www.digimanie.cz
>
>

Fotografie nočního nebe jsou plné světelných drah od letadel

Fotografie nočního nebe jsou plné světelných drah od letadel
, , aktualita
Fotograf Pete Mauney se zajímá o fotografování v blízkosti letišť. Letadla ale nesnímá za denního světla, počká si na noční oblohu, kdy svítící létající stroje vytvoří celou síť světelných drah. 
reklama
Fotografie noční oblohy s takzvanými "startrails" pořizuje spousta krajinářských fotografů či astrofotografů. Fotograf Pete Mauney se ale rozhodl zaměřit na jiné světelné dráhy, a to konkrétně na ty od vzlétajících a přistávajících letadel. 
 

Fotograf tráví hodiny pořizováním dlouhých expozic noční oblohy v blízkosti letišť. Vše začalo na střední škole, kdy Pete Mauney sledoval letadla v blízkosti místního letiště a představoval si jejich trajektorie. Ty mohl v pozdějším věku vizualizovat na svých fotografiích. 

Od dob svých prvních experimentů s dlouhými expozicemi vyhledává okolí různých letišť a fotografuje. Na svítící letadla se zaměřuje hlavně v zimě a v létě zase upíná svou pozornost i na fotografování světelných drah světlušek. 
 

Fotografovy expoziční časy se pohybují mezi 30 minutami a až 2 hodinami. Tyto fotografie pak následně skládá dohromady, takže dopředu nikdy přesně neví, jak bude výsledný snímek vypadat na konci úprav. Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Meike MK 50mm F1.7 nyní i pro Canon RF a Nikon Z Meike MK 50mm F1.7 nyní i pro Canon RF a Nikon Z
Světelný full frame objektiv Meike MK 50mm F1.7 bude nově k dispozici i pro další CSC systémy. Stávající Sony FE doplňuje nově Canon RF a Nikon Z. Objektiv potěší poměrně malými kompaktními rozměry i hmotností.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony slibuje nové firmwary pro A7 III, A7R III a A9 Sony slibuje nové firmwary pro A7 III, A7R III a A9
Sony oznámilo, že si připravuje nové verze firmwarů pro své high-endové CSC fotoaparáty. Přinesou zejména vylepšení autofokusu, konkrétně ostření na oči, a to i ta zvířecí. Jen u A9 bude seznam změn čítat přes 30 položek.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
OPPO potvrdilo smartphone s 10× hybridním zoomem OPPO potvrdilo smartphone s 10× hybridním zoomem
Jak jsme vás před pár dny informovali, OPPO mělo chystat smartphone s 10× optickým zoomem. Společnost vývoj takového smartphone opravdu potvrdila, lepší by zda bylo ale hovořit o hybridním zoomu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Sony uvádí software Imaging Edge Mobile Sony uvádí software Imaging Edge Mobile
Sony přichází s nástupcem mobilní aplikace PlayMemories Mobile a uvádí nový software Imaging Edge Mobile. Sjednocuje tak název s desktopovou aplikací Imaging Edge, která se také dočká několika vylepšení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Třetí teaser na Olympus OM-D E-M1X Třetí teaser na Olympus OM-D E-M1X
Už jen necelý týden zbývá do uvedení nového high-endového CSC fotoaparátu značky Olympus s pravděpodobným názvem OM-D E-M1X. Výrobce tak uvolnil v pořadí už třetí teaser, který nyní upozorňuje na možnosti focení v přírodě.
19.1.2019, aktualita, Milan Šurkala