www.digimanie.cz
>
>
>
>
>
>

Fujifilm dle BCN v Japonsku ztrácí tržní podíl, OM Digital se nyní drží

Fujifilm dle BCN v Japonsku ztrácí tržní podíl, OM Digital se nyní drží
, , aktualita
BCN Ranking vydalo další data z japonského trhu. Ta ukazují zajímavou situaci. Pád společnosti OM Digital se zastavil a už třetím měsícem zůstává na podobných číslech, naopak výrazněji začala ztrácet společnost Fujifilm.
K oblíbeným
reklama
Máme zde další čísla z japonského trhu s fotoaparáty. Tyto údaje "BCN Ranking" mohou být značně odlišné od zbytku světla, ale přesto může být zajímavé se na ně podívat. První místo si nadále drží společnost Sony, nicméně poslední dobou mírně klesá a nyní je někde na 32% tržním podílu. Naprostou jedničkou na trhu je Sony A6400 s 15,5% podílem. Dvojkou je Canon, který poslední dva měsíce výrazně roste a z nějakých 22 % se dostal na zhruba 28 %. Také má druhou a třetí pozici mezi fotoaparáty (EOS Kiss M2/ EOS M50 Mark II s 9,1 % a EOS Kiss M/ EOS M50 s 9,0 %). Oba tyto fotoaparáty jsou hodně oblíbené u vloggerů.
 
OM Digital logo
 
Další vývoj naopak nepotěší společnost Fujifilm. Ta je sice na pěkné třetí pozici, ale od únorových 20 % spadla na méně než 15 %. Její fotoaparáty si berou 6. a 7. příčku (X-A5 a X-S10, oba se 4,0% podílem). Pro některé může být překvapením čtvrté místo OM Digital. Po odprodání divize z Olympusu rychle klesl podíl ze zhruba čtvrtiny na nynějších 11 %. Nicméně dále už neklesá a na tomto tržním podílu se OM Digital drží už od února. Nejúspěšnějším modelem této firmy je Olympus PEN E-PL10 s 5,3% podílem.
 
BCN Ranking 04/2021
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vaonis Hyperia: hvězdářský fotoaparát s 61MPx full frame čipem Vaonis Hyperia: hvězdářský fotoaparát s 61MPx full frame čipem
Pokud máte rádi astrofotografii a opravdu hodně peněz na účtu, mohl by se vám líbit hvězdářský fotoaparát Vaonis Hyperia. Ten je vybaven full frame snímačem Sony s velmi vysokým rozlišením 61 megapixelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Doporučené fotoaparáty: září 2021 Doporučené fotoaparáty: září 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala56 komentářů
ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB
Od společnosti ProGrade Digital jsme se dočkali nové paměťové karty CFexpress Type A. Tento typ zatím využívá jen málo fotoaparátů, nabízí však vysoké přenosové rychlosti. V tomto případě až 800 MB/s.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT 7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT
Dalším novým objektivem v nabídce společnosti 7Artisans je extrémně světelný model 25mm f/0.95. Ten je určen pro fotoaparáty se snímačem Micro Four Thirds nebo APS-C. Dovoluje tak dosažení velmi malé hloubky ostrosti.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží
Canon před několika dny představil nový fotoaparát EOS R3 a také dva objektivy, kompaktní 16m F2.8 a telezoom 100-400mm. O novinky je velký zájem, výroba bude mít podle všeho problém, a prodlužují tak seznam nedostatkového zboží.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala