www.digimanie.cz
>
>
>

Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4

Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4
, , aktualita
Na trhu se objevuje nový fotomobil z dílen společnosti Honor. Ta představila novinku v podobě modelu 20 Pro, který přináší rovnou čtveřici zadních fotoaparátů. Mezi nimi vynikne makro fotoaparát a modul s rekordní světelností F1,4.
K oblíbeným
reklama
Výrobci se dnes předhání, kdo ve smartphonu nabídne více různých fotoaparátů a v případě nového modelu Honor 20 Pro tu máme rovnou čtyři moduly. Zde na Digimanii se na něj podíváme právě pro jeho fotografické vlastnosti, na Světu mobilně pak najdete informace i o dalších modelech nové řady. Slibuje totiž velmi zajímavé možnosti. Uprostřed hlavního oddílu se třemi fotoaparáty je modul se snímačem Sony IMX586. Jde o velký 1/2" snímač, jehož rozlišení činí extrémně vysokých 48 MPx, nicméně dochází zde ke slučování pixelů (4-in-1 Light Fusion), takže výsledkem jsou fotografie s klasickým 12MPx rozlišením a v podstatě eliminací Bayerovy masky.
 
Honor 20 Pro fotoaparáty
 
Pixel na snímku je tak tvořen plochou 1,6×1,6 μm. Tento snímač ale není už tak výjimečným, najdeme jej i u jiných fotomobilů. Co je zde rekordní, je světelnost objektivu. Ta totiž nabídne hodnotu F1,4, což je při tak velkém senzoru obdivuhodné. Ještě k tomu připočtěme optickou stabilizaci a máme tu vskutku zajímavé vlastnosti (alespoň na papíře). Super Night Mode pak umí vyfotit více snímků rychle za sebou a díky multiexpozici znatelně snížit šum. Nechybí ani 48MP AI Ultra Clarity Mode pro fotografie v plném 48MPx rozlišení.
 
Honor 20 Pro
 
Další dva moduly v tomto hlavním oddílu jsou vcelku tradiční. Nahoře je širokoúhlý model se záběrem 117° a světelností F2,2. Jeho rozlišení pak činí vyšších 16 MPx. Naopak dole je teleobjektiv, který má nabízet ekvivalent 3× optického zoomu (tedy zhruba 80mm ohniskovou vzdálenost po přepočtu). Tento modul je stejně jako ten standardní vybaven optickou stabilizací obrazu, světelnost si zde pohoršila na hodnotu F2,4. V tomto případě je rozlišení naopak nižší a zastavilo se na 8 MPx.
 
Druhou zajímavostí je vedle F1,4 objektivu u standardního fotoaparátu také čtvrtý fotomodul. Jde totiž o speciální fotoaparát pro focení makra. Má sice rozlišení jen pouhé 2 MPx, nicméně umí fotit ze vzdálenosti 4 cm a dosahovat vysokého zvětšení. V jeho případě tu máme velké 1,75μm pixely a světelnost F2,4. Přední selfie kamerka má 32MPx snímač a světelnost F2,0.
 
Pokud jde o hardware telefonu jako takového, tak tu najdeme 6,26" 1080+ LCD displej, procesor Kirin 980, velkou 8GB RAM a neméně tak obrovské 256GB vnitřní úložiště. O energii se tu stará akumulátor s vysokou kapacitou 4000 mAh. Cena by se měla pohybovat okolo 600 EUR.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019 Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019
Společnost Canon patřila v letošních cenách EISA Awards 2019 jednoznačně k těm nejúspěšnějším. Odnesla si totiž celkem pět cen. Dařilo se především objektivům, které si odnesly rovnou 4 ocenění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2 Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2
Novinkou pro systém L-Mount je objektiv z dílen Leicy, model APO-Summicron-SL 50mm f/2. Tato světelná padesátka nabídne odolnou konstrukci i velmi rychlý autofokus díky technologii Dual Syncro Drive.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře