www.digimanie.cz
>
>
>
>

Fujifilm uvedl pevný objektiv GF 30mm F3.5 R WR

Fujifilm uvedl pevný objektiv GF 30mm F3.5 R WR
, , aktualita
Společnost Fujifilm dnes představila nový širokoúhlý středoformátový objektiv GF 30mm F3.5 R WR. Po přepočtu nabídne 24mm ohniskovou vzdálenost a úhel záběru 84,7°. Novinka nabídne i odolnou konstrukci.
K oblíbeným
reklama
Novinkou na poli středoformátových objektivů pro systém Fujifilm GFX je nový pevný objektiv Fujinon GF 30mm F3.5 R WR. Nabídne ohniskovou vzdálenost 30 mm, což po přepočtu dělá 24 mm. To pak znamená diagonální úhel záběru 84,7°. Objektiv se skládá ze 13 optických členů uspořádaných do 10 skupin, v tomto počtu nalezneme 2 asférické členy a 2 členy z ED skla. Má zvládnout vykreslit obraz i pro 102MPx čip modelu GFX 100. Objektiv má světelnost F3,5 (ekvivalent F2,8 na full frame) a irisovou clonu s 9 lamelami můžete nastavit maximálně na F32. Na těle objektivu najdeme clonový kroužek.
 
Fujinon GF 30mm F3.5 R WR
 
Pokud jde o minimální zaostřovací vzdálenost, tak ta činí 32 cm a objektiv tak může dosahovat maximálního zvětšení 0,15×. Výrobce výrazně minimalizoval focus breathing, který dosahuje pouhých 0,05 % (jde o změnu úhlu záběru při změně zaostření). Rozměry novinky činí 84 mm v průměru a 99,4 mm na délku, váží pak 510 gramů. S objektivem lze používat filtry s 58mm průměrem, těšit se můžete i na odolnou konstrukci vůči vlhkosti a zvládne i -10°C mrazy. Do prodeje půjde na přelomu července a srpna za cenu $1699, resp. 1649 liber (asi za 48 tisíc Kč s DPH).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala
Koronavirová pandemie sice tvrdě dopadla na výrobce fotoaparátů, ale možná nebude tak zle, jak se čekalo. Canon totiž už podruhé zvyšuje své predikce pro rok 2020, kdy díky úspěchu EOSů R5 a R6 čeká větší zisky než původně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály
Další fotografický film to má spočítané. Tentokrát jde o barevný film Fujifilm Fujicolor PRO 400H. Jeho výroba skončí, přičemž primárním problémem by zde nebyl ani tak nedostatek zájmu jako spíše materiálu pro jeho výrobu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí
Nizozemský fotograf se rozhodl vytvořit netradiční fotografický projekt, kdy ve svém ateliéru zachytil nejrůznější starou elektroniku. Aby toho ale nebylo málo, před vyfocením každý přístroj rozbil. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách Costco zruší zbývající fotoslužby ve svých prodejnách
Mnoho fotografických služeb je už dlouhodobě v úpadku, což dopadlo i na severoamerický řetězec Costco. Ten za měsíc zruší všechna zbývající oddělení pro výrobu fotoproduktů ve svých obchodech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů
Japonsko vyhlásilo nouzový stav, který znatelně omezuje možnosti průmyslové produkce. To dopadá i na výrobce fotoaparátů, kteří se bojí nedostatku fotoaparátů, kterých je už teď na trhu poměrně málo.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů