www.digimanie.cz
>
>

Fotografie Země z vesmíru ukazují nekonečné oceány modré planety

Fotografie Země z vesmíru ukazují nekonečné oceány modré planety
, , aktualita
Astronauti při pobytu na Mezinárodní vesmírné stanici fotografují svou rodnou planetu, na Twitteru prezentuje své snímky i Francouz Thomas Pesquet. Astronaut se momentálně nachází na palubě ISS a zachytil oceány v celé jejich kráse.
K oblíbeným
reklama
Francouzský astronaut Thomas Pesquet z Evropské kosmické agentury zveřejňuje na svém twitterovém účtu zajímavosti a snímky z Mezinárodní vesmírné stanice. Nedávno publikoval sérii fotografií z ISS, na kterých jsou zachycené obrovské oceány naší planety, takže Země z tohoto úhlu vypadá, jako by byla tvořena jen nekonečnou vodní plochou a mraky. 

Thomas Pesquet se účastnil pobytu na ISS v rámci expedice 50 a 51 a letos v dubnu se francouzský letecký inženýr vrátil na Mezinárodní kosmickou stanici na dobu šesti měsíců na palubě kosmické lodi Crew Dragon od SpaceX jako člen posádky mise Crew-2.
 

Tři snímky Země pořídil astronaut z vnitřních prostor ISS, konkrétně pravděpodobně z modulu Cupola, který díky svým velkým oknům umožní 180stupňový výhled na Zemi a jiné vesmírné objekty až dvěma členům posádky stanice. Pomocí tohoto modulu mohou astronauti pozorovat operace vně stanice a kontrolovat přiblížení lodí nebo výstupy do kosmu, okna jsou před znečištěním a srážkami s orbitálním kosmickým smetím chráněná speciálními okenicemi. V modulu je také umístěna pracovní stanice, pomocí níž se ovládá robotické rameno Canadarm2. 

I když na Mezinárodní vesmírné stanici vzniklo od dob jejího založení již opravdu velké množství snímků Země, fotografie Thomase Pesquete jsou výjimečné tím, že na nich není zachycena žádná pevnina. Povrch naší planety tvoří voda ze 70 %, i tak jsou ale podobné snímky Země vzácné, protože fotografování oceánů není zřejmě až tak zajímavé.Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery
Ricoh představil další generaci odolného kompaktu WG-7. Zůstává zde objektiv s 5× optickým zoomem a 20MPx snímač CMOS BSI. Novinkou je nicméně funkce webkamery díky podpoře USB Video Class 1.1.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem
Leica zařadila do svého výrobního programu i smartphone. Nese jméno Leitz Phone 1 a nabídne velký 1" snímač s rozlišením 20 megapixelů. Dokonce nabídne i speciální krytku objektivu, který má světelnost F1,9.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF
Znovu se objevují spekulace, že Canon chystá APS-C fotoaparáty s bajonetem RF. Dokonce by mělo jít o trojici modelů pokrývající různé trhy spíše nižšího cenového spektra. Má jít o EOS R7 až EOS R9.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost
Mnohé zajímá budoucnost značky Nikon. Nyní se na Internetu objevily další zákulisní informace, které prozrazují, co se na nás chystá. Můžeme čekat nové objektivy i Z9, otazník visí nad low-endovou Z30.
15.6.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června
Na Internetu se čím dál více objevují zvěsti o tom, že Nikon velmi brzy představí nový model s APS-C čipem. Původně se mluvilo o Z30, nyní to naopak vypadá na Zfc s retro vzhledem. A mělo by se tak stát už za dva týdny.
14.6.2021, aktualita, Milan Šurkala