www.digimanie.cz
>
>
>

Fotograf řeže staré fotoaparáty na plátky

Fotograf řeže staré fotoaparáty na plátky
, , aktualita
Umělec ze Švýcarska, který dříve vytvořil známou fotografii explodujícího Lamborghini, se nedávno pustil do nového projektu. Fotograf se totiž rozhodl, že vezme některé staré fotoaparáty a rozřeže je na plátky, které zalije pryskyřicí. 
K oblíbeným
reklama
Nevšední zálibu si našel švýcarský fotograf a umělec jménem Fabian Oefner. Na svém instagramovém účtu totiž začal zveřejňovat snímky staré fototechniky, která je ale upravená netradičním způsobem. Svou novou sérii pojmenoval CutUp a zobrazuje v ní staré fotoaparáty (například Nikon F), které jsou rozřezané na plátky a zalité v pryskyřici. 
 

Díky rozřezání starých přístrojů na menší kusy je možné si detailně prohlédnout, jak daný fotoaparát vypadá zevnitř a jaké součástky se pod krytem skrývají. Fabian Oefner prozatím takto přetvořil šest fotoaparátů. Do budoucna ale fotograf plánuje rozšířit svůj projekt a zkusit rozřezat i jiné přístroje. 

 
Fabian Oefner při proceduře nejdříve začne tím, že fotoaparát po zalití do pryskyřice rozřeže na menší části pomocí staré pásové pily, která se musí prokousat různými druhy materiálů. Následně vzniklé plátky musí umělec ručně vyleštit, poté je uspořádá do požadovaného tvaru a zalije opět průhlednou pryskyřicí. Po zalití pryskyřicí je v dalším kroku třeba využit vakuových a tlakových komor, které pomůžou k zatvrdnutí pryskyřice při přesném tlaku a teplotě. 
 

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon přichází s novými telekonvertory pro systém EOS R: 1.4x a 2x Canon přichází s novými telekonvertory pro systém EOS R: 1.4x a 2x
Ve velké smršti novinek společnosti Canon se objevily také dva nové telekonvertory pro systém EOS R (bajonet RF). Ty nabízí 1,4× a 2× prodloužení ohniskové vzdálenosti se zachováním autofokusu, stabilizace i odolnosti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300 Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300
Novinkou ve výrobním programu společnosti Canon je i A3+ fototiskárna imagePROGRAF PRO-300. Má celkem 9 barevných inkoustů + Chroma Optimiser a schopnost využívat záložní trysky v případě problémů s jinými.
11.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
DxOMark se omlouvá, recenze Canon EOS-1D X Mark III měla špatný výsledek DxOMark se omlouvá, recenze Canon EOS-1D X Mark III měla špatný výsledek
Autoři testů DxOMark si sypou popel na hlavu. Objevili totiž chybu, která vznikla při testu digitální zrcadlovky Canon EOS-1D X Mark III. Ta totiž dosáhla velmi podezřele nízkých výsledků a DxOMark nyní našel chybu.
11.7.2020, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Další zvěsti o A7S III: 9.44M EVF i 4K/120p v RAWu Další zvěsti o A7S III: 9.44M EVF i 4K/120p v RAWu
O příchodu nového full frame CSC fotoaparátu, který nahradí Sony A7S II, se mluví už nějakou dobu. Samo Sony ho potvrdilo na toto léto. Údajně má mít EVF s rozlišením 9,44 milionu bodů a 4K/120p RAW video.
11.7.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nový telezoom Canon RF 100-500mm F4.5-7.1 L IS USM Nový telezoom Canon RF 100-500mm F4.5-7.1 L IS USM
Mezi novinky představené pro full frame CSC systém Canonu patří i nový objektiv typu telezoom, model RF 100-500mm F4.5-7.1 L IS USM. Zaujme např. poměrně kompaktní stavbou a nízkou hmotností.
11.7.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře