www.digimanie.cz
>
>
>

Fotograf řeže staré fotoaparáty na plátky

Fotograf řeže staré fotoaparáty na plátky
, , aktualita
Umělec ze Švýcarska, který dříve vytvořil známou fotografii explodujícího Lamborghini, se nedávno pustil do nového projektu. Fotograf se totiž rozhodl, že vezme některé staré fotoaparáty a rozřeže je na plátky, které zalije pryskyřicí. 
K oblíbeným
reklama
Nevšední zálibu si našel švýcarský fotograf a umělec jménem Fabian Oefner. Na svém instagramovém účtu totiž začal zveřejňovat snímky staré fototechniky, která je ale upravená netradičním způsobem. Svou novou sérii pojmenoval CutUp a zobrazuje v ní staré fotoaparáty (například Nikon F), které jsou rozřezané na plátky a zalité v pryskyřici. 
 

Díky rozřezání starých přístrojů na menší kusy je možné si detailně prohlédnout, jak daný fotoaparát vypadá zevnitř a jaké součástky se pod krytem skrývají. Fabian Oefner prozatím takto přetvořil šest fotoaparátů. Do budoucna ale fotograf plánuje rozšířit svůj projekt a zkusit rozřezat i jiné přístroje. 

 
Fabian Oefner při proceduře nejdříve začne tím, že fotoaparát po zalití do pryskyřice rozřeže na menší části pomocí staré pásové pily, která se musí prokousat různými druhy materiálů. Následně vzniklé plátky musí umělec ručně vyleštit, poté je uspořádá do požadovaného tvaru a zalije opět průhlednou pryskyřicí. Po zalití pryskyřicí je v dalším kroku třeba využit vakuových a tlakových komor, které pomůžou k zatvrdnutí pryskyřice při přesném tlaku a teplotě. 
 

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let
Lety s drony jsou v mnoha zemích čím dál více kontrolovány a je potřeba si dát velký pozor, kde si člověk může co dovolit. Nevyplatilo se to jednomu australskému páru, kterému za létání dronem v Íránu hrozí 10 let vězení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Panasonic ukázal kameru se svým 8K organickým čipem Panasonic ukázal kameru se svým 8K organickým čipem
Organický snímač Panasonicu se přetřásá už hodně dlouho a nyní se konečně dostává do reálného produktu. Kamera AK-SHB800 totiž tento čip s 8K rozlišením dostala a s tím jsme se dozvěděli i několik dalších informací.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nikon Z6 ve speciálním video kitu pro filmaře Nikon Z6 ve speciálním video kitu pro filmaře
Nikon myslí i na filmaře a plánuje znatelné rozšíření schopností svých CSC fotoaparátů v oblasti videa. Nyní také uvádí speciální video kit, který bude obsahovat např. rekordér Atomos Ninja V a další příslušenství.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Phase One XT: kompaktní středoformát pro cestovatele Phase One XT: kompaktní středoformát pro cestovatele
Společnost Phase One uvedla nový středoformátový fotoaparát XT, který je zaměřen zejména na kompaktní rozměry a možnost využití i pro cestování a krajinářskou fotografii. Navíc bude dodáván s shift objektivem.
13.9.2019, aktualita, Milan Šurkala14 komentářů
DZOfilm: cine objektivy 10-24mm a 20-70mm pro MFT DZOfilm: cine objektivy 10-24mm a 20-70mm pro MFT
Firma DZOfilm představuje dvě novinky do nabídky video objektivů pro CSC systém Micro Four Thirds. Jde o modely 10-24mm T2.9 a 20-70mm T2.9 a nebudou jim chybět ani typické úpravy pro profesionální natáčení videa.
13.9.2019, aktualita, Milan Šurkala