www.digimanie.cz
>
>

Fotograf vytváří akční snímky s figurkami filmových hrdinů

Fotograf vytváří akční snímky s figurkami filmových hrdinů
, , aktualita
Kanadský fotograf baví na sociálních sítích své sledující tím, že vytváří propracované akční scény s pomocí figurek filmových a seriálových hrdinů. Z takto aranžovaných kompozic pak vznikají zajímavé fotografie. 
K oblíbeným
reklama
Jason Michael Béland je fotograf z kanadského Quebecu, který se zaměřuje na vytváření propracovaných akčních scén s využitím plastových hraček a modelů filmových hrdinů. I když je fotografování jen jeho koníček provozovaný ve volném čase, Kanaďanovy fotografie upoutaly na sociálních sítích pozornost tisíců lidí. 
 

Pro Jasona Michaela Bélanda nejsou modely filmových a seriálových hrdinů žádnou novou vášní, sbírání podobných hraček a sledování filmové tvorby se věnuje už téměř 25 let. K vytváření propracovaných scén, na kterých umělé figurky vypadají téměř jako živé, se fotograf inspiroval u jiných tvůrců na sociálních sítích. 
 

První fotografie z celé série zachycovala model Luka Skywalkera, na níž Kanaďan pomocí Photoshopu vytvořil efekty světelných mečů. Tento snímek byl vyfocen pouze na chytrý telefon a vytvořil odrazový můstek pro mnohem složitější a propracovanější kompozice. 
 

Aby záběry působily opravdu realisticky, využívá fotograf i vlastní vytvořené rekvizity, jako jsou stromy vyrobené z papírových ruliček nebo zdi z pěnových desek. Na svých sociálních sítích (například na Instagramu) zveřejňuje kromě výsledných fotografií také samotný proces tvorby, protože zjistil, že chystání a vytváření scény baví lidi mnohdy i více než jen samotný výsledek. 
 Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kodak TriX 400: jednorázový kompakt s legendárním filmem Tri-X Kodak TriX 400: jednorázový kompakt s legendárním filmem Tri-X
Kodak Professional přichází na trh s dnes už nepříliš tradičním produktem. Jde o jednorázový kompaktní fotoaparát s kinofilmem. Tím je legendární Kodak Tri-X s citlivostí ISO 400 a charakteristickým zrnem. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mitakon uvedl světelný objektiv Speedmaster 90mm f/1.5 Mitakon uvedl světelný objektiv Speedmaster 90mm f/1.5
ZY Optics uvádí na trh další světelný objektiv patřící do řady Mitakon Speedmaster. Má ohniskovou vzdálenost 90 mm, takže tentokrát není světelnost F0,95, jak je u této řady obvyklé, ale stále pěkných F1,5.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 přináší 18bitový ISP a technologie Leicy Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 přináší 18bitový ISP a technologie Leicy
Qualcomm uvedl nový high-endový procesor Snapdragon 8 Gen1, který hodně vylepšuje schopnosti pro zpracování fotografií. Má 18bitový ISP, technologie Leicy, ale také výkonnější procesor pro umělou inteligenci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Honor 50 Lite s 1/1,7" čipem přichází na český trh Honor 50 Lite s 1/1,7" čipem přichází na český trh
Další novinkou společnosti Honor je nový 50 Lite se čtveřicí fotoaparátů na zádi. Ty tvoří efektní kruh a využití najde i umělá inteligence. Jeho hlavní snímač je typu 1/1,7", vepředu pak najdeme 16MPx kamerku.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Unikají specifikace fotoaparátů v připravovaném Samsungu Galaxy S22 Unikají specifikace fotoaparátů v připravovaném Samsungu Galaxy S22
Už jen pár týdnů nás dělí od uvedení nových fotomobilů Samsung Galaxy S22. Nyní se na internetu objevují informace o fotografických modulech, které bychom tu měli najít. Měl by mít 1/1,57" hlavní snímač.
1.12.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů