www.digimanie.cz
>
>

Fotograf žaluje Volvo USA, i přes zákaz neoprávněně používalo jeho fotky

Fotograf žaluje Volvo USA, i přes zákaz neoprávněně používalo jeho fotky
, , aktualita
Americké zastoupení automobilky Volvo si udělalo pěknou ostudu. Na krku má totiž žalobu za neoprávněné použití fotek Jacka Schroedera, který jí výslovně zakázal jejich použití bez řádného licencování.
K oblíbeným
reklama
Problémy s neoprávněným použitím fotografií jen tak neskončí a máme zde další zajímavou žalobu. V ní proti sobě bojuje fotograf Jack Schroeder s modelkou Britni Sumidou proti americkému zastoupení automobilky Volvo USA. Schroeder velmi rád fotí auta a s modelkou na jaře roku 2019 nafotil působivé snímky s vozem Volvo S60. Automobilka v tomto nebyla nijak zainteresována, šlo o společný projekt fotografa a modelky. Americkému zastoupení Volva se snímky nepřekvapivě zalíbily a 2krát kontaktovala fotografa, že by ráda sdílela jeho snímky. K tomu akorát stačilo snímky komentovat s hashtagem #YesVolvoUSA.
 
Volvo S60
ilustrační obrázek, Kevauto / CC BY-SA, přes Wikimedia Commons
 
Problém byl ale v tom, že dle podmínek akce by Schroeder takovým komentováním dal Volvu bezplatnou licenci k užívání fotografie. To se fotografovi pochopitelně nelíbilo a Volvu nabídl licencování snímků za peníze i pro komerční účely. To Volvo nechalo bez povšimnutí a i bez souhlasu se tyto snímky objevily na Instagramu a Pinterestu automobilky v listopadu loňského roku.
 
To však zdaleka nebyl jediný problém. Vedle toho, že Volvo použilo snímky bez svolení, modelka v té době pracovala pro jiného výrobce automobilů a ve smlouvě měla, že nesmí pracovat pro jiné automobilky na podobných kampaních. Ve skutečnosti sice nepracovala, ale právě tou dobou Volvo bez jejího souhlasu zveřejňovalo snímky s jejím vyobrazením při propagačních účelech, což jí mohlo udělat značné nepříjemnosti. Volvo navíc na celou záležitost reagovalo dost agresivně a snímky stáhlo až po několika měsících a podané žalobě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vogue a Annie Leibovitz pod palbou kvůli fotkám černošské gymnastky Vogue a Annie Leibovitz pod palbou kvůli fotkám černošské gymnastky
Uznávaná fotografka Annie Leibovitz si to tentokrát pořádně slízla a magazín Vogue, kde se její fotografie objevily, také. Za vše mohou fotky černošské gymnastky Simone Biles, které podle reakcí lidi měla raději fotit černoška. Ta by prý věděla jak na to.
13.7.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Kodak Alaris opět prodává, část z PPF míří do Číny Kodak Alaris opět prodává, část z PPF míří do Číny
Kdysi slavný Kodak je dnes už téměř historií. Zbytky společnosti už byly dávno rozděleny, prodány a nyní došlo k dalšímu prodeji. Z Kodaku Alaris a jeho další části PPF byl vyčleněn další díl, který nyní putuje do Číny.
13.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
Canon EOS R5 může mít problémy s chlazením Canon EOS R5 může mít problémy s chlazením
Nový fotoaparát Canon EOS R5 je jedinečný svou schopností natáčet 8K video, nicméně překvapil relativně malým tělem a absencí pokročilého chlazení. Dle technických specifikací Canonu je viditelné, že mu přehřívání nemusí být úplně cizí.
13.7.2020, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Canon přichází s novými telekonvertory pro systém EOS R: 1.4x a 2x Canon přichází s novými telekonvertory pro systém EOS R: 1.4x a 2x
Ve velké smršti novinek společnosti Canon se objevily také dva nové telekonvertory pro systém EOS R (bajonet RF). Ty nabízí 1,4× a 2× prodloužení ohniskové vzdálenosti se zachováním autofokusu, stabilizace i odolnosti.
12.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300 Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300
Novinkou ve výrobním programu společnosti Canon je i A3+ fototiskárna imagePROGRAF PRO-300. Má celkem 9 barevných inkoustů + Chroma Optimiser a schopnost využívat záložní trysky v případě problémů s jinými.
11.7.2020, aktualita, Milan Šurkala