www.digimanie.cz
>
>

Fotograf nafotil k lidem jejich psí dvojníky

Fotograf nafotil k lidem jejich psí dvojníky
, , aktualita
Fotograf Gerrard Gethings se pustil do zajímavého projektu, jehož cílem bylo ukázat podobnost některých lidí a psů. Vznikla tak celá série fotografií, která zobrazuje různá plemena vedle jejich lidských dvojníků. 
K oblíbeným
reklama
Fotograf Gerrard Gethings se zaměřuje především na fotografování zvířat. Své snímky ale pozvedl na zajímavou úroveň tím, že k psům různých plemen hledal lidi s podobným vzhledem. Chtěl tak navodit dojem, že někteří psi a jejich páníčci jsou si navzájem neuvěřitelně podobní. 
 

Gerrard Gethings vytvořil fotografickou sérii nazvanou Do You Look Like Your Dog?, což v překladu znamená Vypadáš jako tvůj pes?. Fotograf strávil jeden rok hledáním modelů a modelek a focením padesátky portrétů. Nejdříve se rozhodl začít se psy. Na sociálních sítích hledal psí modely a vybíral ty nejzajímavější. Po nafocení chlupatých mazlíčků se pustil do náročnějšího úkolu - najít lidi, kteří budou těmto psům vizuálně podobní. 
 

Spoustu lidských modelů a modelek, které vybral do své série, potkal fotograf náhodně na ulici, kde je také hned zastavil. Jednoduše k osobě přistoupil a zeptal se, zdali ji může vyfotografovat (důvod byl třeba takový, že daná žena vypadala jako pudl). 
 

Ve studiu pak čekalo Gerrarda Gethingse přesné nastavování nejrůznějších prvků prostředí, aby z estetického hlediska vypadal fotografovaný člověk skutečně jako jeho psí dvojník. 
 

Fotograf Gethings pracuje z Londýna a "pomáhá" mu jeho věrný asistent jménem Baxter. Jedná se o devítiletého psa plemene border teriér. Podporu pro projekt zajistilo nakladatelství Laurence King Publishing a více ze série je možné zhlédnout například na fotografově instagramovém profilu.

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4 Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4
Na trhu se objevuje nový fotomobil z dílen společnosti Honor. Ta představila novinku v podobě modelu 20 Pro, který přináší rovnou čtveřici zadních fotoaparátů. Mezi nimi vynikne makro fotoaparát a modul s rekordní světelností F1,4.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Limitovaná edice Leica CL "100 jahre bauhaus" Limitovaná edice Leica CL "100 jahre bauhaus"
V nabídce fotoaparátů značky Leica se objevuje další novinka v podobě limitované edice. Je jí model CL "100 jahre bauhaus", který oslavuje století existence umělecké a designové školy Bauhaus v Německu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ušetři s Nikonem: letní slevy na fotoaparáty i objektivy Ušetři s Nikonem: letní slevy na fotoaparáty i objektivy
Nikon spouští letní prodejní akci s názvem "Ušetři s Nikonem". Mnoho fotoaparátů a objektivů bylo zlevněno, přičemž u některých setů se jedná o slevy až ve výši 10.000 Kč. Levněji tak lze získat i nové Z6 a Z7.
20.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Ricoh/Pentax věří v návrat DSLR, v CSC nevidí potenciál Ricoh/Pentax věří v návrat DSLR, v CSC nevidí potenciál
Společnost Ricoh, která nyní stojí za zrcadlovkami a fotoaparáty Pentax, se nechala slyšet, že v brzké době vidí návrat fotografů k DSLR. Móda CSC je podle společnosti jen chvilková a pomine.
20.5.2019, aktualita, Milan Šurkala35 komentářů
Panasonic Lumix S1R: sebevědomý vstup do FF Panasonic Lumix S1R: sebevědomý vstup do FF
Společnost Panasonic už nevyrábí CSC jen se 4/3" senzory, ale nově i s velkými full frame čipy. A právě dnes se podíváme na vlajkovou loď Lumix S1R se 47,3MPx snímačem. Umí i 4K 60p videosekvence.
20.5.2019, recenze, Milan Šurkala65 komentářů