www.digimanie.cz
>
>
>

Fotografka žaluje Microsoft kvůli ukradeným fotkám, chce 150.000 USD

Fotografka žaluje Microsoft kvůli ukradeným fotkám, chce 150.000 USD
, , aktualita
Žaloby se nevyhýbají snad nikomu včetně velkých společností. Nyní k soudu zamíří Microsoft, který měl dle žaloby zveřejnit na svých stránkách fotografie od Matilde Gattoni, které ale nezakoupil a použil je neoprávněně.
K oblíbeným
reklama
Neoprávněné použití fotek nadělalo vrásky už mnoha lidem a společnostem. Nyní má problém společnost Microsoft, kterou žene k soudu fotografka Matilde Gattoni. Ta si stěžuje, že Microsoft použil její fotky k článku o ženách ve "vinné revoluci" v Číně, přičemž neměl právo použít tyto fotografie. Tyto snímky se objevily na webu msn.com a dle fotografky bylo jejich použití úmyslné.
 
Microsoft logo
 
Nyní tak žádá odškodnění ve výši 150.000 USD a jiné náhrady za vzniklé škody, neoprávněné zisky a podobně. Společnost Microsoft si přitom od této autorky licencovala už mnoho fotografií pro dřívější články, tento měl ale být výjimkou. Proč se tomu tak stalo a jak celý spor vlastně dopadne, to se snad dozvíme v budoucnu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotobanka Getty Images už licencuje i screenshoty z počítačových her Fotobanka Getty Images už licencuje i screenshoty z počítačových her

Novým druhem “fotografie” je herní fotografie, ačkoli o fotky ve skutečnosti nejde. Fotobanka Getty Images totiž oznámila, že nabízí k licencování screenshoty z počítačových her. Konkrétně půjde o snímky z počítačové hry Gran Turismo. 

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hrací karty pro fotografy obsahují tipy pro lepší snímky Hrací karty pro fotografy obsahují tipy pro lepší snímky
Na Kickstarteru se objevil projekt, který slibuje, že se teorii o fotografování bude možné naučit z balíčku speciálních hracích karet. Tyto karty jsou designovány pro fotografy a obsahují užitečné tipy.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Už i blesky jsou politicky korektní, pojmy master/slave mizí z manuálů Už i blesky jsou politicky korektní, pojmy master/slave mizí z manuálů

Některé pojmy a běžná slova jsou čím dál více problematická. Jako společensky nevhodné jsou nyní už i pojmy master/slave u fotografických blesků. Už nějakou dobu tak z uživatelských manuálů postupně mizí. 

2.7.2020, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů
Olympus aktualizuje roadmapu objektivů a přidává 8-25mm F4 PRO Olympus aktualizuje roadmapu objektivů a přidává 8-25mm F4 PRO
Olympus přichází s aktualizovanou roadmapou připravovaných objektivů. Jednou z novinek bude např. širokoúhlý zoom M.Zuiko Digital ED 8-25mm F4.0 PRO, ale to zdaleka není jediná věc, která se připravuje.
2.7.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nikon Z5 má údajně přijít 21. července i s 3 novými objektivy Nikon Z5 má údajně přijít 21. července i s 3 novými objektivy
Stále více se mluví o příchodu levného full frame CSC fotoaparátu Nikon Z5. Tak by se mělo stát už za pouhé 3 týdny. Nyní se objevují i informace o nových objektivech, které by měly být také představeny.
2.7.2020, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů