Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Fujifilm představil XF 56mm F1.2 R WR s novou optickou konstrukcí

, , aktualita
Fujifilm představil XF 56mm F1.2 R WR s novou optickou konstrukcí
Fujifilm inovoval svůj vysoce světelný objektiv Fujinon XF 56mm F1.2 R WR. Novinka dostala jinou optickou konstrukci, má kratší minimální zaostřovací vzdálenost a 11lamelovou clonu. Je také odolná vůči nepříznivému počasí.
Fujifilm představil XF 56mm F1.2 R WR s novou optickou konstrukcí
Systém Fujifilm X byl dlouhou dobu zajímavý svým vysoce světelným objektivem XF 56mm F1.2 R. Má však už svá léta a Fujifilm tak přišel s novou variantou Fujinon XF 56mm F1.2 R WR. Nejde jen o mírně pozměněný objektiv, novinka má totiž novou optickou konstrukci s 13 členy v 8 skupinách, kde jsou 2 asférické členy a jeden ED. Při 56mm reálné ohniskové vzdálenosti dává 85 mm po přepočtu a 28,5° úhel záběru. Jeho světelnost zůstala na vynikajících F1,2, irisová clona nicméně dostala 11 lamel. Maximální hodnota je F16 a delší dobu si drží téměř perfektně kulatý tvar (i při F5,6).
 
Fujinon XF 56mm F1.2 R WR
 
Snížila se také minimální zaostřovací vzdálenost ze 70 na 50 cm, objektiv tak má větší zvětšení 0,14×. K zaostřování je použit motorek DC, o kterém Fujifilm překvapivě říká, že má zajišťovat tiché zaostřování (DC bývají obvykle hlučnější). Zaostřuje se pohybem 8 členů. Objektiv má 79,4 mm v průměru a 76 mm na délku. Využívá filtry s 67mm průměrem a váží 445 gramů. Novinka je také odolná vůči nepříznivému počasí (prachu, vlhkosti a -10°C mrazům). V obchodech bude k dispozici za 30 tisíc Kč s DPH.