www.digimanie.cz
>
>

Fotografie nočního nebe jsou plné světelných drah od letadel

Fotografie nočního nebe jsou plné světelných drah od letadel
, , aktualita
Fotograf Pete Mauney se zajímá o fotografování v blízkosti letišť. Letadla ale nesnímá za denního světla, počká si na noční oblohu, kdy svítící létající stroje vytvoří celou síť světelných drah. 
reklama
Fotografie noční oblohy s takzvanými "startrails" pořizuje spousta krajinářských fotografů či astrofotografů. Fotograf Pete Mauney se ale rozhodl zaměřit na jiné světelné dráhy, a to konkrétně na ty od vzlétajících a přistávajících letadel. 
 

Fotograf tráví hodiny pořizováním dlouhých expozic noční oblohy v blízkosti letišť. Vše začalo na střední škole, kdy Pete Mauney sledoval letadla v blízkosti místního letiště a představoval si jejich trajektorie. Ty mohl v pozdějším věku vizualizovat na svých fotografiích. 

Od dob svých prvních experimentů s dlouhými expozicemi vyhledává okolí různých letišť a fotografuje. Na svítící letadla se zaměřuje hlavně v zimě a v létě zase upíná svou pozornost i na fotografování světelných drah světlušek. 
 

Fotografovy expoziční časy se pohybují mezi 30 minutami a až 2 hodinami. Tyto fotografie pak následně skládá dohromady, takže dopředu nikdy přesně neví, jak bude výsledný snímek vypadat na konci úprav. Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE
V nabídce ruského výrobce objektivů KMZ se pod značkou Zenit objevuje supersvětelná novinka Zenitar 0,95/50. Podporuje full frame CSC fotoaparáty Sony a slibuje extrémně dobrou světelnost F0,95.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony
Čtvrtým objektivem, který byl představen společností Samyang v rámci 2019 Spring Collection, je model AF 85mm F1.4 FE. Jak už napovídá název, je určen pro Sony CSC fotoaparáty a má i podporu autofokusu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic
Společnost Lensbaby představila svůj další objektiv řady Edge Optic. Tentokrát jde o širokoúhlý model Edge 35 Optic s 35mm ohniskovou vzdáleností, který je kompatibilní s Optic Swap System, konkrétně s Composer Pro II.
15.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Huawei při propagaci telefonu opět zveřejnil fotku z fotobanky Huawei při propagaci telefonu opět zveřejnil fotku z fotobanky
Některé firmy se nepoučí a Huawei je očividně jednou z nich. Na propagačních teaserech lákající na uvedení nových vlajkových lodí P30 a P30 Pro opět nebyly fotografie pořízené mobilem, ale snímky z fotobanky.
14.3.2019, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Sony A5100: postřehy z praxe Sony A5100: postřehy z praxe
Už nějakou dobu je na trhu CSC fotoaparát Sony A5100. Nyní se prodává za poměrně nízké částky, a proto jsme se mu podívali na zoubek. Nabídne 24MPx snímač a otočný dotykový displej. Jak si povede v našem testu?
14.3.2019, recenze, Milan Šurkala9 komentářů