www.digimanie.cz
>
>

Fotograf nafotil k lidem jejich psí dvojníky

Fotograf nafotil k lidem jejich psí dvojníky
, , aktualita
Fotograf Gerrard Gethings se pustil do zajímavého projektu, jehož cílem bylo ukázat podobnost některých lidí a psů. Vznikla tak celá série fotografií, která zobrazuje různá plemena vedle jejich lidských dvojníků. 
reklama
Fotograf Gerrard Gethings se zaměřuje především na fotografování zvířat. Své snímky ale pozvedl na zajímavou úroveň tím, že k psům různých plemen hledal lidi s podobným vzhledem. Chtěl tak navodit dojem, že někteří psi a jejich páníčci jsou si navzájem neuvěřitelně podobní. 
 

Gerrard Gethings vytvořil fotografickou sérii nazvanou Do You Look Like Your Dog?, což v překladu znamená Vypadáš jako tvůj pes?. Fotograf strávil jeden rok hledáním modelů a modelek a focením padesátky portrétů. Nejdříve se rozhodl začít se psy. Na sociálních sítích hledal psí modely a vybíral ty nejzajímavější. Po nafocení chlupatých mazlíčků se pustil do náročnějšího úkolu - najít lidi, kteří budou těmto psům vizuálně podobní. 
 

Spoustu lidských modelů a modelek, které vybral do své série, potkal fotograf náhodně na ulici, kde je také hned zastavil. Jednoduše k osobě přistoupil a zeptal se, zdali ji může vyfotografovat (důvod byl třeba takový, že daná žena vypadala jako pudl). 
 

Ve studiu pak čekalo Gerrarda Gethingse přesné nastavování nejrůznějších prvků prostředí, aby z estetického hlediska vypadal fotografovaný člověk skutečně jako jeho psí dvojník. 
 

Fotograf Gethings pracuje z Londýna a "pomáhá" mu jeho věrný asistent jménem Baxter. Jedná se o devítiletého psa plemene border teriér. Podporu pro projekt zajistilo nakladatelství Laurence King Publishing a více ze série je možné zhlédnout například na fotografově instagramovém profilu.

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Třetí teaser na Olympus OM-D E-M1X Třetí teaser na Olympus OM-D E-M1X
Už jen necelý týden zbývá do uvedení nového high-endového CSC fotoaparátu značky Olympus s pravděpodobným názvem OM-D E-M1X. Výrobce tak uvolnil v pořadí už třetí teaser, který nyní upozorňuje na možnosti focení v přírodě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nikon Coolpix A1000 dostává EVF, RAW a nižší rozlišení Nikon Coolpix A1000 dostává EVF, RAW a nižší rozlišení
Nikon inovoval svůj kapesní ultrazoom Coolpix A900 a přichází s novou verzí A1000. Ta přináší užitečná vylepšení jako snížení rozlišení senzoru na 16 MPx nebo přítomnost elektronického hledáčku a RAW formátu.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fujifilm představil telezoom GF 100-200mm F5.6 pro GFX Fujifilm představil telezoom GF 100-200mm F5.6 pro GFX
Fujifilm dnes představil nový telezoom objektiv GF 100-200mm F5.6 R LM OIS WR pro středoformátový systém GFX. Ten by dle výrobce neměl mít problém s vykreslením dostatku detailů i na 100MPx senzorech.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nikon uvádí ultrazoom Coolpix B600, nabídne 60× zoom Nikon uvádí ultrazoom Coolpix B600, nabídne 60× zoom
Nikon dnes uvedl na trh nový ultrazoom Coolpix B600. Ten dostává objektiv s univerzálním 60× optickým zoomem a 16MPx CMOS BSI senzor. Má spoustu kreativních filtrů i bezdrátová rozhraní pro komunikaci se smartphonem.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Sony A6400, nové APS-C s nejrychlejším autofokusem Sony A6400, nové APS-C s nejrychlejším autofokusem
Sony uvádí nové CSC do mainstreamu, které má bodovat solidními funkcemi a přitom i rozumnou cenou. Nabídne 24MPx snímač, nejrychlejší autofokus na světě i dotykový o 180° otočný displej pro selfie a vloggery.
16.1.2019, aktualita, Milan Šurkala38 komentářů