www.digimanie.cz
>
>
>
>

Fujifilm uvedl stylový FinePix Z900EXR

Fujifilm uvedl stylový FinePix Z900EXR
, , aktualita
Dalším stylovým kompaktem na trhu se stává Fujifilm FinePix Z900EXR. Tento kompakt dostal nový CMOS EXR čip s rozlišením 16 megapixelů známý již z několika dalších fotoaparátů Fujifilm. Objektiv disponuje 5× optickým zoomem.
K oblíbeným
reklama
Na trhu se objevil nový stylový kompakt Fujifilm FinePix Z900EXR. Vevnitř je trochu větší snímací čip, než je v této třídě zvykem. Úhlopříčka činí 1/2", čímž se řadí někam mezi obyčejné a profesionální kompakty. Rozlišení činí 16 megapixelů, takže i přes větší rozměry dosahuje pixelová hustota velmi vysokých hodnot 52 MPx/cm2. Dá se tedy očekávat vyšší šum. CMOS EXR čip nicméně podporuje EXR SN režim, kdy se rozlišení díky spojování buněk sníží na polovinu a s tím klesne i šum. Stejně tak je zde režim na rozšíření dynamického rozsahu, kdy polovina pixelů snímá s expozicí na světla, druhá pak na stíny. Podporováno je až DR1600%.Objektiv nabízí 5× optický zoom v rozsahu od širokoúhlých 28 mm do maximálních 140 mm. Světelnost F3,9 na nejširším ohnisku rozhodně ani trochu nepotěší, se zoomováním se ale zhoršuje jen velmi pomalu a F4,9 na nejdelším ohnisku je docela rozumná hodnota. Objektiv ostří od 60 cm na nejširším a od 100 cm na nejdelším ohnisku. V makro režimu se tyto vzdálenosti zkrátí 9 cm, resp. 20 cm. Cloní se ND filtrem, maximální hodnota clony je F6,2 až F8 v závislosti na ohnisku. Stabilizace je řešena posunem CMOS čipu. Fotoaparát podporuje natáčení Full HD videosekvencí v rozlišení 1920×1080 pixelů.Expozici ovládá automatika, je zde ale i plně manuální režim, nabídka citlivostí začíná na ISO 100 a končí na ISO 3200 v plném rozlišení. ISO 6400 je pak k dispozici jen v nižších rozlišeních do 8 megapixelů. Expozice může nabývat 1/2000 s až 1/4 sekundu, v nočním režimu pak do 4 sekund. K dispozici je možnost pořizovat panoramata přímo ve fotoaparátu. V plném rozlišení můžete dosáhnout sekvenčního snímání 3 fps, v 8 megapixelech už 6 fps a při rozlišení 4 megapixelů lze vyfotit až 12 snímků za sekundu. Videosekvence se sníženým rozlišením lze natáčet i s rychlostí 80, 160 nebo 320 fps.Interní paměť má kapacitu 63 MB, k dispozici je slot pro SD, SDHC a SDXC karty. Obrovský LCD displej má 3,5" úhlopříčku, poměr stran 16:9 a rozlišení 460.000 bodů (320×480 pixelů). Je dotykový, novinkou jsou vektorová písma a Flashové animace. Li-Ion akumulátor NP-45A vydrží na pořízení 220 snímků na jedno nabití. Rozměry jsou 100,8×59×18,2 mm, hmotnost 135 gramů, resp. 151 gramů s příslušenstvím. Prodej začne v květnu za $279.

Zdroj: www.dpreview.com, www.fujifilm.com
reklama
Nejnovější články
Irix Cine 15mm T2.6: nový širokoúhlý objektiv pro video Irix Cine 15mm T2.6: nový širokoúhlý objektiv pro video
Pro profesionální natáčení videa je určena novinka z dílen výrobce objektivů Irix. Její Cine 15mm T2.6 přináší velmi širokoúhlý záběr daný 15mm ohniskovou vzdáleností. Objektiv je odolný a k dispozici pro několik bajonetů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují
Fiskální rok 2020 byl u společnosti Olympus poměrně povedeným. Firmě se totiž znatelně podařilo navýšit zisky a nás potěší i to, že fotografická divize snížila svou ztrátovost. Bohužel, zisky ještě pořád nepřináší.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Adobe mění svá loga, budou jednodušší a barevnější Adobe mění svá loga, budou jednodušší a barevnější
Společnost Adobe po dlouhé době mění svá loga. Chce využívat o něco teplejších odstínů, jednoduššího modernějšího designu bez rámečků a většího sjednocení log napříč nejrůznějšími platformami. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotografka žaluje Microsoft kvůli ukradeným fotkám, chce 150.000 USD Fotografka žaluje Microsoft kvůli ukradeným fotkám, chce 150.000 USD
Žaloby se nevyhýbají snad nikomu včetně velkých společností. Nyní k soudu zamíří Microsoft, který měl dle žaloby zveřejnit na svých stránkách fotografie od Matilde Gattoni, které ale nezakoupil a použil je neoprávněně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fotobanka Dreamstime zvyšuje provize o 10 %, fotografové jásají Fotobanka Dreamstime zvyšuje provize o 10 %, fotografové jásají
Je to jen pár dní, co fotobanka Shutterstock snížila provize fotografům a strhla tím obrovskou vlnu nevole. Konkurenční Dreamstime kontruje opačným krokem. Všem fotografům bez rozdílu zvýší provize o 10 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala