www.digimanie.cz
>
>

Fotograf žaluje Volvo USA, i přes zákaz neoprávněně používalo jeho fotky

Fotograf žaluje Volvo USA, i přes zákaz neoprávněně používalo jeho fotky
, , aktualita
Americké zastoupení automobilky Volvo si udělalo pěknou ostudu. Na krku má totiž žalobu za neoprávněné použití fotek Jacka Schroedera, který jí výslovně zakázal jejich použití bez řádného licencování.
K oblíbeným
reklama
Problémy s neoprávněným použitím fotografií jen tak neskončí a máme zde další zajímavou žalobu. V ní proti sobě bojuje fotograf Jack Schroeder s modelkou Britni Sumidou proti americkému zastoupení automobilky Volvo USA. Schroeder velmi rád fotí auta a s modelkou na jaře roku 2019 nafotil působivé snímky s vozem Volvo S60. Automobilka v tomto nebyla nijak zainteresována, šlo o společný projekt fotografa a modelky. Americkému zastoupení Volva se snímky nepřekvapivě zalíbily a 2krát kontaktovala fotografa, že by ráda sdílela jeho snímky. K tomu akorát stačilo snímky komentovat s hashtagem #YesVolvoUSA.
 
Volvo S60
ilustrační obrázek, Kevauto / CC BY-SA, přes Wikimedia Commons
 
Problém byl ale v tom, že dle podmínek akce by Schroeder takovým komentováním dal Volvu bezplatnou licenci k užívání fotografie. To se fotografovi pochopitelně nelíbilo a Volvu nabídl licencování snímků za peníze i pro komerční účely. To Volvo nechalo bez povšimnutí a i bez souhlasu se tyto snímky objevily na Instagramu a Pinterestu automobilky v listopadu loňského roku.
 
To však zdaleka nebyl jediný problém. Vedle toho, že Volvo použilo snímky bez svolení, modelka v té době pracovala pro jiného výrobce automobilů a ve smlouvě měla, že nesmí pracovat pro jiné automobilky na podobných kampaních. Ve skutečnosti sice nepracovala, ale právě tou dobou Volvo bez jejího souhlasu zveřejňovalo snímky s jejím vyobrazením při propagačních účelech, což jí mohlo udělat značné nepříjemnosti. Volvo navíc na celou záležitost reagovalo dost agresivně a snímky stáhlo až po několika měsících a podané žalobě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala53 komentářů
Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů
Mobilní telefony dnes mají několik fotoaparátů a jejich objektivy je potřeba chránit před poškrábáním. Corning přichází se sklem Gorilla Glass with DX, které přináší vysokou odolnost i vysokou propustnost světla.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září
Islandský hotel Rangá si připravil zajímavou akci The Night Shift: Lights Catchers Wanted. Nabízí letenky a několikatýdenní ubytování fotografovi, který pro něj nafotí snímky a natočí videa s polární září pro propagační účely.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1 Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1
Pergear uvedl na trh další zajímavý objektiv. Je jím model 60mm f/2.8 Ultra-Macro 2x a jak už napovídá název, nabídne nadprůměrné 2× zvětšení. Dostupný bude prozatím pro 4 CSC bajonety s APS-C senzory a menšími.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC
Společnost Tamron oznámila, že chystá nový ultrazoomový objektiv pro dva APS-C CSC systémy. Konkrétně jde o objektiv 18-300mm a bajonety Sony E a Fujifilm X. Těšit se tak můžeme na velkorysý 16,6× zoom.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů