www.digimanie.cz
>
>
>
>

Fujifilm představuje externí blesk EF-60 a vysílač EF-W1

Fujifilm představuje externí blesk EF-60 a vysílač EF-W1
, , aktualita
Společnost Fujifilm rozšířila nabídku příslušenství, konkrétně zábleskové techniky. Objevuje se totiž nový externí bezdrátový blesk EF-60, který podporuje Nissin Air System. Máme zde i nový vysílač EF-W1.
K oblíbeným
reklama
Od Fujifilmu jsme se dočkali nové zábleskové techniky. Představuje nový externí bezdrátový blesk EF-60, který podporuje bezdrátový komunikační systém Nissin Air System (NAS), možné je i bezdrátové optické odpalování. Už to dává tušit, že zde bude nějaká větší spolupráce s firmou Nissin. Stačí se však podívat na specifikace a vzhled nového blesku a docela jasně se nabízí, že Fujifilm EF-60 je jen přeznačeným bleskem Nissin i60A. Novinka nabídne směrné číslo 60 a dokáže pokrýt úhly záběru objektivů s přepočtenými ohniskovými vzdálenostmi 24 až 200 mm. Toto dokáže blesk sám detekovat a přizpůsobit svůj výkon (funkce Auto Zoom). S difúzním panelem lze pak pokrýt i širokoúhlejší 16mm záběr.
 
Fujifilm EF-60
 
Hlavu blesku lze otočit o 180° do obou stran, případě také o 90° nahoru. Inteligentní řízení blesku dokáže automaticky upravit výkon podle clony, citlivosti ISO, vzdálenosti a dalších parametrů. Samozřejmostí je i plně manuální mód. Zajímavostí je také podpora HSS s časy až 1/8000 sekundy. O napájení se tu starají 4 AA baterie. Rozměry činí 97×73 mm a váží 300 gramů. Cena byla stanovena na 389 britských liber.
 
Fujifilm EF-60
 
Druhou novinkou je bezdrátový vysílač EF-W1. Ten dokáže ovládat několik blesků rozdělených až do 4 skupin. Ovládání je možné pomocí rádiového spojení, takže není potřeba přímé viditelnosti mezi bleskem a vysílačem. I zde je podporován Nissin Air System. Dovoluje změnu expozice v 1/3EV krocích a v manuálním režimu nastavit výkon na pouhou 1/256 maxima. Cena této novinky byla stanovena na 199 liber. Obě novinky jsou kompatibilní se všemi nynějšími fotoaparáty GFX, X-H1, řadou X-Pro a X-T, dále pak fotoaparáty a novějšími verzemi od modelů X-T20, X-E3 a X100F včetně.
 
Fujifilm EF-W1
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonicu unikla data kompaktnějšího full framu Lumix S5 Panasonicu unikla data kompaktnějšího full framu Lumix S5
Panasonic už dávno slíbil kompaktnější full frame Lumix řady S a vypadá to, že už je něco takového na spadnutí. Hovoří se o Lumixu S5, jehož technické údaje unikly na Internet a vypadá dost slibně.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf během pandemie proměnil své vstupní dveře ve fotoaparát Fotograf během pandemie proměnil své vstupní dveře ve fotoaparát
Během stále trvající pandemie onemocnění covid-19 se americký fotograf rozhodl realizovat projekt, při němž proměnil své vstupní dveře ve fotoaparát. Vznikla tak série portrétů, která dokumentuje lidi ze sousedství. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády
Někdy se povede zachytit na video nebo na fotografii zajímavé úkazy, které způsobí přírodní živly. V národním parku v Austrálii před několika dny nastaly příhodné povětrnostní podmínky, aby vznikly "vodopády naopak". 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75 Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75
Další novinkou společnosti Meike pro CSC fotoaparáty je objektiv 25mm F1.8. Ten bude stát pouhých 75 USD. Nabídne manuální zaostřování a velmi kompaktní konstrukci s hmotností jen 170 gramů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samyang představil 4 video objektivy se světelností T1.5 Samyang představil 4 video objektivy se světelností T1.5
Natáčení videa pomocí fotoaparátů je stále více a více populární, a tak Samyang rozšiřuje nabídku svých VDSLR objektivů optimalizovaných pro video o nové verze se světelností T1.5. Máme tu 24mm, 35mm, 50mm i 85mm varianty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala