www.digimanie.cz
>
>
>

Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4

Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4
, , aktualita
Na trhu se objevuje nový fotomobil z dílen společnosti Honor. Ta představila novinku v podobě modelu 20 Pro, který přináší rovnou čtveřici zadních fotoaparátů. Mezi nimi vynikne makro fotoaparát a modul s rekordní světelností F1,4.
K oblíbeným
reklama
Výrobci se dnes předhání, kdo ve smartphonu nabídne více různých fotoaparátů a v případě nového modelu Honor 20 Pro tu máme rovnou čtyři moduly. Zde na Digimanii se na něj podíváme právě pro jeho fotografické vlastnosti, na Světu mobilně pak najdete informace i o dalších modelech nové řady. Slibuje totiž velmi zajímavé možnosti. Uprostřed hlavního oddílu se třemi fotoaparáty je modul se snímačem Sony IMX586. Jde o velký 1/2" snímač, jehož rozlišení činí extrémně vysokých 48 MPx, nicméně dochází zde ke slučování pixelů (4-in-1 Light Fusion), takže výsledkem jsou fotografie s klasickým 12MPx rozlišením a v podstatě eliminací Bayerovy masky.
 
Honor 20 Pro fotoaparáty
 
Pixel na snímku je tak tvořen plochou 1,6×1,6 μm. Tento snímač ale není už tak výjimečným, najdeme jej i u jiných fotomobilů. Co je zde rekordní, je světelnost objektivu. Ta totiž nabídne hodnotu F1,4, což je při tak velkém senzoru obdivuhodné. Ještě k tomu připočtěme optickou stabilizaci a máme tu vskutku zajímavé vlastnosti (alespoň na papíře). Super Night Mode pak umí vyfotit více snímků rychle za sebou a díky multiexpozici znatelně snížit šum. Nechybí ani 48MP AI Ultra Clarity Mode pro fotografie v plném 48MPx rozlišení.
 
Honor 20 Pro
 
Další dva moduly v tomto hlavním oddílu jsou vcelku tradiční. Nahoře je širokoúhlý model se záběrem 117° a světelností F2,2. Jeho rozlišení pak činí vyšších 16 MPx. Naopak dole je teleobjektiv, který má nabízet ekvivalent 3× optického zoomu (tedy zhruba 80mm ohniskovou vzdálenost po přepočtu). Tento modul je stejně jako ten standardní vybaven optickou stabilizací obrazu, světelnost si zde pohoršila na hodnotu F2,4. V tomto případě je rozlišení naopak nižší a zastavilo se na 8 MPx.
 
Druhou zajímavostí je vedle F1,4 objektivu u standardního fotoaparátu také čtvrtý fotomodul. Jde totiž o speciální fotoaparát pro focení makra. Má sice rozlišení jen pouhé 2 MPx, nicméně umí fotit ze vzdálenosti 4 cm a dosahovat vysokého zvětšení. V jeho případě tu máme velké 1,75μm pixely a světelnost F2,4. Přední selfie kamerka má 32MPx snímač a světelnost F2,0.
 
Pokud jde o hardware telefonu jako takového, tak tu najdeme 6,26" 1080+ LCD displej, procesor Kirin 980, velkou 8GB RAM a neméně tak obrovské 256GB vnitřní úložiště. O energii se tu stará akumulátor s vysokou kapacitou 4000 mAh. Cena by se měla pohybovat okolo 600 EUR.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD
Fotobanka Shutterstock patří k největším ve svém oboru a nyní slaví velký milník. Od roku 2004 totiž fotografům na provizích vyplatila více než jednu miliardu dolarů. Za prvních 11 měsíců letošního roku to bylo přes 145 milionů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF
Sony vylepšilo své snímače s Quad Bayerovou barevnou maskou o novou technologii 2×2 On-Chip Lens (OCL). Ta zvětšuje mikročočky nad pixely, které pokrývají 2×2 pixely, což má mít výhody zejména pro autofokus.
Včera, aktualita, Milan Šurkala27 komentářů
Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč
Cashback si pro letošní rok připravila i společnost Sony. Ten potrvá do konce ledna 2020 a zpět můžete dostat až 10.000 Kč, což platí pro objektiv SELP18110G. Dostane se ale i na jiné objektivy, fotoaparáty, blesky a jiné příslušenství.
9.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom
Pomalu se blíží nový smartphone Samsung Galaxy S11, který má být opět jedním z nejlepších fotomobilů na trhu. Tentokrát mu k tomu ale nemá dopomoci nízké rozlišení, ale naopak vysoké. Má mít 108MPx 1/1,33" senzor.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR
Vyšla další statistika výroby a dodávek fotoaparátů organizace CIPA. A ta za říjen ukazuje historický milník. CSC fotoaparáty totiž překonaly digitální zrcadlovky nejen v objemu prodeje, ale i v počtu kusů.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala30 komentářů