www.digimanie.cz
>
>
>
>

Fujifilm přichází s novými kompakty J100, J110W, J120 a J150W

Fujifilm přichází s novými kompakty J100, J110W, J120 a J150W
, , Aktualita
Mezi novými kompakty Fujifilm série J si zájemci vyberou snadnou dle svých představ. Zatímco modely J110W a J150W nabízí širokoúhlý objektiv, další dva začínají na 35 mm, všechny však nabízí 5× násobný optický zoom. K tomu přidává 10MPx snímač a co nejjednodušší ovládání.
K oblíbeným
reklama
Nové čtyři modely fotoaparátů Fujifilm jsou v podstatě stejné modely, každý z nich však uzpůsoben pro specifické požadavky zákazníků. Všechny nabízí objektiv s 5× optickým zoomem, u modelů J110W a J150 W je rozsah širokoúhlých 28 - 140 mm, u modelů J100 a J120 pak klasických 35 - 175 mm. Kdo upřednostňuje větší zoom, sáhne po jednom z druhé dvojice, kdo chce širší ohnisko, sáhne po první dvojici. Oba objektivy mají podprůměrnou světelnost F3,3 na nejširším ohnisku, na nejdelším ohnisku s hodnotou F5,1 patří ve své kategorii spíše k mírně lepšímu průměru. Maximální clona činí F5,1, resp. F8.Všechny modely využívají 1/2,3" CCD čip s rozlišením 10 megapixelů. Lze použít citlivost ISO 64 až ISO 1600, bonusem je pak ISO 3200, ale pouze v 3MPx rozlišení. Fotoaparát zaostří od 60 cm, v makro režimu však už od 5 cm. V automatických režimech je k dispozici čas závěrky v rozsahu 1/4 s až 1/2000 s, v dalších režimech je možno snímat až 8 sekund. Ze zajímavých technologií je zde jako obvykle detekce tváří včetně redukce efektu červených očí a stabilizace obrazu. Ta je bohužel výhradně elektronická, tedy zvýšením ISO citlivosti.U modelů s nižším číselným označením (tedy J100 a J110W) je použit 2,7" LCD displej s rozlišením 230 000 pixelů, modely s vyšším označením (J120 a J150W) mají 3,0" LCD displej s tímtéž rozlišením. Verze s menším displejem pak váží 181 gramů, verze s větším 186 gramů. To vše při rozměrech 92×57,9×22,6 mm. Fotoaparát je napájen Li-Ion baterií.

Zdroj: www.fujifilm.com
reklama
Nejnovější články
Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle
Vyrábět objektivy, které mají záměrně zvýrazněné odlesky v protisvětle, nezní moc smysluplně. Pravdou však je, že ve filmu mohou odlesky působivě dotvářet atmosféru, a proto mají objektivy Superme Prime Radiance vrstvy T*Blue.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa
Leica přichází s novým full frame CSC fotoaparátem SL2. Přináší 47MPx snímač s možností natáčení 4K60p videa i slow-motion ve Full HD při 180 fps. Má i DFD ostření a jde v podstatě  o převlečený Lumix S1R.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech
Společnosti Olympus se finančně hodně daří, podařilo se jí opravdu velmi výrazným způsobem navýšit zisky. Zatímco příjmy rostly jen minimálně, zisk šel na násobky. To bohužel neplatí o divizi fotoaparátů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free
Fotobanka Getty Images mění možnosti licencování vložených fotografií. Už brzy nebude možné kupovat snímky v tradiční Rights-Managed licenci, která tu s námi byla mnoho desítek let. Nově budou k dispozici už jen Royalty-Free snímky.
10.11.2019, aktualita, Milan Šurkala