www.digimanie.cz
>
>
>
>

Fujifilm představuje externí blesk EF-60 a vysílač EF-W1

Fujifilm představuje externí blesk EF-60 a vysílač EF-W1
, , aktualita
Společnost Fujifilm rozšířila nabídku příslušenství, konkrétně zábleskové techniky. Objevuje se totiž nový externí bezdrátový blesk EF-60, který podporuje Nissin Air System. Máme zde i nový vysílač EF-W1.
K oblíbeným
reklama
Od Fujifilmu jsme se dočkali nové zábleskové techniky. Představuje nový externí bezdrátový blesk EF-60, který podporuje bezdrátový komunikační systém Nissin Air System (NAS), možné je i bezdrátové optické odpalování. Už to dává tušit, že zde bude nějaká větší spolupráce s firmou Nissin. Stačí se však podívat na specifikace a vzhled nového blesku a docela jasně se nabízí, že Fujifilm EF-60 je jen přeznačeným bleskem Nissin i60A. Novinka nabídne směrné číslo 60 a dokáže pokrýt úhly záběru objektivů s přepočtenými ohniskovými vzdálenostmi 24 až 200 mm. Toto dokáže blesk sám detekovat a přizpůsobit svůj výkon (funkce Auto Zoom). S difúzním panelem lze pak pokrýt i širokoúhlejší 16mm záběr.
 
Fujifilm EF-60
 
Hlavu blesku lze otočit o 180° do obou stran, případě také o 90° nahoru. Inteligentní řízení blesku dokáže automaticky upravit výkon podle clony, citlivosti ISO, vzdálenosti a dalších parametrů. Samozřejmostí je i plně manuální mód. Zajímavostí je také podpora HSS s časy až 1/8000 sekundy. O napájení se tu starají 4 AA baterie. Rozměry činí 97×73 mm a váží 300 gramů. Cena byla stanovena na 389 britských liber.
 
Fujifilm EF-60
 
Druhou novinkou je bezdrátový vysílač EF-W1. Ten dokáže ovládat několik blesků rozdělených až do 4 skupin. Ovládání je možné pomocí rádiového spojení, takže není potřeba přímé viditelnosti mezi bleskem a vysílačem. I zde je podporován Nissin Air System. Dovoluje změnu expozice v 1/3EV krocích a v manuálním režimu nastavit výkon na pouhou 1/256 maxima. Cena této novinky byla stanovena na 199 liber. Obě novinky jsou kompatibilní se všemi nynějšími fotoaparáty GFX, X-H1, řadou X-Pro a X-T, dále pak fotoaparáty a novějšími verzemi od modelů X-T20, X-E3 a X100F včetně.
 
Fujifilm EF-W1
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD
Tamron dnes oficiálně oznámil, že vyvíjí telezoom objektiv 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047), který bude určen pro bajonet Sony FE, tedy full frame CSC fotoaparáty této značky. Má mít poměrně kompaktní konstrukci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip
Společnost Olympus inovovala nabídku svých levnějších modelů OM-D. Přichází nový E-M10 Mark IV, který dostává např. 20MPx senzor, o něco výkonnější mechanickou stabilizaci i vylepšený systém autofokusu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS
Olympus dnes představil několik novinek pro svůj Micro Four Thirds systém. Jde např. o nový telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS s nadprůměrným telemakrem a podporou telekonvertorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru
Fotografové a kameramani si někdy musí na své vybavení dávat pozor před příliš zvědavými a odvážnými zvířaty. O tom se přesvědčil i potápěč, jehož GoPro kamery se zmocnila chobotnice a nechtěla ji pustit. 
3.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky
Cloudová služba image.canon zaznamanela nepříjemný problém. Zjistilo se, že z ní mizely fotografie, které měly být stále uloženy, a tak se společnost Canon rozhodla tuto službu dočasně odstavit.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře