobilní telefony mohou např. dynamickým rozsahem rovnat starým zrcadlovkám. Vyzkoušeli jsme tedy iPhone SE a postavili ho proti deset let starému 14,6MPx APS-C čipu.
20.3.2019, recenze, Milan Šurkala21 komentářů
Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou
Sony oznámilo vývoj nového 20MPx snímače, který bude vybaven systémem globální závěrky pro absenci nepříjemného rolling shutter efektu ve spojení s technologií BSI. Tato kombinace je zatím netradiční.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala