www.digimanie.cz
>
>
>

Fotograf řeže staré fotoaparáty na plátky

Fotograf řeže staré fotoaparáty na plátky
, , aktualita
Umělec ze Švýcarska, který dříve vytvořil známou fotografii explodujícího Lamborghini, se nedávno pustil do nového projektu. Fotograf se totiž rozhodl, že vezme některé staré fotoaparáty a rozřeže je na plátky, které zalije pryskyřicí. 
K oblíbeným
reklama
Nevšední zálibu si našel švýcarský fotograf a umělec jménem Fabian Oefner. Na svém instagramovém účtu totiž začal zveřejňovat snímky staré fototechniky, která je ale upravená netradičním způsobem. Svou novou sérii pojmenoval CutUp a zobrazuje v ní staré fotoaparáty (například Nikon F), které jsou rozřezané na plátky a zalité v pryskyřici. 
 

Díky rozřezání starých přístrojů na menší kusy je možné si detailně prohlédnout, jak daný fotoaparát vypadá zevnitř a jaké součástky se pod krytem skrývají. Fabian Oefner prozatím takto přetvořil šest fotoaparátů. Do budoucna ale fotograf plánuje rozšířit svůj projekt a zkusit rozřezat i jiné přístroje. 

 
Fabian Oefner při proceduře nejdříve začne tím, že fotoaparát po zalití do pryskyřice rozřeže na menší části pomocí staré pásové pily, která se musí prokousat různými druhy materiálů. Následně vzniklé plátky musí umělec ručně vyleštit, poté je uspořádá do požadovaného tvaru a zalije opět průhlednou pryskyřicí. Po zalití pryskyřicí je v dalším kroku třeba využit vakuových a tlakových komor, které pomůžou k zatvrdnutí pryskyřice při přesném tlaku a teplotě. 
 

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Patenty Canonu ukazují RF 18mm F1.0 a další extrémy Patenty Canonu ukazují RF 18mm F1.0 a další extrémy
Canon si nechal patentovat další čtyři zajímavé návrhy objektivů. V tomto případě jde o širokoúhlé objektivy s vynikající světelností F1,4, F1,2 a v jednom případě dokonce extrémní hodnotou F1,0. A to navíc u 18mm objektivu!
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody
Nikon v poslední době trochu přeorganizoval nabídku svých ultrazoomů a vytvořil model Coolpix B600. Ten je kombinací předchozích modelů B500 a B700. Nabídne 16MPx rozlišení i velmi slušný 60× optický zoom. Jaký však bude?
14.11.2019, recenze, Milan Šurkala7 komentářů
Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku
Poslední finanční výsledky Nikon asi akcionáře a fanoušky společnosti moc nepotěšily. I když je celá společnost a dokonce i fotografická divize stále v zisku, čísla jsou o mnoho horší než v předchozím roce.
13.11.2019, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle
Vyrábět objektivy, které mají záměrně zvýrazněné odlesky v protisvětle, nezní moc smysluplně. Pravdou však je, že ve filmu mohou odlesky působivě dotvářet atmosféru, a proto mají objektivy Superme Prime Radiance vrstvy T*Blue.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář