www.digimanie.cz
>
>

Fotografie nočního nebe jsou plné světelných drah od letadel

Fotografie nočního nebe jsou plné světelných drah od letadel
, , aktualita
Fotograf Pete Mauney se zajímá o fotografování v blízkosti letišť. Letadla ale nesnímá za denního světla, počká si na noční oblohu, kdy svítící létající stroje vytvoří celou síť světelných drah. 
K oblíbeným
reklama
Fotografie noční oblohy s takzvanými "startrails" pořizuje spousta krajinářských fotografů či astrofotografů. Fotograf Pete Mauney se ale rozhodl zaměřit na jiné světelné dráhy, a to konkrétně na ty od vzlétajících a přistávajících letadel. 
 

Fotograf tráví hodiny pořizováním dlouhých expozic noční oblohy v blízkosti letišť. Vše začalo na střední škole, kdy Pete Mauney sledoval letadla v blízkosti místního letiště a představoval si jejich trajektorie. Ty mohl v pozdějším věku vizualizovat na svých fotografiích. 

Od dob svých prvních experimentů s dlouhými expozicemi vyhledává okolí různých letišť a fotografuje. Na svítící letadla se zaměřuje hlavně v zimě a v létě zase upíná svou pozornost i na fotografování světelných drah světlušek. 
 

Fotografovy expoziční časy se pohybují mezi 30 minutami a až 2 hodinami. Tyto fotografie pak následně skládá dohromady, takže dopředu nikdy přesně neví, jak bude výsledný snímek vypadat na konci úprav. Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4 Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4
Na trhu se objevuje nový fotomobil z dílen společnosti Honor. Ta představila novinku v podobě modelu 20 Pro, který přináší rovnou čtveřici zadních fotoaparátů. Mezi nimi vynikne makro fotoaparát a modul s rekordní světelností F1,4.
Včera, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Limitovaná edice Leica CL "100 jahre bauhaus" Limitovaná edice Leica CL "100 jahre bauhaus"
V nabídce fotoaparátů značky Leica se objevuje další novinka v podobě limitované edice. Je jí model CL "100 jahre bauhaus", který oslavuje století existence umělecké a designové školy Bauhaus v Německu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Ušetři s Nikonem: letní slevy na fotoaparáty i objektivy Ušetři s Nikonem: letní slevy na fotoaparáty i objektivy
Nikon spouští letní prodejní akci s názvem "Ušetři s Nikonem". Mnoho fotoaparátů a objektivů bylo zlevněno, přičemž u některých setů se jedná o slevy až ve výši 10.000 Kč. Levněji tak lze získat i nové Z6 a Z7.
20.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ricoh/Pentax věří v návrat DSLR, v CSC nevidí potenciál Ricoh/Pentax věří v návrat DSLR, v CSC nevidí potenciál
Společnost Ricoh, která nyní stojí za zrcadlovkami a fotoaparáty Pentax, se nechala slyšet, že v brzké době vidí návrat fotografů k DSLR. Móda CSC je podle společnosti jen chvilková a pomine.
20.5.2019, aktualita, Milan Šurkala51 komentářů