Fujifilm X-T30 II: lepší LCD i výkon

Fujifilm X-T30 II: lepší LCD i výkon
, , aktualita
Fujifilm představil nejen nové objektivy a roadmapy, ale také nová těla. V tomto případě šlo spíše o mírné aktualizace. Jedním z nových fotoaparátů je tak X-T30 II, která vylepšuje např. výkon nebo displej.
K oblíbeným
reklama
Společnost Fujifilm na X Summit 2021 ukázala nová těla, objektivy a roadmapy. Zatímco u objektivů šlo o novinky, v případě těl šlo spíše o aktualizace. Vedle GFX 50S II tu tak máme i APS-C model X-T30 II. V zásadě jde stále o X-T30, dostává však lepší displej, jehož rozlišení bylo zvýšeno z 1,04 na 1,68 milionu bodů. Vylepšil se také výkon, který se má dostat na úroveň X-T4 a X-S10. Má tak více RAM a aktualizovaný firmware s lepšími algoritmy z novějších modelů. Fotoaparát by tak měl být o něco svižnější.
 
Fujifilm X-T30 II
 
Jinak zůstává vše při starém a máme tady 26,1MPx APS-C snímač X-Trans CMOS 4. Zvládá maximálně 30fps sekvenční snímání s 1,25× cropem, resp. 20 fps s elektronickou závěrkou v maximálním rozlišení. S mechanickou závěrkou je pak maximum 8 fps. Zvládá DCI 4K video při 29,97p a toku až 200 Mbps, ve Full HD je maximum 59,94p a ve slow-motion ve stejném rozlišení zvládne dokonce až 240p. Máme tu USB-C, HDMI typu D, 2,5mm jack, který může být použit pro mikrofon nebo dálkové ovládání. Fotoaparát má rozměry 118,4×82,8×46,8 mm a váží jen 329 gramů (s baterií a kartou 378 gramů).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři
Středozemní moře ukrývá nádherný a pestrý život, to ostatně dokazují i záběry fotografa jménem Alexander Semenov, který zveřejnil zajímavé snímky a videa pořízené hluboko pod mořskou hladinou u břehů Itálie.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Série fotografií z dronu zachycuje módu 40. let a osamělost kvůli pandemii Série fotografií z dronu zachycuje módu 40. let a osamělost kvůli pandemii
Fotografie z dronu nabídnou netradiční úhel záběru, který se ale nemusí využívat jen při snímcích přírody. Brad Walls se pustil do uměleckého projektu, v němž na snímcích kombinuje módu 40. let a také pocity z pandemie.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč
The Japan Art Association ocenila práci světoznámého brazilského fotografa Sebastião Salgada. Ten získal letošní ocenění 2021 Praemium Imperiale a s tím i 15 milionů jenů, což odpovídá zhruba 3 milionům Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu
Pro zrcadlovky společnosti Nikon je určen nový objektiv společnosti Cosina. Jde o model s předlouhým názvem Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 SL II S Aspherical a bude k dispozici ve dvou barevných variantách.
17.9.2021, aktualita, Milan Šurkala