www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Fotosoutěž Sony World Photography Awards 2016 zná své vítěze

Fotosoutěž Sony World Photography Awards 2016 zná své vítěze
, , aktualita
Fotografická soutěž Sony World Photography Awards 2016 už pár týdnů zná vítěze otevřené části soutěže, nyní ale byli zveřejněni vítězové profesionální části. Titul L'Iris d'Or Photographer of the Year získal íránský fotograf Asghar Khamseh.
K oblíbeným
reklama
Po výsledcích otevřené části fotografické soutěže Sony Wolrd Photography Awards 2016, kde jednu z kategorií vyhrála Češka Michaela Šmídová, byli zveřejněni i vítězové profesionální části. Titul L’Iris d’Or Photographer of the Year získal íránský fotožurnalista Asghar Khamseh, který se věnuje především sociálním tématům. Cenu získal za sérii snímků Oheň nenávisti, která zobrazuje lidi znetvořené po útocích kyselinou. Oceněním byla i částka 25 tisíc dolarů.
Pozdravy z Marsu od Julien Mauve (
worldphoto.org)


Vítězové dalších sedmi uměleckých a dokumentárních kategorií pochází celkem z 10 různých zemí světa a poprvé v historii se někomu podařilo vyhrát ve dvou různých kategoriích (Kevin Frayer z Kanady za snímky v kategoriích Životní prostředí a Lidé). Nejlepším snímkem v kategorii Open Photograph of the Year je pro letošek Kei Nomiyama za snímek Čarovný bambusový les. V kategorii Youth Photographer of the Year to pak je 18letý student Sam Delaware a v kategorii Student Focus pak Sofia Jern. Tato 23letá studentka takto pro svou finskou univerzitu získala 30 tisíc EUR. Celkem se do soutěže přihlásilo 230.103 soutěžních snímků od fotografů ze 186 různých zemí světa. Fotografie budou od 22. dubna do 8. května k vidění v Somerset House v Londýně. Vítězné snímky najdete na stránkách soutěže.

Zdroj: worldphoto.org
Nejnovější články
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony Cyber-shot HX99: postřehy z praxe Sony Cyber-shot HX99: postřehy z praxe
Sony pokračuje s výrobou kapesních ultrazoomů a jeho nový model Cyber-shot HX99 míří trochu výš. Přináší totiž např. podporu RAWu, má i dotykový displej a nezapomnělo se ani na populární 4K videosekvence.
15.4.2019, recenze, Milan Šurkala17 komentářů
Nejlepší foto monitory na TIPA 2019 má LG a BenQ Nejlepší foto monitory na TIPA 2019 má LG a BenQ
Poslední kategorií, na kterou se v rámci aknety TIPA Awards 2019 podíváme, jsou monitory pro fotografy. Zde letos bodovaly dvě společnosti, BenQ v levnější kategorii a LG v té více profesionální.
14.4.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ceny TIPA 2019 pro Tokinu, Tamron a Manfrotto Ceny TIPA 2019 pro Tokinu, Tamron a Manfrotto
Po jednom titulu z cen TIPA Awards 2019 si odnesly i další tři společnosti. Nyní se podíváme na širokoúhlé objektivy od Tamronu a Tokiny se světelností F2,8 a karbonový stativ italské společnosti Manfrotto.
13.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nové sklo pro CSC Nikonu: Samyang MF 85mm F1.4 Z Nové sklo pro CSC Nikonu: Samyang MF 85mm F1.4 Z
Pro full frame CSC od Nikonu si společnost Samyang připravila dva nové manuální objektivy. Vedle 14mm F2.8 objektivu je to také objektiv s 85mm ohniskovou vzdáleností a velmi dobrou světelností F1.4.
13.4.2019, aktualita, Milan Šurkala