Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4

21.5.2019, Milan Šurkala, aktualita
Na trhu se objevuje nový fotomobil z dílen společnosti Honor. Ta představila novinku v podobě modelu 20 Pro, který přináší rovnou čtveřici zadních fotoaparátů. Mezi nimi vynikne makro fotoaparát a modul s rekordní světelností F1,4.
Výrobci se dnes předhání, kdo ve smartphonu nabídne více různých fotoaparátů a v případě nového modelu Honor 20 Pro tu máme rovnou čtyři moduly. Zde na Digimanii se na něj podíváme právě pro jeho fotografické vlastnosti, na Světu mobilně pak najdete informace i o dalších modelech nové řady. Slibuje totiž velmi zajímavé možnosti. Uprostřed hlavního oddílu se třemi fotoaparáty je modul se snímačem Sony IMX586. Jde o velký 1/2" snímač, jehož rozlišení činí extrémně vysokých 48 MPx, nicméně dochází zde ke slučování pixelů (4-in-1 Light Fusion), takže výsledkem jsou fotografie s klasickým 12MPx rozlišením a v podstatě eliminací Bayerovy masky.
 
Honor 20 Pro fotoaparáty
 
Pixel na snímku je tak tvořen plochou 1,6×1,6 μm. Tento snímač ale není už tak výjimečným, najdeme jej i u jiných fotomobilů. Co je zde rekordní, je světelnost objektivu. Ta totiž nabídne hodnotu F1,4, což je při tak velkém senzoru obdivuhodné. Ještě k tomu připočtěme optickou stabilizaci a máme tu vskutku zajímavé vlastnosti (alespoň na papíře). Super Night Mode pak umí vyfotit více snímků rychle za sebou a díky multiexpozici znatelně snížit šum. Nechybí ani 48MP AI Ultra Clarity Mode pro fotografie v plném 48MPx rozlišení.
 
Honor 20 Pro
 
Další dva moduly v tomto hlavním oddílu jsou vcelku tradiční. Nahoře je širokoúhlý model se záběrem 117° a světelností F2,2. Jeho rozlišení pak činí vyšších 16 MPx. Naopak dole je teleobjektiv, který má nabízet ekvivalent 3× optického zoomu (tedy zhruba 80mm ohniskovou vzdálenost po přepočtu). Tento modul je stejně jako ten standardní vybaven optickou stabilizací obrazu, světelnost si zde pohoršila na hodnotu F2,4. V tomto případě je rozlišení naopak nižší a zastavilo se na 8 MPx.
 
Druhou zajímavostí je vedle F1,4 objektivu u standardního fotoaparátu také čtvrtý fotomodul. Jde totiž o speciální fotoaparát pro focení makra. Má sice rozlišení jen pouhé 2 MPx, nicméně umí fotit ze vzdálenosti 4 cm a dosahovat vysokého zvětšení. V jeho případě tu máme velké 1,75μm pixely a světelnost F2,4. Přední selfie kamerka má 32MPx snímač a světelnost F2,0.
 
Pokud jde o hardware telefonu jako takového, tak tu najdeme 6,26" 1080+ LCD displej, procesor Kirin 980, velkou 8GB RAM a neméně tak obrovské 256GB vnitřní úložiště. O energii se tu stará akumulátor s vysokou kapacitou 4000 mAh. Cena by se měla pohybovat okolo 600 EUR.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.