Fujifilm vyvíjí X-Pro3 se skrytým LCD

Fujifilm vyvíjí X-Pro3 se skrytým LCD
, , aktualita
Fujifilm na tiskové konferenci oznámil vývoj nového APS-C CSC fotoaparátu X-Pro3. Ten má přinést několik zajímavých funkcí. Vylepší hybridní hledáček, přesune se hlavní LCD a budou zde i nové simulace filmů.
K oblíbeným
reklama
Fujifilm X-Pro2 byl představen v lednu 2016 a je už čas na představení jeho nástupce, fotoaparátu Fujifilm X-Pro3. Jeho vývoj byl oznámen na X Summitu Shibuya 2019 a společnost tu pohovořila o několika zajímavých vlastnostech připravovaného fotoaparátu. Asi na první pohled je zřejmé, že nová X-Pro3 nebude mít na zádi tradiční displej. Fujifilm chce, aby lidé opravdu využívali vylepšený hybridní hledáček, a tak je zde jen menší stavový displej, který ukazuje např. expoziční hodnoty. Hlavní velké LCD ale nezmizí, jen se přestěhovalo na druhou stranu výklopné zadní části. Abyste se tak podívali na snímek nebo dostali do menu v plné verzi, budete muset vyklopit displej.
 
Fujifilm X-Pro3
 
Fujifilm také vylepšil hybridní hledáček. Ten optický nabídne větší úhel záběru, jasnější obraz a menší zkreslení. Elektronická varianta, na kterou se lze přepnout, přinese vyšší rozlišení, kontrast i snímkovací frekvenci, může být také jasnější a poskytuje širší barevný gamut. Další novinkou bude nový režim simulace filmu nazvaný Classic Negative, který by měl odpovídat filmu Fujicolor Superia. Novinka bude mít titanové tělo, které by mělo nabízet vysokou odolnost.
 
Fujifilm X-Pro3
 
Fujifilm už spustil také odpočet na stránkách fujifilm-x.com, takže i víme, kolik zbývá do uvedení přístroje. V době psaní této aktuality to bylo 31 dní a 23 hodin. To znamená, že se finální verze představí 23. října 2019 v 7:00 ráno (našeho času).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon EF 50mm f/1.4 USM Canon EF 50mm f/1.4 USM
Dnes se podíváme na objektiv, který má za sebou už nějaký ten pátek. Jde o světelné sklo Canon EF 50mm f/1.4 USM určený pro full frame zrcadlovky společnosti Canon. Jak si bude vést dnes, v roce 2019?
Dnes, recenze, Milan Šurkala
Fotograf používá chytré triky pro vytváření zajímavých snímků Fotograf používá chytré triky pro vytváření zajímavých snímků
Někdy za podivuhodnou fotografií nestojí úpravy ve Photoshopu, ale chytré triky použité přímo na scéně při vytváření takového snímku. O tom se na svém instagramovém účtu snaží své sledující přesvědčit i fotograf z Barcelony.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Irix uvedl nový objektiv Cine 45mm T1.5 Irix uvedl nový objektiv Cine 45mm T1.5
Společnost Irix přichází s novinkou do svého pomalu se rozšiřujícího portfolia objektivů pro natáčení videa. Tentokrát je tu zbrusu nový Cine 45mm T1.5 s minimálním focus breathingem i zkreslením obrazu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Laowa představuje 17mm f/1.8 pro MFT Laowa představuje 17mm f/1.8 pro MFT
Venus Optics přichází s novým pevným objektivem pro systém Micro Four Thirds. Jde o model Laowa 17mm F/1.8 MFT a má být světelným lehce širokoúhlým objektivem. Navíc potěší velmi kompaktní stavbou.
21.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Adobe Photoshop pro iPad se blíží, bude mu ale chybět mnoho funkcí Adobe Photoshop pro iPad se blíží, bude mu ale chybět mnoho funkcí
Adobe Photoshop pro iPad je ve vývoji už nějaký ten pátek a měl by se představit ještě letos. Smutnou zprávou ale je, že zpočátku nebude plnohodnotnou alternativou toho desktopového. Má mu totiž chybět dost funkcí.
21.10.2019, aktualita, Milan Šurkala