Sony na dalších místech té tabulky: 5. A7C, 9. A6000, 10. A7 III.
První fullframe až na pátém místě a celkově asi nejúspěšnější model Sony vůbec na místě desátém. Vše ostatní menší senzory. To také úplně neukazuje, že by byl menším senzorům už konec :-)
Odpovědět0 0
"To také úplně neukazuje, že by byl menším senzorům už konec :-)"
Ano i ne. Ono je totiž rozdíl, jaké to bylo celkově. Příklad. Pokud se D3400 prodá 100 tisíc a D5 10 tisíc, oba systémy vypadají nadějně. Pokud se ale D5 stále prodá 10 tisíc, ale D3400 jen 15 tisíc kusů, tak sice D3400 bude pořád v tabulce nad FF, ale říká to něco úplně, ale úplně jiného o životaschopnosti malého snímače. Mít low-end v high-endových počtech, byť o něco vyšších, může být docela dost velký problém.
Jinak řečeno, když bude Škoda prodávat dvakrát tolik aut než Ferrari, tak sice bude 2× výše, ale bude to pro ni likvidační. Naopak, i kdyby Ferrari prodávalo jen půlku toho, co Škoda, byla by to sice polovina, ale současně brutální úspěch (odhlédněme od toho, že to Ferrari samo v některých třídách nechce, protože by ztratilo exkluzivitu). Je třeba brát to více v kontextu.
Mít stejný počet prodaných FF a APS-C může znamenat, že APS-C je na tom zle, zatímco FF je na tom dobře.
Odpovědět1 0
Ono je to dáno do určité míry i specifiky Japonského trhu, tam byly menší snímače vždycky populární, viz třeba úspěch Olympusu a m4/3 obecně.
Odpovědět1 0
Japonec není našinec :-D
Odpovědět0 0