www.digimanie.cz
>
>

Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí

Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí
, , aktualita
Nizozemský fotograf se rozhodl vytvořit netradiční fotografický projekt, kdy ve svém ateliéru zachytil nejrůznější starou elektroniku. Aby toho ale nebylo málo, před vyfocením každý přístroj rozbil. 
K oblíbeným
reklama
Netradiční produktové fotografie vytváří Jaap Vliegenthart z Nizozemska. V rámci svého fotografického projektu aranžuje starou elektroniku a jiné přístroje, které rozdrtí a následně pořídí snímek tohoto zničení. Hlavním cílem projektu bylo dle fotografových slov dostat se k podstatě vztahů, které si lidé s neživými předměty vytváří, protože jim například připomínají dětství nebo obecně minulost. 
 

Na snímcích, které Jaap Vliegenthart zveřejňuje mimo jiné i na svém instagramovém účtu, se objevuje například starý telefon, psací stroj nebo třeba žehlička. Na rozbíjení předmětů nepoužíval fotograf kladivo, ale zvolil mnohem elegantnější způsob. 
 

Jaap Vliegenthart navštívil firmu zabývající se kovozpracujícím průmyslem a nechal si předměty rozmáčknout na černém podkladu, který je možné vidět i na fotografiích. Poté bylo nutné zničené předměty opatrně přepravit do ateliéru a správně nasvítit, aby snímek vypadal dynamicky a zajímavě. 

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala53 komentářů
Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů
Mobilní telefony dnes mají několik fotoaparátů a jejich objektivy je potřeba chránit před poškrábáním. Corning přichází se sklem Gorilla Glass with DX, které přináší vysokou odolnost i vysokou propustnost světla.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září
Islandský hotel Rangá si připravil zajímavou akci The Night Shift: Lights Catchers Wanted. Nabízí letenky a několikatýdenní ubytování fotografovi, který pro něj nafotí snímky a natočí videa s polární září pro propagační účely.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1 Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1
Pergear uvedl na trh další zajímavý objektiv. Je jím model 60mm f/2.8 Ultra-Macro 2x a jak už napovídá název, nabídne nadprůměrné 2× zvětšení. Dostupný bude prozatím pro 4 CSC bajonety s APS-C senzory a menšími.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC
Společnost Tamron oznámila, že chystá nový ultrazoomový objektiv pro dva APS-C CSC systémy. Konkrétně jde o objektiv 18-300mm a bajonety Sony E a Fujifilm X. Těšit se tak můžeme na velkorysý 16,6× zoom.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů