www.digimanie.cz
>
>
>
>

Fujifilm FinePix F200EXR uvádí Super CCD EXR čip

Fujifilm FinePix F200EXR uvádí Super CCD EXR čip
, , Aktualita
Nový kompakt Fujifilm FinePix F200EXR přináší velmi zajímavé specifikace. Na kompakt má velký 1/1,6" čip s rozlišením 12 megapixelů, ten je ale úplně nového typu Super CCD EXR. Nechybí hardwarová stabilizace, 5× optický zoom se širokoúhlým ohniskem. Vypadá to, že je na trhu další kompakt, který nabídne kvalitní snímky.
K oblíbeným
reklama
Kompaktů, které produkují fotky s vysokým dynamickým rozsahem nebo v noci bez šumu, opravdu není mnoho. Nyní se k nim asi přidá nový Fujifilm FinePix F200EXR. Tento stylový kompakt totiž obsahuje veliký 1/1,6" Super CCD EXR čip s rozlišením 12 megapixelů. To je tak akorát, splňuje to dnešní módní trendy a při této velikosti a technologii Super CCD si to může fotoaparát na rozdíl od ostatních ještě dovolit.Nový EXR snímač dokáže pořizovat snímky ve třech módech. Prvně je to High Resolution mód, který fotí normální snímky v rozlišení 12 megapixelů. Pak je to High Sensitivity and Low Noise mód, který spojuje náboj ze dvou pixelů do jednoho, a tak s 1/1,6" snímačem produkuje 6MPx fotky. To je dostatečně vysoké rozlišení a při tomto rozměru čipu půjde jistě o málo zašuměné fotografie i při vyšších citlivostech. Posledním režimem je Wide Dynamic Range, kdy jedna poloviny pixelů (tedy 6 milionů) snímá s vyšší expozicí, zatímco druhá polovina s nižší. Sloučením těchto výsledků získá fotoaparát kresbu jak ve světlech, tak i ve stínech. Volbu jednoho z těchto módů lze také nechat na automatice v režimu EXR AUTO.Dalším příjemným překvapením je objektiv. Ten pochází z modelu F100fd, takže nabídne slušný 5× optický zoom, který začíná na příjemně širokoúhlých 28 mm a končí na 140 mm. Světelnost F3,3 na nejširším ohnisku sice nadšení nevzbudí, ale F5,1 na nejdelším ohnisku není o mnoho horší hodnota a u kompaktů patří k těm lepším. Maximální clona činí v prvním případě F9,0, ve druhém F14,0. Stabilizace je řešena posunem CCD čipu. Fotoaparát zaostří od 45 centimetrů, v režimu makro již o 5 cm.FinePix F200EXR dále potěší režimem priority clony a plně manuálním režimem. Rozsah expozičních časů začíná na 1/1500 s a končí v automatickém režimu na 1/4 sekundy, v ostatních až na 8 sekundách. Citlivosti lze nastavit v rozmezí ISO 100 až ISO 3200, k dispozici je i ISO 6400 v rozlišení do 6 MPx a ISO 12800 při 3 megapixelech. Jak už Super CCD snímače v minulosti dokázaly, ani v těchto případech by snímky nemusely vypadat úplně nepoužitelně, ale krásné fotografie to rozhodně nebudou.

Sekvenční snímání v plném rozlišení nabízí 1,4 fps, při 3 MPx dokonce 5 fps. Lze využít mód Top-3 (resp. Top-12 do 3 MPx), Final-3 (resp. Final-12 do 3 MPx) pro ponechání posledních snímků a nelimitované sekvenční snímání "long period". Dále je zde režim Super Inteligent Flash, který prosvítí makro snímek bleskem bez toho, aby byl světlem blesku úplně vymytý. Je rovněž možno pořídit dva snímky sekvenčním snímáním, jeden s bleskem a druhý bez něj. Uživatel si pak může vybrat ten, který se lépe povedl. Detekce tváří Face Detection 3.0 dokáže rozeznat až 12 tváří.

Fotoaparát má interní paměť o kapacitě 48 MB. Podporovány jsou SD, SDHC karty a rovněž i karty typu xD. 3,0" LCD displej má rozlišení 230.000 bodů (320×240 pixelů). Při rozměrech 97,7 × 58,9 × 23,4 mm váží bez karty a baterie 175 gramů. K napájení je použit Li-Ion akumulátor.

Zdroj: www.dpreview.com, www.fujifilm.com
reklama
Nejnovější články
Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma
Společnost Leica uvedla nový objektiv Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH. Ten je ale svým způsobem již nějakou dobu na trhu, neboť opticky jde o Sigmu, která se už vyrábí pro L-Mount a FE-Mount.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně
Na Islandu už několik týdnů chrlí lávu sopka v Geldingadaliru u hory Fagradalsfjall. Máme odsud už mnoho působivých záběrů včetně minimálně jednoho roztaveného dronu. Nyní přibyl další a tentokrát to bylo záměrně.
6.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem
Opět se objevují zprávy o novém high-endovém APS-C fotoaparátu společnosti Sony. Novinka by měla pravděpodobně nést jméno A6700 a s velkou pravděpodobností bude představena do konce tohoto měsíce.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil
Lovec bouřek Brian Emfigner natáčel pomocí svého dronu tornádo ve státě Mississippi. Bohužel před ním nestačil uletět, a tak o dron přišel. Na druhou stranu získal působivé záběry, kterými se nyní může chlubit.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1 Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1
Už nějakou dobu je jasné, že si to 8K zamíří i na 4/3" formát. Po kameře od Sharpu tu máme další podobný produkt. Je jím 8K videokamera Bosma G1 DC0200. Její snímač přináší vysoké 33MPx rozlišení.
3.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář