Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Fujifilm vyvíjí X-Pro3 se skrytým LCD

, , aktualita
Fujifilm vyvíjí X-Pro3 se skrytým LCD
Fujifilm na tiskové konferenci oznámil vývoj nového APS-C CSC fotoaparátu X-Pro3. Ten má přinést několik zajímavých funkcí. Vylepší hybridní hledáček, přesune se hlavní LCD a budou zde i nové simulace filmů.
Fujifilm vyvíjí X-Pro3 se skrytým LCD
Fujifilm X-Pro2 byl představen v lednu 2016 a je už čas na představení jeho nástupce, fotoaparátu Fujifilm X-Pro3. Jeho vývoj byl oznámen na X Summitu Shibuya 2019 a společnost tu pohovořila o několika zajímavých vlastnostech připravovaného fotoaparátu. Asi na první pohled je zřejmé, že nová X-Pro3 nebude mít na zádi tradiční displej. Fujifilm chce, aby lidé opravdu využívali vylepšený hybridní hledáček, a tak je zde jen menší stavový displej, který ukazuje např. expoziční hodnoty. Hlavní velké LCD ale nezmizí, jen se přestěhovalo na druhou stranu výklopné zadní části. Abyste se tak podívali na snímek nebo dostali do menu v plné verzi, budete muset vyklopit displej.
 
Fujifilm X-Pro3
 
Fujifilm také vylepšil hybridní hledáček. Ten optický nabídne větší úhel záběru, jasnější obraz a menší zkreslení. Elektronická varianta, na kterou se lze přepnout, přinese vyšší rozlišení, kontrast i snímkovací frekvenci, může být také jasnější a poskytuje širší barevný gamut. Další novinkou bude nový režim simulace filmu nazvaný Classic Negative, který by měl odpovídat filmu Fujicolor Superia. Novinka bude mít titanové tělo, které by mělo nabízet vysokou odolnost.
 
Fujifilm X-Pro3
 
Fujifilm už spustil také odpočet na stránkách fujifilm-x.com, takže i víme, kolik zbývá do uvedení přístroje. V době psaní této aktuality to bylo 31 dní a 23 hodin. To znamená, že se finální verze představí 23. října 2019 v 7:00 ráno (našeho času).