Fujifilm vyvíjí X-Pro3 se skrytým LCD

Fujifilm vyvíjí X-Pro3 se skrytým LCD
, , aktualita
Fujifilm na tiskové konferenci oznámil vývoj nového APS-C CSC fotoaparátu X-Pro3. Ten má přinést několik zajímavých funkcí. Vylepší hybridní hledáček, přesune se hlavní LCD a budou zde i nové simulace filmů.
K oblíbeným
reklama
Fujifilm X-Pro2 byl představen v lednu 2016 a je už čas na představení jeho nástupce, fotoaparátu Fujifilm X-Pro3. Jeho vývoj byl oznámen na X Summitu Shibuya 2019 a společnost tu pohovořila o několika zajímavých vlastnostech připravovaného fotoaparátu. Asi na první pohled je zřejmé, že nová X-Pro3 nebude mít na zádi tradiční displej. Fujifilm chce, aby lidé opravdu využívali vylepšený hybridní hledáček, a tak je zde jen menší stavový displej, který ukazuje např. expoziční hodnoty. Hlavní velké LCD ale nezmizí, jen se přestěhovalo na druhou stranu výklopné zadní části. Abyste se tak podívali na snímek nebo dostali do menu v plné verzi, budete muset vyklopit displej.
 
Fujifilm X-Pro3
 
Fujifilm také vylepšil hybridní hledáček. Ten optický nabídne větší úhel záběru, jasnější obraz a menší zkreslení. Elektronická varianta, na kterou se lze přepnout, přinese vyšší rozlišení, kontrast i snímkovací frekvenci, může být také jasnější a poskytuje širší barevný gamut. Další novinkou bude nový režim simulace filmu nazvaný Classic Negative, který by měl odpovídat filmu Fujicolor Superia. Novinka bude mít titanové tělo, které by mělo nabízet vysokou odolnost.
 
Fujifilm X-Pro3
 
Fujifilm už spustil také odpočet na stránkách fujifilm-x.com, takže i víme, kolik zbývá do uvedení přístroje. V době psaní této aktuality to bylo 31 dní a 23 hodin. To znamená, že se finální verze představí 23. října 2019 v 7:00 ráno (našeho času).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma
Společnost Leica uvedla nový objektiv Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH. Ten je ale svým způsobem již nějakou dobu na trhu, neboť opticky jde o Sigmu, která se už vyrábí pro L-Mount a FE-Mount.
7.5.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně
Na Islandu už několik týdnů chrlí lávu sopka v Geldingadaliru u hory Fagradalsfjall. Máme odsud už mnoho působivých záběrů včetně minimálně jednoho roztaveného dronu. Nyní přibyl další a tentokrát to bylo záměrně.
6.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem
Opět se objevují zprávy o novém high-endovém APS-C fotoaparátu společnosti Sony. Novinka by měla pravděpodobně nést jméno A6700 a s velkou pravděpodobností bude představena do konce tohoto měsíce.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil
Lovec bouřek Brian Emfigner natáčel pomocí svého dronu tornádo ve státě Mississippi. Bohužel před ním nestačil uletět, a tak o dron přišel. Na druhou stranu získal působivé záběry, kterými se nyní může chlubit.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1 Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1
Už nějakou dobu je jasné, že si to 8K zamíří i na 4/3" formát. Po kameře od Sharpu tu máme další podobný produkt. Je jím 8K videokamera Bosma G1 DC0200. Její snímač přináší vysoké 33MPx rozlišení.
3.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář