Fujifilm vyvíjí X-Pro3 se skrytým LCD

Fujifilm vyvíjí X-Pro3 se skrytým LCD
, , aktualita
Fujifilm na tiskové konferenci oznámil vývoj nového APS-C CSC fotoaparátu X-Pro3. Ten má přinést několik zajímavých funkcí. Vylepší hybridní hledáček, přesune se hlavní LCD a budou zde i nové simulace filmů.
K oblíbeným
reklama
Fujifilm X-Pro2 byl představen v lednu 2016 a je už čas na představení jeho nástupce, fotoaparátu Fujifilm X-Pro3. Jeho vývoj byl oznámen na X Summitu Shibuya 2019 a společnost tu pohovořila o několika zajímavých vlastnostech připravovaného fotoaparátu. Asi na první pohled je zřejmé, že nová X-Pro3 nebude mít na zádi tradiční displej. Fujifilm chce, aby lidé opravdu využívali vylepšený hybridní hledáček, a tak je zde jen menší stavový displej, který ukazuje např. expoziční hodnoty. Hlavní velké LCD ale nezmizí, jen se přestěhovalo na druhou stranu výklopné zadní části. Abyste se tak podívali na snímek nebo dostali do menu v plné verzi, budete muset vyklopit displej.
 
Fujifilm X-Pro3
 
Fujifilm také vylepšil hybridní hledáček. Ten optický nabídne větší úhel záběru, jasnější obraz a menší zkreslení. Elektronická varianta, na kterou se lze přepnout, přinese vyšší rozlišení, kontrast i snímkovací frekvenci, může být také jasnější a poskytuje širší barevný gamut. Další novinkou bude nový režim simulace filmu nazvaný Classic Negative, který by měl odpovídat filmu Fujicolor Superia. Novinka bude mít titanové tělo, které by mělo nabízet vysokou odolnost.
 
Fujifilm X-Pro3
 
Fujifilm už spustil také odpočet na stránkách fujifilm-x.com, takže i víme, kolik zbývá do uvedení přístroje. V době psaní této aktuality to bylo 31 dní a 23 hodin. To znamená, že se finální verze představí 23. října 2019 v 7:00 ráno (našeho času).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jak hrají šneci bowling? Umělci vytváří vtipné fotky se šneky namísto lidí Jak hrají šneci bowling? Umělci vytváří vtipné fotky se šneky namísto lidí
Zajímavé a velmi netradiční fotografie se dají vytvořit i s takovým živočichem, jako je šnek. Umělecké duo vytvořilo celou sérii fotografií a videí, ve kterých šneci obývají miniaturní scény z lidského světa.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Laowa 4mm F2.8 Fisheye s 210° záběrem nyní i pro APS-C Laowa 4mm F2.8 Fisheye s 210° záběrem nyní i pro APS-C
Už v roce 2018 byl představen pozoruhodný extrémně širokoúhlý objektiv Laowa 4mm f/2.8 FishEye MFT. Nyní společnost Venus Optics rozšiřuje podporované bajonety o další tři a objektiv tak půjde použít i na APS-C fotoaparátech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Voigtländer Nokton 21mm F1.4 už i pro Leicu M Voigtländer Nokton 21mm F1.4 už i pro Leicu M
Vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm F1.4 je už nějakou dobu dostupný pro bajonet Sony FE. Výrobce nyní rozšiřuje nabídku a představuje i variantu pro bajonet Leica M-Mount.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Svatební fotografka lhala snímky z fotobanky, pár tak "zopakoval" svatbu Svatební fotografka lhala snímky z fotobanky, pár tak "zopakoval" svatbu
Pár z Velké Británie byl velmi nepříjemně překvapen fotografiemi ze své svatby. Ty byly tak příšerné, že svatební focení raději zopakoval s jiným fotografem. Portfolio svatební fotografky totiž nebylo zdaleka pravé.
21.1.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon si patentoval objektiv RF 135m F1.4 Canon si patentoval objektiv RF 135m F1.4
Společnost Canon má další patent na zajímavý objektiv. Tentokrát je to vysoce světelný objektiv s ohniskovou vzdáleností 135 mm. Jeho světelnost má činit F1,4 a je určen pro nové full frame CSC fotoaparáty.
21.1.2020, aktualita, Milan Šurkala