Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Fotomobil s 8 megapixely už je realitou

19.6.2008, Pavel Bureš, Aktualita
Pokud jste koupi nového fotomobilu odkládali kvůli nízkému rozlišení snímače, pak už nemusíte čekat. Společnost Sony Ericsson totiž představila svůj CyberShot C905, který je vybaven 8 Mpix snímačem a bleskem pro přisvětlení fotografií.
Než se budeme zabývat integrovaným fotoaparátem, povězme si o dalších parametrech telefonu. Sony Ericsson CyberShot C905 váží 136 gramů a jeho rozměry jsou 104 x 49 x 18 mm. Displej krytý tvrdým sklem má rozlišení 320 x 240 obrazových bodů a dokáže zobrazit 262 tisíc barev.
Telefon je vybaven interní pamětí o kapacitě 110 MB, v balení najdete ještě paměťovou kartu Memory Stick M2 2 GB. SE dokáže komunikovat v GSM sítích na 4 obvyklých frekvencích, nechybí podpora UMTS, EDGE a GPRS. Sony Ericsson CyberShot C905 disponuje přehrávačem MP3 souborů, potěšující je přítomnost A2DP, díky které můžete poslouchat hudbu v Bluetooth sluchátkách.

Mobil lze použít také jako modem, s počítačem komunikuje přes USB rozhraní i bezdrátově pomocí Bluetooth. Telefon rovněž podporuje USB mass storage, takže se paměť v mobilu po připojení jeví jako další disk. Další funkce si jen vyjmenujeme - budík, kalendář, úkolovník, e-mailový klient, IM program, záznamník zvuku a textové poznámky.
Použitý fotoaparát nabízí rozlišení 8,1 megapixelů, v případě nedostatku světla si můžete přisvítit vestavěným xenonovým bleskem. Pořízené fotografie můžete přímo z telefonu vložit na svůj blog či si je prohlédnout v televizi vybavené Wi-Fi. Zaostřování je automatické, fotoaparát disponuje stále častěji používanou technologií pro rozpoznání obličeje, nechybí ani stabilizace obrazu, bohužel je pouze elektronická. O typu senzoru ani jeho velikosti se Sony Ericsson nezmiňuje.

Sony Ericsson C905 se bude prodávat ve třech barevných variantách - černé, stříbrné a zlaté.

Zdroj: Sony Ericsson