www.digimanie.cz
>
>
>

Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4

Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4
, , aktualita
Na trhu se objevuje nový fotomobil z dílen společnosti Honor. Ta představila novinku v podobě modelu 20 Pro, který přináší rovnou čtveřici zadních fotoaparátů. Mezi nimi vynikne makro fotoaparát a modul s rekordní světelností F1,4.
K oblíbeným
reklama
Výrobci se dnes předhání, kdo ve smartphonu nabídne více různých fotoaparátů a v případě nového modelu Honor 20 Pro tu máme rovnou čtyři moduly. Zde na Digimanii se na něj podíváme právě pro jeho fotografické vlastnosti, na Světu mobilně pak najdete informace i o dalších modelech nové řady. Slibuje totiž velmi zajímavé možnosti. Uprostřed hlavního oddílu se třemi fotoaparáty je modul se snímačem Sony IMX586. Jde o velký 1/2" snímač, jehož rozlišení činí extrémně vysokých 48 MPx, nicméně dochází zde ke slučování pixelů (4-in-1 Light Fusion), takže výsledkem jsou fotografie s klasickým 12MPx rozlišením a v podstatě eliminací Bayerovy masky.
 
Honor 20 Pro fotoaparáty
 
Pixel na snímku je tak tvořen plochou 1,6×1,6 μm. Tento snímač ale není už tak výjimečným, najdeme jej i u jiných fotomobilů. Co je zde rekordní, je světelnost objektivu. Ta totiž nabídne hodnotu F1,4, což je při tak velkém senzoru obdivuhodné. Ještě k tomu připočtěme optickou stabilizaci a máme tu vskutku zajímavé vlastnosti (alespoň na papíře). Super Night Mode pak umí vyfotit více snímků rychle za sebou a díky multiexpozici znatelně snížit šum. Nechybí ani 48MP AI Ultra Clarity Mode pro fotografie v plném 48MPx rozlišení.
 
Honor 20 Pro
 
Další dva moduly v tomto hlavním oddílu jsou vcelku tradiční. Nahoře je širokoúhlý model se záběrem 117° a světelností F2,2. Jeho rozlišení pak činí vyšších 16 MPx. Naopak dole je teleobjektiv, který má nabízet ekvivalent 3× optického zoomu (tedy zhruba 80mm ohniskovou vzdálenost po přepočtu). Tento modul je stejně jako ten standardní vybaven optickou stabilizací obrazu, světelnost si zde pohoršila na hodnotu F2,4. V tomto případě je rozlišení naopak nižší a zastavilo se na 8 MPx.
 
Druhou zajímavostí je vedle F1,4 objektivu u standardního fotoaparátu také čtvrtý fotomodul. Jde totiž o speciální fotoaparát pro focení makra. Má sice rozlišení jen pouhé 2 MPx, nicméně umí fotit ze vzdálenosti 4 cm a dosahovat vysokého zvětšení. V jeho případě tu máme velké 1,75μm pixely a světelnost F2,4. Přední selfie kamerka má 32MPx snímač a světelnost F2,0.
 
Pokud jde o hardware telefonu jako takového, tak tu najdeme 6,26" 1080+ LCD displej, procesor Kirin 980, velkou 8GB RAM a neméně tak obrovské 256GB vnitřní úložiště. O energii se tu stará akumulátor s vysokou kapacitou 4000 mAh. Cena by se měla pohybovat okolo 600 EUR.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center
Při prodeji nemovitosti v USA byla objevena CD, na kterých se našel nečekaný obsah. Bylo zde téměř 2400 fotografií dokumentujících události, které nastaly po tragickém 11. září v New Yorku. Ty jsou nyní dostupné online na Flickru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip
Canon představil dvě novinky na poli průmyslových snímačů. Máme tu APS-H čip s velmi vysokým rozlišením 120 megapixelů a dále ještě větší full frame čip, jehož rozlišení je naopak velmi nízkých 2,7 MPx.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Techart TZE-01, adaptér pro FF CSC Nikonu a objektivy Sony FE Techart TZE-01, adaptér pro FF CSC Nikonu a objektivy Sony FE
Majitelé full frame CSC od Nikonu mají zatím omezený výběr nativních objektivů, mohou ale využít různé adaptéry. Nikon jim nabízí adaptér pro své DSLR objektivy, společnost Techart nyní přidává adaptér pro objektivy Sony FE.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Meike uvádí 11+18mm makrokroužky pro Canon EOS R Meike uvádí 11+18mm makrokroužky pro Canon EOS R
Společnost Meike z Hongkongu představuje užitečné příslušenství pro full frame CSC fotoaparáty Canon EOS R a EOS RP. Jde o makro kroužky s délkou 11 a 18 mm, které mohou být použity i současně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hasselblad uvádí digitální stěnu CFV II 50C a tělo 907X Hasselblad uvádí digitální stěnu CFV II 50C a tělo 907X
Od společnosti Hasselblad jsme se dočkali velkého množství novinek a mezi nimi je i digitální stěna CFV II 50C a velmi malé středoformátové tělo 907X, které podporuje nové XCD objektivy. Výsledkem je na svou třídu velmi malý fotoaparát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře