Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Fujifilm instax mini Link vytiskne fotky i z videa

4.10.2019, Milan Šurkala, aktualita
Společnost Fujifilm rozšířila nabídku svých populárních instantních tiskáren o nový model instax mini Link. Ten může tisknout z telefonu nejen vybrané fotky, ale také snímky z videa. Také umí překvapovat náhodnými snímky.
Instantní tiskárny Fujifilmu jsou prodejně velmi úspěšné, a tak není divu, že představuje další model, instax mini Link, který je jakousi mobilní bezdrátovou instantní tiskárnou k vašemu telefonu. Z aplikace lze pomocí Bluetooth na tiskárnu poslat fotku i vytípnutý snímek z videoklipu (funkce Video Print). Funkce Party Print pak dovoluje připojení až pěti různých smartphonů, které se mohou podílet na vzniku společné koláže. Surprise Mode si pak náhodně vybere snímky k vytištění a uživatelé tak budou napjati, co vlastně z tiskárny vyleze. Match Test se pak vás a vašeho nejlepšího kamaráda nebo kamarádky v rámci aplikace zeptá na otázky a výsledek kompatibility mezi vámi dvěma se pak dostane na společnou fotku.
 
Fujifilm Instax Mini Link
 
Doba tisku činí 12 sekund, vyvolání je pak ukončeno po dalších 90 sekundách. Fotografie mají rozlišení 800x600 pixelů při hustotě tisku 318 dpi, využita je 8bitová hloubka barev. Podporovány jsou formáty JPEG, PNG a dokonce i HEIF. Rozměr fotografie je tak 62x46 mm na papíru velikosti 86x54 mm. Zajímavostí jsou pohybové senzory v tiskárně, které např. nakláněním mohou řídit zoom a stiskem tlačítka pak telefonem pořídit fotku. Nejsem si jist, zda to bude v praxi nějak užitečné, ale aspoň je co psát do marketingových materiálů. Také režimy Fun a Party lze vybrat jen tím, že tiskárnu položíte naležato nebo nastojato.
 
Fujifilm Instax Mini Link
 
Li-Ion akumulátor má dle výrobce vydržet na vytištění 100 snímků a nabíjet se má přes micro-USB 80 až 120 minut. Rozměry činí 90,3×34,6×124,5 mm a váží 209 gramů bez filmů. K dispozici bude modrá, růžová a bílá verze za cenu $99,95.
 
Fujifilm Instax Mini Link
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.