www.digimanie.cz
>
>

Fotografie nočního nebe jsou plné světelných drah od letadel

Fotografie nočního nebe jsou plné světelných drah od letadel
, , aktualita
Fotograf Pete Mauney se zajímá o fotografování v blízkosti letišť. Letadla ale nesnímá za denního světla, počká si na noční oblohu, kdy svítící létající stroje vytvoří celou síť světelných drah. 
K oblíbeným
reklama
Fotografie noční oblohy s takzvanými "startrails" pořizuje spousta krajinářských fotografů či astrofotografů. Fotograf Pete Mauney se ale rozhodl zaměřit na jiné světelné dráhy, a to konkrétně na ty od vzlétajících a přistávajících letadel. 
 

Fotograf tráví hodiny pořizováním dlouhých expozic noční oblohy v blízkosti letišť. Vše začalo na střední škole, kdy Pete Mauney sledoval letadla v blízkosti místního letiště a představoval si jejich trajektorie. Ty mohl v pozdějším věku vizualizovat na svých fotografiích. 

Od dob svých prvních experimentů s dlouhými expozicemi vyhledává okolí různých letišť a fotografuje. Na svítící letadla se zaměřuje hlavně v zimě a v létě zase upíná svou pozornost i na fotografování světelných drah světlušek. 
 

Fotografovy expoziční časy se pohybují mezi 30 minutami a až 2 hodinami. Tyto fotografie pak následně skládá dohromady, takže dopředu nikdy přesně neví, jak bude výsledný snímek vypadat na konci úprav. Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem
Čínská společnost Yongnuo vylepšila svůj 35mm F1.4 objektiv a uvedla jeho novou verzi YN 35mm F1.4C DF UWM. Ta se může chlubit především rychlým a tichým ultrazvukovým zaostřovacím motorkem UWM.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum
Poslední tři společnosti, které ještě získaly ocenění v letošní anketě EISA Awards 2019, jsou Huawei, Panasonic a Skylum, všechny shodně po jednom. Dostalo se na smartphone, CSC fotoaparát a software.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala