www.digimanie.cz
>
>
>
>
>
>

Fujifilm dle BCN v Japonsku ztrácí tržní podíl, OM Digital se nyní drží

Fujifilm dle BCN v Japonsku ztrácí tržní podíl, OM Digital se nyní drží
, , aktualita
BCN Ranking vydalo další data z japonského trhu. Ta ukazují zajímavou situaci. Pád společnosti OM Digital se zastavil a už třetím měsícem zůstává na podobných číslech, naopak výrazněji začala ztrácet společnost Fujifilm.
K oblíbeným
reklama
Máme zde další čísla z japonského trhu s fotoaparáty. Tyto údaje "BCN Ranking" mohou být značně odlišné od zbytku světla, ale přesto může být zajímavé se na ně podívat. První místo si nadále drží společnost Sony, nicméně poslední dobou mírně klesá a nyní je někde na 32% tržním podílu. Naprostou jedničkou na trhu je Sony A6400 s 15,5% podílem. Dvojkou je Canon, který poslední dva měsíce výrazně roste a z nějakých 22 % se dostal na zhruba 28 %. Také má druhou a třetí pozici mezi fotoaparáty (EOS Kiss M2/ EOS M50 Mark II s 9,1 % a EOS Kiss M/ EOS M50 s 9,0 %). Oba tyto fotoaparáty jsou hodně oblíbené u vloggerů.
 
OM Digital logo
 
Další vývoj naopak nepotěší společnost Fujifilm. Ta je sice na pěkné třetí pozici, ale od únorových 20 % spadla na méně než 15 %. Její fotoaparáty si berou 6. a 7. příčku (X-A5 a X-S10, oba se 4,0% podílem). Pro některé může být překvapením čtvrté místo OM Digital. Po odprodání divize z Olympusu rychle klesl podíl ze zhruba čtvrtiny na nynějších 11 %. Nicméně dále už neklesá a na tomto tržním podílu se OM Digital drží už od února. Nejúspěšnějším modelem této firmy je Olympus PEN E-PL10 s 5,3% podílem.
 
BCN Ranking 04/2021
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery
Ricoh představil další generaci odolného kompaktu WG-7. Zůstává zde objektiv s 5× optickým zoomem a 20MPx snímač CMOS BSI. Novinkou je nicméně funkce webkamery díky podpoře USB Video Class 1.1.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem
Leica zařadila do svého výrobního programu i smartphone. Nese jméno Leitz Phone 1 a nabídne velký 1" snímač s rozlišením 20 megapixelů. Dokonce nabídne i speciální krytku objektivu, který má světelnost F1,9.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF
Znovu se objevují spekulace, že Canon chystá APS-C fotoaparáty s bajonetem RF. Dokonce by mělo jít o trojici modelů pokrývající různé trhy spíše nižšího cenového spektra. Má jít o EOS R7 až EOS R9.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost
Mnohé zajímá budoucnost značky Nikon. Nyní se na Internetu objevily další zákulisní informace, které prozrazují, co se na nás chystá. Můžeme čekat nové objektivy i Z9, otazník visí nad low-endovou Z30.
15.6.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června
Na Internetu se čím dál více objevují zvěsti o tom, že Nikon velmi brzy představí nový model s APS-C čipem. Původně se mluvilo o Z30, nyní to naopak vypadá na Zfc s retro vzhledem. A mělo by se tak stát už za dva týdny.
14.6.2021, aktualita, Milan Šurkala