www.digimanie.cz
>
>

Fotograf vytváří akční snímky s figurkami filmových hrdinů

Fotograf vytváří akční snímky s figurkami filmových hrdinů
, , aktualita
Kanadský fotograf baví na sociálních sítích své sledující tím, že vytváří propracované akční scény s pomocí figurek filmových a seriálových hrdinů. Z takto aranžovaných kompozic pak vznikají zajímavé fotografie. 
K oblíbeným
reklama
Jason Michael Béland je fotograf z kanadského Quebecu, který se zaměřuje na vytváření propracovaných akčních scén s využitím plastových hraček a modelů filmových hrdinů. I když je fotografování jen jeho koníček provozovaný ve volném čase, Kanaďanovy fotografie upoutaly na sociálních sítích pozornost tisíců lidí. 
 

Pro Jasona Michaela Bélanda nejsou modely filmových a seriálových hrdinů žádnou novou vášní, sbírání podobných hraček a sledování filmové tvorby se věnuje už téměř 25 let. K vytváření propracovaných scén, na kterých umělé figurky vypadají téměř jako živé, se fotograf inspiroval u jiných tvůrců na sociálních sítích. 
 

První fotografie z celé série zachycovala model Luka Skywalkera, na níž Kanaďan pomocí Photoshopu vytvořil efekty světelných mečů. Tento snímek byl vyfocen pouze na chytrý telefon a vytvořil odrazový můstek pro mnohem složitější a propracovanější kompozice. 
 

Aby záběry působily opravdu realisticky, využívá fotograf i vlastní vytvořené rekvizity, jako jsou stromy vyrobené z papírových ruliček nebo zdi z pěnových desek. Na svých sociálních sítích (například na Instagramu) zveřejňuje kromě výsledných fotografií také samotný proces tvorby, protože zjistil, že chystání a vytváření scény baví lidi mnohdy i více než jen samotný výsledek. 
 Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem
Fotografové a kameramani snažící se zaznamenat život ve volné přírodě to nemají příliš jednoduché. Jejich práce se často skládá z čekání na to, až se něco stane a objeví se zvíře. Kameramanům ve Finsku se takto povedlo zachytit souboj medvědů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10 Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10
Po třítýdenním odkladu kvůli nevhodně zvolenému termínu se konečně představuje APS-C CSC fotoaparát Sony ZV-E10. Jak už napovídá název, jde o speciální verzi určenou pro vloggery a youtubery.
1.8.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu
Zvířata se dokážou v přírodě dokonale maskovat. Pokud fotograf zachytí živočicha v jeho přirozeném prostředí, stává se, že na výsledném snímku s pozadím naprosto splyne. To se stalo i kanadskému fotografovi, když fotil sovu.
1.8.2021, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury
Zajímavé a kvalitní fotografie je možné pořídit i jen s pomocí chytrého telefonu. To si myslí i fotograf, který se zaměřuje na vytváření miniatur, z nichž pak vznikají netradiční snímky pořízené iPhonem.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
27.7.2021, článek, Milan Šurkala54 komentářů