Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

FotoVýzva - 3. kolo Ženská krása: vyhodnocení

6.8.2010, Karel Polívka, soutěž
Třetí kolo FotoVýzvy Digimanie již zná své vítěze! Do soutěže bylo zařazeno více než 200 fotografií s tématikou Ženská krása. Porota vybrala deset nejlepších, o vítězném snímku rozhodli čtenáři Digimanie. Vítězka získává kompakt Nikon.
FotoVýzva je naše soutěž o nejlepší fotografii. V červnu jste se mohli zúčastnit 3. kola na téma:


Ženská krása


Cenou pro vítěze byl fotoaparát Nikon Coolpix S8000 - stříbrný (cca 6 500 Kč)

Sponzorem byl obchod s fototechnikou Centrum FotoŠkoda a společnost Nikon


1. místo: Jana Pecholtová alias emoke

Její fotka Autoportrét získala 47 % hlasů.

Podívejte se na fotografické portfolio Jany Pecholtové.


Jak dlouho fotíte a co je Vaší největší motivací?
"K fotografování mě přivedl taťka. Jako dítě jsem s ním vysedávala v temné komoře, pak začala navštěvovat písecký fotoklub a nakonec si zařídila vlastní provizorní ateliér doma. Díky účasti na různých fotografických serverech jsou pro mě největší motivací fotografie profesionálnějších kolegů fotografů, které mohou sloužit jako dobrý zdroj inspirace."

Co fotíte nejčastěji/nejraději?
"Dříve převládala jednoznačně krajina, ale posledních pár let fotím de facto jen lidi. Člověk se pak nesmí spoléhat pouze na to, co vidí, ale musí být mnohem víc tvůrčí. Už jen práce se světlem je věda, která dokáže udělat zázraky, ale i pěknou paseku... pořád je co se učit."

Fotíte profesionálně, jen pro zábavu, nebo obojí?
"Zatím jen pro zábavu. Fotím kdy chci a co chci, a to mi vyhovuje."

Jak jste se o soutěži dozvěděla?
"Na soutěž mě upozornil přítel, který našel odkaz na Světu hardware, takže šlo vlastně o náhodu."

Jak se Vám líbilo téma soutěže - Ženská krása?
"Téma Ženská krása v podstatě odpovídá tomu, o co se snažím ve své fotografické tvorbě, proto jsem se ho ráda zúčastnila."

Jaká témata nebo změny v soutěži byste uvítala do budoucna?
"Na Digimanii jsem nováček, přihlásila jsem se až díky této soutěži a navíc nemám srovnání, protože šlo o první fotosoutěž, které jsem se kdy účastnila. Nic zásadního, co by si zasloužilo výraznou kritiku, mě ale nenapadá."


Snímek byl pořízen fotoaparátem Canon EOS 300D, k němuž emoke dodává: "Ačkoliv fotoaparát Canon EOS 300D již nevlastním, protože mi nedávno nadobro vypověděl službu. U značky jsem zůstala a pořídila si novější typ, Canon EOS 50D, s kterým jsem zatím velmi spokojená. Kvůli osobním nelogickým sympatiím, ale i díky nakoupenému příslušenství, přechod na jinou značku ani nepřicházel v úvahu."

2. místo: Ivan Mladenov alias ivan.ml

Jeho fotka Passion získala 41 % hlasů.


3. místo: Ivan Mladenov alias ivan.ml

Jeho fotka Lady B. získala 32 % hlasů.

Podívejte se na fotografické portfolio Ivana Mladenova.


Jak dlouho fotíte a co je Vaší největší motivací?
"Fotím asi 7 let, profesionálně pak asi 3 roky a největší motivací je pro mne spokojený zákazník nebo modelka. Těší mě, když má z fotek dobrý pocit, chlubí se s nimi, a je na ně hrdá. Za sebe pak můžu říct, že mě nejvíc těší, když se mi povede na fotce zachytit tu danou konkrétní dívku či ženu trochu jinak, když je tam něco, co není vidět ve všedním životě, ať už jde o výraz, emoce, pózu apod."

Co fotíte nejčastěji/nejraději?
"Prošel jsem si focením prakticky všeho, od makra přes krajinky a architekturu až po focení lidí. A to mě asi baví nejvíc, přesněji tedy řečeno focení žen :-)."

Fotíte profesionálně, jen pro zábavu, nebo obojí?
"Fotím jak profesionálně, tak pro zábavu, takže správná je poslední možnost. Fotky v soutěži ale vznikly na dovolené s mou přítelkyní, takže ty spadají do té kategorie focení pro zábavu "jen tak"."

Jak jste se o soutěži dozvěděl?
"O soutěži jsem se dozvěděl z internetové reklamy Vašeho serveru."

Jak se Vám líbilo téma soutěže - Ženská krása?
"To souvisí s tím, co nejraději fotím, tohle téma mě přirozeně oslovuje, a proto jsem do něj poslal své fotky :-)"

Jaká témata nebo změny v soutěži byste uvítal do budoucna?
"Témat jsou spousty, možná bych byl příště klidně konkrétnější a vymezil téma přesněji, aby neskýtalo tolik možností vysvětlit si jej jakkoliv."


Snímky byly vyfoceny fotoaparátem Canon EOS 40D, k němuž ivan.ml dodává: "Jsem tzv. Canonista. Tím nechci hanit ostatní značky, i když já osobně jsem přesvědčen, že tzv. velká dvojka (tj. Canon/Nikon) má v segmentu digitálních zrcadlovek nad ostatními značný náskok (a teď nemyslím jen samotnou úroveň těl, ale i servis, šířku sortimentu objektivů atd.), a pokud člověk chce opravdu všestranně kvalitní nástroje, jinde než u těchto dvou výrobců bych nehledal."

Fotky byly s uvedením autorů umístěny na stránku s těmi nejlepšími z jednotlivých kol soutěže.