Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Fotosoutěž Sony World Photography Awards 2016 zná své vítěze

23.4.2016, Milan Šurkala, aktualita
Fotografická soutěž Sony World Photography Awards 2016 už pár týdnů zná vítěze otevřené části soutěže, nyní ale byli zveřejněni vítězové profesionální části. Titul L'Iris d'Or Photographer of the Year získal íránský fotograf Asghar Khamseh.
Po výsledcích otevřené části fotografické soutěže Sony Wolrd Photography Awards 2016, kde jednu z kategorií vyhrála Češka Michaela Šmídová, byli zveřejněni i vítězové profesionální části. Titul L’Iris d’Or Photographer of the Year získal íránský fotožurnalista Asghar Khamseh, který se věnuje především sociálním tématům. Cenu získal za sérii snímků Oheň nenávisti, která zobrazuje lidi znetvořené po útocích kyselinou. Oceněním byla i částka 25 tisíc dolarů.
Pozdravy z Marsu od Julien Mauve (
worldphoto.org)


Vítězové dalších sedmi uměleckých a dokumentárních kategorií pochází celkem z 10 různých zemí světa a poprvé v historii se někomu podařilo vyhrát ve dvou různých kategoriích (Kevin Frayer z Kanady za snímky v kategoriích Životní prostředí a Lidé). Nejlepším snímkem v kategorii Open Photograph of the Year je pro letošek Kei Nomiyama za snímek Čarovný bambusový les. V kategorii Youth Photographer of the Year to pak je 18letý student Sam Delaware a v kategorii Student Focus pak Sofia Jern. Tato 23letá studentka takto pro svou finskou univerzitu získala 30 tisíc EUR. Celkem se do soutěže přihlásilo 230.103 soutěžních snímků od fotografů ze 186 různých zemí světa. Fotografie budou od 22. dubna do 8. května k vidění v Somerset House v Londýně. Vítězné snímky najdete na stránkách soutěže.

Zdroj: worldphoto.org
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.