www.digimanie.cz
>
>
>
>

Fujifilm představuje externí blesk EF-60 a vysílač EF-W1

Fujifilm představuje externí blesk EF-60 a vysílač EF-W1
, , aktualita
Společnost Fujifilm rozšířila nabídku příslušenství, konkrétně zábleskové techniky. Objevuje se totiž nový externí bezdrátový blesk EF-60, který podporuje Nissin Air System. Máme zde i nový vysílač EF-W1.
K oblíbeným
reklama
Od Fujifilmu jsme se dočkali nové zábleskové techniky. Představuje nový externí bezdrátový blesk EF-60, který podporuje bezdrátový komunikační systém Nissin Air System (NAS), možné je i bezdrátové optické odpalování. Už to dává tušit, že zde bude nějaká větší spolupráce s firmou Nissin. Stačí se však podívat na specifikace a vzhled nového blesku a docela jasně se nabízí, že Fujifilm EF-60 je jen přeznačeným bleskem Nissin i60A. Novinka nabídne směrné číslo 60 a dokáže pokrýt úhly záběru objektivů s přepočtenými ohniskovými vzdálenostmi 24 až 200 mm. Toto dokáže blesk sám detekovat a přizpůsobit svůj výkon (funkce Auto Zoom). S difúzním panelem lze pak pokrýt i širokoúhlejší 16mm záběr.
 
Fujifilm EF-60
 
Hlavu blesku lze otočit o 180° do obou stran, případě také o 90° nahoru. Inteligentní řízení blesku dokáže automaticky upravit výkon podle clony, citlivosti ISO, vzdálenosti a dalších parametrů. Samozřejmostí je i plně manuální mód. Zajímavostí je také podpora HSS s časy až 1/8000 sekundy. O napájení se tu starají 4 AA baterie. Rozměry činí 97×73 mm a váží 300 gramů. Cena byla stanovena na 389 britských liber.
 
Fujifilm EF-60
 
Druhou novinkou je bezdrátový vysílač EF-W1. Ten dokáže ovládat několik blesků rozdělených až do 4 skupin. Ovládání je možné pomocí rádiového spojení, takže není potřeba přímé viditelnosti mezi bleskem a vysílačem. I zde je podporován Nissin Air System. Dovoluje změnu expozice v 1/3EV krocích a v manuálním režimu nastavit výkon na pouhou 1/256 maxima. Cena této novinky byla stanovena na 199 liber. Obě novinky jsou kompatibilní se všemi nynějšími fotoaparáty GFX, X-H1, řadou X-Pro a X-T, dále pak fotoaparáty a novějšími verzemi od modelů X-T20, X-E3 a X100F včetně.
 
Fujifilm EF-W1
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mitakon má tři nové cine objektivy se světelností T1,0 Mitakon má tři nové cine objektivy se světelností T1,0
Natáčení videa je stále významnější funkcí moderních fotoaparátů a pro profesionální nasazení jsou vyráběny optimalizované objektivy. Takové má v nabídce i Mitakon. Ten představil hned trojici MFT objektivů se světelností T1,0.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala