Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

fotoslechta

Registrace: 10.3.2017
Komentářů: 44, score 0.5
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 10.3.2017 s hodnocením +5:
Tohle je dlouhodobá strategie Oloušů:­-­)­). Spoustu plků o tom co vše a kam vměstnají, málem, že to i nepomele kávu, ale aby výsledný stroj přesvědčil zákazníky o svých kvalitách a alespoň z jedním urvali o kus více tržního koláče o tom si musejí nechat zdát. Přitom zadání je jak známo z historie jednoduché, stačí když to hezky fotí, dobře se to ovládá, rychle a přesně ostří, má to na výběr desítky skel a je to odolné... Vše ostatní jsou jen kecy a kraviny pro lidi co se nechají ­"opít­" rohlíkem:­-­)­).
Komentář z 9.7.2019 s hodnocením +3:
Bavíme se o dvou rozdílných věcech, z pohledu toho, aby výsledkem byla interpretace scény jako takové ty parametry opravdu slouží jako jákási definice veličin. Ale kvalita té interpretace je to co popisuji já. Tedy rozdíl dvou EV. Přeci nechcete jako jeden zatvrzelec zde chtít po větším snímači, aby více vybudil signál a tím zvýšil ISO o 2 EV, aby se mohl konečně malý rovnat většímu:­-­))
Komentář z 8.7.2019 s hodnocením +3:
Cituji úryvek: ­"základní zoom 14 ­­- 40­­/2,8 což odpovídá 28 ­­- 80­­/2,8 na FF a dlouhý 40 ­­- 150­­/2,8, čili u FF 80 ­­- 300­­/ 2,8,­"
Lehce poopravím, aby nedošlo k mýlce, v porovnání z FF máte možná 28­-80­/nikoliv 2,8 ale 5,6... a 80­-300 zase kolik? No, bingo opět 5,6... Takže s podáním obrazu z FF v mnoha velmi často používaných případech naprosto nelze výstup srovnávat. Také bych si nedovolil srovnávat výstup z nějaké digitální stěny s čímkoliv menším. Prostě jiná liga:­-­)­). Kdo nezkusí nepochopí.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 26.7.2019 s hodnocením -3:
Přesně tak, viděli jste někdy jak fotí sporťáci třeba fotbal pevnou 600mm? Kropí to po krátkých dávkách, tipuji tak po půl vteřině, takže mají ve výsledku z jedné dávky tak 4­-6 snímků, ze kterých ze kterých pak vybírají jednoho zástupce, nebo celou sérii zahodí. Ale kdo by se chtěl probírat 90 téměř stejnými snímky?
Komentář z 26.7.2019 s hodnocením -3:
Za kolik se prodávají předchůdci je irelevantní, ale můj názor na užitnou hodnotu tohohle funkcemi vyšperkovaného, ale předraženého ­"dreku­" to fakt nezmění:­-­)­).
Komentář z 3.6.2019 s hodnocením -3:
Souhlasím, tyto rozumné odpovědi se asi cvakálistům moc líbit nebudou:­-­)­).