www.digimanie.cz
>
>
>
>

Fujifilm představuje externí blesk EF-60 a vysílač EF-W1

Fujifilm představuje externí blesk EF-60 a vysílač EF-W1
, , aktualita
Společnost Fujifilm rozšířila nabídku příslušenství, konkrétně zábleskové techniky. Objevuje se totiž nový externí bezdrátový blesk EF-60, který podporuje Nissin Air System. Máme zde i nový vysílač EF-W1.
K oblíbeným
reklama
Od Fujifilmu jsme se dočkali nové zábleskové techniky. Představuje nový externí bezdrátový blesk EF-60, který podporuje bezdrátový komunikační systém Nissin Air System (NAS), možné je i bezdrátové optické odpalování. Už to dává tušit, že zde bude nějaká větší spolupráce s firmou Nissin. Stačí se však podívat na specifikace a vzhled nového blesku a docela jasně se nabízí, že Fujifilm EF-60 je jen přeznačeným bleskem Nissin i60A. Novinka nabídne směrné číslo 60 a dokáže pokrýt úhly záběru objektivů s přepočtenými ohniskovými vzdálenostmi 24 až 200 mm. Toto dokáže blesk sám detekovat a přizpůsobit svůj výkon (funkce Auto Zoom). S difúzním panelem lze pak pokrýt i širokoúhlejší 16mm záběr.
 
Fujifilm EF-60
 
Hlavu blesku lze otočit o 180° do obou stran, případě také o 90° nahoru. Inteligentní řízení blesku dokáže automaticky upravit výkon podle clony, citlivosti ISO, vzdálenosti a dalších parametrů. Samozřejmostí je i plně manuální mód. Zajímavostí je také podpora HSS s časy až 1/8000 sekundy. O napájení se tu starají 4 AA baterie. Rozměry činí 97×73 mm a váží 300 gramů. Cena byla stanovena na 389 britských liber.
 
Fujifilm EF-60
 
Druhou novinkou je bezdrátový vysílač EF-W1. Ten dokáže ovládat několik blesků rozdělených až do 4 skupin. Ovládání je možné pomocí rádiového spojení, takže není potřeba přímé viditelnosti mezi bleskem a vysílačem. I zde je podporován Nissin Air System. Dovoluje změnu expozice v 1/3EV krocích a v manuálním režimu nastavit výkon na pouhou 1/256 maxima. Cena této novinky byla stanovena na 199 liber. Obě novinky jsou kompatibilní se všemi nynějšími fotoaparáty GFX, X-H1, řadou X-Pro a X-T, dále pak fotoaparáty a novějšími verzemi od modelů X-T20, X-E3 a X100F včetně.
 
Fujifilm EF-W1
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala
Koronavirová pandemie sice tvrdě dopadla na výrobce fotoaparátů, ale možná nebude tak zle, jak se čekalo. Canon totiž už podruhé zvyšuje své predikce pro rok 2020, kdy díky úspěchu EOSů R5 a R6 čeká větší zisky než původně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály
Další fotografický film to má spočítané. Tentokrát jde o barevný film Fujifilm Fujicolor PRO 400H. Jeho výroba skončí, přičemž primárním problémem by zde nebyl ani tak nedostatek zájmu jako spíše materiálu pro jeho výrobu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí
Nizozemský fotograf se rozhodl vytvořit netradiční fotografický projekt, kdy ve svém ateliéru zachytil nejrůznější starou elektroniku. Aby toho ale nebylo málo, před vyfocením každý přístroj rozbil. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách
Mnoho fotografických služeb je už dlouhodobě v úpadku, což dopadlo i na severoamerický řetězec Costco. Ten za měsíc zruší všechna zbývající oddělení pro výrobu fotoproduktů ve svých obchodech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů
Japonsko vyhlásilo nouzový stav, který znatelně omezuje možnosti průmyslové produkce. To dopadá i na výrobce fotoaparátů, kteří se bojí nedostatku fotoaparátů, kterých je už teď na trhu poměrně málo.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů